Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със стойката на филтъра.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със стойката на филтъра.

    Колеги, от няколко дни ми прави номер, много рядко, но все пак гаден. Гълта въздух и загася. При поредното обезвъздушаване се прецака резбата на болтчето в/у стойката на филтъра и сега проблем. Та въпроса ми е има ли яоправия или да си търся 2-ра ръка... и къде мога да си намеря след това медни шайби, защото искам да ги сменя всичките по стойката, за да я изолирам като вероятен "въздухо гълтач".Поздрави!
    Прикачени файлове
    Fiat Brava TD100

    #2
    Колеги, смених си стойката, всичко е наред, но ми стана интересно защо има разминаване в стойките. Ето снимка за да разберете за какво иде реч и някой да вземе да ми го обясни п.п. тази на снимката е моята стара стойка, както се вижда това което съм нарисувал го има при новата. т.е. при моята това издължение го няма. Та въпроса ми е защо? и какво се променя с него и без него.Моята логика ме навежда на мисълта, че влизайки по-надълбоко във филтъра тази тръбичка няма начин да гълта въздух, или нещо такова... Поздрави!
    Прикачени файлове
    Fiat Brava TD100

    Коментар


      #3
      spooni написа:
      Колеги, смених си стойката, всичко е наред, но ми стана интересно защо има разминаване в стойките. Ето снимка за да разберете за какво иде реч и някой да вземе да ми го обясни п.п. тази на снимката е моята стара стойка, както се вижда това което съм нарисувал го има при новата. т.е. при моята това издължение го няма. Та въпроса ми е защо? и какво се променя с него и без него.Моята логика ме навежда на мисълта, че влизайки по-надълбоко във филтъра тази тръбичка няма начин да гълта въздух, или нещо такова... Поздрави!
      Не търси логика,няма да я намериш.Я кажи на твоята стойка можеш ли да преместиш на ръка подгревателя спрямо корпуса?Около оста могат ли да се въртят?Поздрави!

      Коментар


        #4
        На моята не... на тази която сложих не съм пробвал... но като чели имаше луфт някакъв, който при моята го няма изобщо. Но чак да се върти, мисля че не чак толкова. Защо?
        Fiat Brava TD100

        Коментар


          #5
          Там има уплътнител,малко хора го знаят и още по-малко са го сменяли.Той е е причина за въздуха,ако всичко е сменено а след филтъра пак има въздух!

          Коментар


            #6
            Благодаря за полезната информация.Поздрави!
            Fiat Brava TD100

            Коментар

            Working...
            X