Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.7D не запали днес

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.7D не запали днес

    Здравейте колеги,Днес за мое голямо учудване Фиорино 1.7D не запали.Случи се следното - при първото въртене малко припатка като да запали и но не успя и после вече 3-4 пъти въртях и не иска...До сега винаги е палела на четвърт дори и в най - големия студ.Колата не беше палена около седмица. Резервоара е малко повече от половината. Какви са симптомите ако е взела въздух, макар че преди 7 месеца и сменях всичко по помпата, че беше протекла и до сега не съм имал проблеми....Преди години като я взех имах подобен проблем зимата с подгрева, ама сега не ми се вярва че иска подгрев за да запали на 12 градуса.Може ли дизела да се задави (като на старите москвичи :D )Някакви идея от къде да започна?

    #2
    Дръпни я с въже или я бутнете и ще запали.После смени филтъра и си провери подгряващите свещи.Гарантирам ти поне три изгорели
    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

    Коментар


      #3
      itan75 написа:
      Дръпни я с въже или я бутнете и ще запали.После смени филтъра и си провери подгряващите свещи.Гарантирам ти поне три изгорели
      Кой филтър колега? Въздушния е сменян преди началото на зимата и да съм минал 500-600 км (тази зима не беше карана много).Горивен не съм сменял отдавна за него ли говориш?Ще проверя свещите и релето тези дни ама сега е топло пак ли иска подгрев?

      Коментар


        #4
        Иска, иска.... все си иска подгрев обикновенния дизел иначе му е зорно. В комбинация с кофти нафта, несменян горивен филтър, изгорели свещи, ДВГ на над 200000км, температури сегашни, много трудно ще запалиш
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

        Коментар


          #5
          Проблема е оправен, оказа се въздух - няколко скоби се бяха разхлабили до и от горивния филтър.Смяна на скобите и горивния филтър оправиха нещата и сега всичко си бачка :D

          Коментар

          Working...
          X