Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Е тва ако е истина , искам го !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Е тва ако е истина , искам го !

    Колеги както си рових из мобилето и направо паднах от тая обява..: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&f1=detailsЕ тва ако е наистина така както е написано си е егати кефа , караш си на олио и няма от какво да се притесняваш!Някой да е чувал/виждал наживо ТАКВОЗ животно...?
    Fiat Marea Weekend
    HLX 1,9 TD 100
    1999

    Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

    #2
    Нищо ново, само където олиото трябва да го купуваш доста тънко за да караш на 2.50лв за 100км

    Коментар


      #3
      абе и за 5 лв на 100 км да е пак си е далавера...Незнам само двигатела какво мисли по въпроса
      Fiat Marea Weekend
      HLX 1,9 TD 100
      1999

      Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

      Коментар


        #4
        кола

        Във Варна мисля че правиха такива устроиства и може да се сложи допълнително на колата
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          не са нужни никакви устройства! мой приятел кара на изгоряло олио от ресторантите на 0,30 лв. за литър, а комшията ми на масло от сервизите! И двамата имат рафинерия в мазето, където се пречиства през 4-5 парчета дънков плат ... странични ефекти, малко повече колата пуши и пада леко мощностталятото: 70% масло + 30% дизелзимата: 60/40%равносметка с 10-тина лева отиваш до Варна, сега баща ми си прави рафинерия, ще кара Форда на същия принцип

          Коментар


            #6
            botmanov написа:
            не са нужни никакви устройства! мой приятел кара на изгоряло олио от ресторантите на 0,30 лв. за литър, а комшията ми на масло от сервизите! И двамата имат рафинерия в мазето, където се пречиства през 4-5 парчета дънков плат ... странични ефекти, малко повече колата пуши и пада леко мощностталятото: 70% масло + 30% дизелзимата: 60/40%равносметка с 10-тина лева отиваш до Варна, сега баща ми си прави рафинерия, ще кара Форда на същия принцип
            Колко време карат? Не си заслужава, ако всяка година сменяш ГНП...
            FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

            Коментар


              #7
              единия кара ситроен хм от година и 1-2 месеца на олио, сега мина на масло, другия кара ситроен ксантия на масло, чичото на момчето кара така от около 3 години. За ремонти приятеля ми нищо не е сменял до момента от обичайните масло, филтри до момента

              Коментар


                #8
                Е защо пък помпата да се развали точно , толкова смазване едва ли ще и попречи , а и олиото не би трябвали да влияе негативно на уплътненията на помпата , а доколкото разбрах това е някаква допълнителна система , която и аз не знам за какво е необходима , може би само филтрира "горивото" , за да не попадат кИфтетата в помпата....
                Fiat Marea Weekend
                HLX 1,9 TD 100
                1999

                Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

                Коментар


                  #9
                  Системата е за да грее олиото доколкото съм запознат
                  Fiat Coupe 16V Turbo

                  Коментар


                    #10
                    ...и растителните мазнини скапват гумените маркучи и уплътнения напомпата.
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      В щатите хората карат на олио от 10-15г. дори имаше статия за един дето прекосил целите щати като наливал само от макдоналдс олио.С Кромата имам над 3000км на олио 60/40,зимата разглобих една дюза от любопитство и направо лъщеше,а майстора ми каза че не е виждал стара дюза да прави такава мъгла/над метър/.Искаха хубаво цедене,или честа смяна на филтър.Във Варна правят системи на олио- 700лв,но иска каране за да се избие. Успех на всички начинаещи и поздрави на будните колеги Yellow_Flash_Colorz_PDT_18
                      Fiat Croma 1.9TDid-96g
                      min-3.9/100
                      max-7/100

                      Коментар


                        #12
                        В сервиз в който ремонтират ГНП, се заинтересуувах за подробности около използването на биодизел (което включва олио и други растителни горива), и съвсем накратко ми обясниха, че с гумени уплътнения на помпата и гумени маркучи, такива горива немогат да се използват, защото ги разяждат. Трябва маркучите и уплътненията да са силиконови. Такива има в по-новите модели, които са пригодени за биодизел.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #13
                          Идеята на системата е да загрее олиото до температурата на охладителната течност. Няма нищо сложно в една такава система.Имаш резервоар, 4-ри клапана и един топлообменник. Системите произведени в БГ струват около 600лв.После само ти трябва старо олио, което да е филтрирано и само наливаш.

                          Коментар


                            #14
                            corkie80 написа:
                            В щатите хората карат на олио от 10-15г. дори имаше статия за един дето прекосил целите щати като наливал само от макдоналдс олио.С Кромата имам над 3000км на олио 60/40,зимата разглобих една дюза от любопитство и направо лъщеше,а майстора ми каза че не е виждал стара дюза да прави такава мъгла/над метър/.Искаха хубаво цедене,или честа смяна на филтър.Във Варна правят системи на олио- 700лв,но иска каране за да се избие. Успех на всички начинаещи и поздрави на будните колеги Yellow_Flash_Colorz_PDT_18
                            А колега с какво олио караш ако не е тайна , и променял ли си нещо по горивната система , както казва колегата сменял ли си маркучи или нещо друго , защото ако системата която правят за олио е единствено за подгряване на олиото , при мен доколкото знам си подгрява горивото в филтъра , но незнам дали само като паля или непрекъснато!
                            Fiat Marea Weekend
                            HLX 1,9 TD 100
                            1999

                            Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

                            Коментар


                              #15
                              До колкото знам олиото се загрява за да има по хубаво изгаряне и да стане по редичко.С подгряването на филтъра няма да стане. Трябва си един съвсем обикновен топлообменник. Мисля, че в този форум един колега каза, че ще го направи от стар изпарител на газова уредба.Маха мембраните и вместо газ ще минава олио :D Клапаните също са съвсем обикновени, всеки един който има желание може да си спретне една така система за не повече от 150лв.

                              Коментар

                              Working...
                              X