Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.9 ТД 100 пуши много

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.9 ТД 100 пуши много

    Бравото ми пуши много наи вече като настъпя педала отзад става черен облак казаха ми че може да е от мембраната на помпата но тя е сменявана преди година и половина-две ЕГР нз каде се намира! някой ако знае майстор който да е кадър в правенето на тези коли нека каже говорим за софия и района! И някой който слага чип тунинг ако знаете също ще ми трябва!

    #2
    Колега , много ли пуши , и по-важното кога пуши , като натиснеш ряззко педала или като набираш плавно пак става чернилка? При мен като е по студена и като я накарам рязко да се ускори тогава припушва, тоест от 1500 оборота си карам и натисна рязко педала да се изреже и пуши отзад , а когато плавно си набира и на 3500-4000 оборота пак не пуши , мисля да смена за начало въздушният филтър , а после незнам колко е удачно , четох някъде в форума , че колеги са си запушили ЕГР клапана, но незнам дали ще има ефект?! А иначе от опит мога да ти кажа две места където съм много доволен от хората които работят тям , едното е на околовръстното , точно след отбивката за Драгалевци в посока Младост, Супер Дизел се казва на Бош , много са добри , но малко по-скъпо е , а другото е на караулката на Горубляне , точно срещу ОМВ-то , май на Ивеко сервиз беше , там също са много в час с дизели специално , и доста прилично вземат откъм пари , направо си е евтино бих казал! Аз карам Марея 1,9 турбо дизел и за смяна на уплътненията на помпата (Лукас) ми взеха в Супер дизел 400 лв, после питах там но след като я бях ремонтирал вече и ми казаха 250!
    Fiat Marea Weekend
    HLX 1,9 TD 100
    1999

    Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

    Коментар


      #3
      При рязко настъпване пуши и като я изрежа на 5-та пуши без да спира много силно отзад! Аз незнам от каде д апочна да търся проблема даже иначе не е проблем д аи подмена всичко което може но става скъпо и неоправдано!

      Коментар


        #4
        На първо време смени бензиностанцията и наливай няколко пъти от по-скъпстс нафта. Тогава пиши пак. Нали си сменил филтъра и си проверил отпред на капака на колата, шумоизолатора дали не се е отлепил и да запушва отвора на въздуховода?
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #5
          Нафти сменявах много резултат никакъв колата е на 3 месеца смехих всичко както си му е реда!

          Коментар


            #6
            В първия си пост пишеш че търсиш някой който се занимава с чип тунинг! За какво ти е! За ТД100 ли?Аз си мисля че някой е прекалил със "тунинга" и за това ти пуши колата! Поне като пуши върви ли както трябва,стрялка ли се яко?Щото ако не върви а пуши вече е друга работата.Поздрави!

            Коментар


              #7
              tomito9902 написа:
              Колега , много ли пуши , и по-важното кога пуши , като натиснеш ряззко педала или като набираш плавно пак става чернилка? При мен като е по студена и като я накарам рязко да се ускори тогава припушва, тоест от 1500 оборота си карам и натисна рязко педала да се изреже и пуши отзад , а когато плавно си набира и на 3500-4000 оборота пак не пуши , мисля да смена за начало въздушният филтър , а после незнам колко е удачно , четох някъде в форума , че колеги са си запушили ЕГР клапана, но незнам дали ще има ефект?! А иначе от опит мога да ти кажа две места където съм много доволен от хората които работят тям , едното е на околовръстното , точно след отбивката за Драгалевци в посока Младост, Супер Дизел се казва на Бош , много са добри , но малко по-скъпо е , а другото е на караулката на Горубляне , точно срещу ОМВ-то , май на Ивеко сервиз беше , там също са много в час с дизели специално , и доста прилично вземат откъм пари , направо си е евтино бих казал! Аз карам Марея 1,9 турбо дизел и за смяна на уплътненията на помпата (Лукас) ми взеха в Супер дизел 400 лв, после питах там но след като я бях ремонтирал вече и ми казаха 250!
              Не си затапвай ЕГР, ще пуши повече и постоянно. На JTD може да върши работа, но специално за ТД100 не го препоръчвам. С работещ ЕГР съм доста по-доволен от машинката. А за цената на ремонта който са ти правили - в Русе за смяна на уплътнения на помпата, мембрана на турбо-коректора и стенд - цена 250 лв.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                Dido_Lyubenov написа:
                Не си затапвай ЕГР, ще пуши повече и постоянно. На JTD може да върши работа, но специално за ТД100 не го препоръчвам. С работещ ЕГР съм доста по-доволен от машинката. А за цената на ремонта който са ти правили - в Русе за смяна на уплътнения на помпата, мембрана на турбо-коректора и стенд - цена 250 лв.
                Приятелю,хубаво е да работи пустия му ЕГР,от чисто екологична гледна точка.Мисля че преувеличаваш с някой твърдения.Бъди убеден знам какво говоря.Ако ЕГР-а стои отворен колата няма да върви и ще пуши и то яко.Никой и по никакъв начин не може да замести чистия въздух.Кислорода е нещото което движи колата,без него няма да има горене,енергия,ефективност и т.н.Още нещо за ремонта на тази помпа,тъй като ми е ясно кое и защо се сменя по нея,ще ти кажа че само частите които се сменят могат да струват повече от посочената от теб сума и това включва само коплект уплътнители,лагери(без упорния на разпределителя) и мембраните на турбо коректора.До тук цената за части е 260лв. Ще спомена че има и доставна помпа на стойност 50лв и т.н.За труда по ремонта + монтаж и демонтаж на колата няма да споменавам.Сам си направи сметка какво е сменено и дали изобщо е сменено.Пожелавам на всеки безаварийни километри и ако тряба да си чешем езиците тук,няма лошо.Поздрави!

                Коментар


                  #9
                  За ЕГР-а - как да да кажа на черното бяло. Нали виждам какъв е ефекта при мен. За помпата не съм споменавал основен ремонт със смяна на лагери, датчици и други. Само уплътнения + мембраната на турбо-коректора. Стенда е задължителен за всички помпи преминали през сервиза в който я носих. А цената не си я измислям - 140 лв. смяна на уплътнения + стенд, около 50 лв. беше мембраната другото е за демонтаж и монтаж на помпата. Това беше миналата пролет. Цените не са скочили двойно до сега.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #10
                    Dido_Lyubenov написа:
                    За ЕГР-а - как да да кажа на черното бяло. Нали виждам какъв е ефекта при мен. За помпата не съм споменавал основен ремонт със смяна на лагери, датчици и други. Само уплътнения + мембраната на турбо-коректора. Стенда е задължителен за всички помпи преминали през сервиза в който я носих. А цената не си я измислям - 140 лв. смяна на уплътнения + стенд, около 50 лв. беше мембраната другото е за демонтаж и монтаж на помпата. Това беше миналата пролет. Цените не са скочили двойно до сега.
                    Горе доло,те разбрах вече,ти си им занесъл помпата свалена.Не забравй че има хора които не могат да си го направят това сами!Плюс това ти е направен половинчат ремонт или искаш да ме убедиш че лагерите са били перфектни,може би и доставната помпа а била супер!Сега ще кажеш че колата работи и нямаш оплаквания!В същност защо ли се занимавам с разяснения.Нека всеки си прави каквото си иска.Така ще има и повече работа за повече хора.Поздрави!

                    Коментар


                      #11
                      Да свалена в друг сервиз за 70 лв. демонтаж и монтаж. Като питах за цена в сервиза където ремонтираха помпата, ми казаха 200 лв. общо, но не беше предвидена мембраната. В крайна сметка цялата история е доста гадна но и поучителна. Там където ми свалиха помпата си носим служебните коли. На един мой колега брат му работи в тоя сервиз и аз им гласувах доверие, защото нямам гараж а не ми се разглобява на улицата. Занесох я при тях защото в сервиза за помпите имаха много работа и нямаше да стане бързо. И така "мойте" хора свалиха помпата с уговорка да я занесат във въпросния сервиз за ремонт и стенд. Но са видяли че тече нафта от уплътнението на мембраната и са сменили само него. До тук ме набутаха само със 170 лв. В реда на нещата след 3 месеца протече от друго място и аз отидох да си търся някаква гаранция, съответно ме пратиха за зелен хайвер в другия сервиз. Там хората без много обяснения отговориха че ако тече от място което са ремонтирали, ще извършат ремонта безплатно, тъй като щом е ремонтирана при тях, те си поемат гаранцията. След 3-4 дена чакане се обадих да питам какво става и тогава цялата каша излезе наяве. Помпата не беше "стъпвала" при тях и те си поговорили с колегите си от другия сервиз по въпроса. В крайна сметка постъпиха удивително коректно и въпреки всичко не ми взеха пари за демонтаж и монтаж, смениха всички уплътнения и мембраната за което би трябвало да платя 250 лв. Хората проявиха може би съчувствие и дори ми направиха отстъпка от цената на ремонта. Само мо за ремонт на помпата трябваше да платя 170 лв . а те ми взеха за всичко общо 150 лв. На мен в крайна сметка ми излезе 320 лв. всичко, но ако не бях бързал първия път, щеше да ме хване дори под 250 лв. Но така става със свои хора.P.S. Да чукна на дърво, явно съм случил на читава кола. Наистина си работи перфектно и нямам никакво намерение да сменям оригиналните части с нови, докато работят, защото новите в БГ са абсолютни ментета.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        Колата пуши и си варви стабилно днес я закачих на компютър да видим имаш няколко грешки запаметени и една активна грешка в акселометъра! Казаха ми че не отчитал каде е педала и аз предполагам че е така защото като изключа от скорост светва лампичката с дюзата което ми казаха че значело грешка в някой датчик! Обаче немисля че пуши от това защото пушенето е когато набирам!!

                        Коментар


                          #13
                          Dido_Lyubenov написа:
                          tomito9902 написа:
                          Колега , много ли пуши , и по-важното кога пуши , като натиснеш ряззко педала или като набираш плавно пак става чернилка? При мен като е по студена и като я накарам рязко да се ускори тогава припушва, тоест от 1500 оборота си карам и натисна рязко педала да се изреже и пуши отзад , а когато плавно си набира и на 3500-4000 оборота пак не пуши , мисля да смена за начало въздушният филтър , а после незнам колко е удачно , четох някъде в форума , че колеги са си запушили ЕГР клапана, но незнам дали ще има ефект?! А иначе от опит мога да ти кажа две места където съм много доволен от хората които работят тям , едното е на околовръстното , точно след отбивката за Драгалевци в посока Младост, Супер Дизел се казва на Бош , много са добри , но малко по-скъпо е , а другото е на караулката на Горубляне , точно срещу ОМВ-то , май на Ивеко сервиз беше , там също са много в час с дизели специално , и доста прилично вземат откъм пари , направо си е евтино бих казал! Аз карам Марея 1,9 турбо дизел и за смяна на уплътненията на помпата (Лукас) ми взеха в Супер дизел 400 лв, после питах там но след като я бях ремонтирал вече и ми казаха 250!
                          Не си затапвай ЕГР, ще пуши повече и постоянно. На JTD може да върши работа, но специално за ТД100 не го препоръчвам. С работещ ЕГР съм доста по-доволен от машинката. А за цената на ремонта който са ти правили - в Русе за смяна на уплътнения на помпата, мембрана на турбо-коректора и стенд - цена 250 лв.
                          Във Варна за смяна на уплътнения на помпата и стенд -190 лева.Дизелжията е добър познат на сина ми от години,но това не се отразява на цената.
                          Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                          "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                          Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                          Коментар


                            #14
                            колега от София съм имам помпа ,дюзи, авансатор, потенциометър и какво ли още не(останали в резерв от моита).провери да не е скъсан накой маркуч на турбото,и ако искаш пиши на лични да я погледнем,имам свободно време за губене.

                            Коментар


                              #15
                              ahil_m написа:
                              Колата пуши и си варви стабилно днес я закачих на компютър да видим имаш няколко грешки запаметени и една активна грешка в акселометъра! Казаха ми че не отчитал каде е педала и аз предполагам че е така защото като изключа от скорост светва лампичката с дюзата което ми казаха че значело грешка в някой датчик! Обаче немисля че пуши от това защото пушенето е когато набирам!!
                              То,че грешката е от това е ясно.Не си подробен в обясненията:примерно(положението на педала според датчика е ... и не се променя , или се променя а показва ...)Компютри много,хора зад тях също!Проблеми още толкова!

                              Коментар

                              Working...
                              X