Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на дизели от различни бензиностанции

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сравнение на дизели от различни бензиностанции

    Случайно открих този пост в друг форум и реших да го споделя: http://www.dacia-bg.com/dacia/forum/...187#p20187Не открих по-подходящо място (тема) за тази информация, така че може да я преместите където прецените.Мисля, че отделна тема ще е най-добре.Модератор
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    #2
    В оф роуд форума, намерих подобен експеримент. http://www.offroad-bulgaria.com/show...462#post551462
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    Коментар


      #3
      Като гледам колегата от форума на Дачия какви експерименти е провел и какви са резултатите... За зимата - да, аз зареждам само Алпин дизел. Но друго ми направи впечатление. Незнам има ли значение модификацията - HLX , ELX и т.н.т. , но при мен (HLX) поплавъка в резервоара потъва, въпреки че съм заредил почти догоре, когато нафтата не отговаря на нормите. На ЛукОйл зареждам от известно време и не се се случвало (за сега ) да потъне когато съм с тяхна нафта. А на ОМВ и ЕКО - само от време на време ми показва колко има в резервоара. през другото време стрелката е на "няма нафта". От ромпетрол заредих веднъж и беше за последно. Такава димилка имаше зад мен с тяхната нафта, че си помислих че нещо се е прецакал ДВГ. Това са засега моите впечатления.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Аз лично зареждам само от Ромпетрол.Това е единствената верига бензиностанции,в които не стъпва цистерна на ЛукОйл България.Работил съм доста време в ЛукОйл повечето колеги са ми даже приятели,защото работихме заедно още преди да се отделим и да станем "НефтофимТранспорт".Казвали са ми доста тънкости какво се добавя в цистрната след като на пътя се продаде около тон нафта и лично,аз никога не мога да причиня такова издевателство на моя двигател за да ме накара някой да сложа гориво от всички вериги,които се зареждат от ЛукОйл .Колегата по-горе каза,че пушела от Ромпетрол,обаче за да не пуши в нафтата се слага бензин непреминал вторична обработка,керосин,толуол,бензол и всякакви други гадости,които освен да чистят пушека имат обратен ефект.Водата също спада към този обратен ефект :D .Всеки сам си преценя каква боза да си налее в мотора,но поне за себе си знам какво не трябва да влиза в резервоара.
        EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

        Коментар


          #5
          Аз зареждам откъдето дойде, никога не е имало никаква разлика във вървежа и на двете ми коли.Нямало е трудно палене, нямало е загуба на мощност, нямало е кадежи, НИКАКВИ проблеми.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            Аз зареждам откъдето дойде, никога не е имало никаква разлика във вървежа и на двете ми коли.Нямало е трудно палене, нямало е загуба на мощност, нямало е кадежи, НИКАКВИ проблеми.
            +1

            Коментар


              #7
              Колега itan75, защо мислиш че в нафтата на Ромпетрол не наливат същите лайна както в нафтата на Лукойл? Не се заяждам, просто питам.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                Не знам при вас колеги как е с горивата/дизела/но при нас е като бинго.ако днес на една станция е добре то другиж път е боза и тн.аз за сега съм доволен от еко
                198mjet Bravo

                Коментар


                  #9
                  Dido_Lyubenov написа:
                  Като гледам колегата от форума на Дачия какви експерименти е провел и какви са резултатите... За зимата - да, аз зареждам само Алпин дизел. Но друго ми направи впечатление. Незнам има ли значение модификацията - HLX , ELX и т.н.т. , но при мен (HLX) поплавъка в резервоара потъва, въпреки че съм заредил почти догоре, когато нафтата не отговаря на нормите. На ЛукОйл зареждам от известно време и не се се случвало (за сега ) да потъне когато съм с тяхна нафта. А на ОМВ и ЕКО - само от време на време ми показва колко има в резервоара. през другото време стрелката е на "няма нафта". От ромпетрол заредих веднъж и беше за последно. Такава димилка имаше зад мен с тяхната нафта, че си помислих че нещо се е прецакал ДВГ. Това са засега моите впечатления.
                  Просто си смени дефектния поплавък.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    И аз така мислех, ама викам ай да не се обаждам много :DКазаното за резервоара според мен няма нищо общо с нафтата. Или поплавъка е проблема или в таблото...
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                    Коментар


                      #11
                      Поплавъка

                      Dido_Lyubenov написа:
                      Като гледам колегата от форума на Дачия какви експерименти е провел и какви са резултатите... За зимата - да, аз зареждам само Алпин дизел. Но друго ми направи впечатление. Незнам има ли значение модификацията - HLX , ELX и т.н.т. , но при мен (HLX) поплавъка в резервоара потъва, въпреки че съм заредил почти догоре, когато нафтата не отговаря на нормите. На ЛукОйл зареждам от известно време и не се се случвало (за сега ) да потъне когато съм с тяхна нафта. А на ОМВ и ЕКО - само от време на време ми показва колко има в резервоара. през другото време стрелката е на "няма нафта". От ромпетрол заредих веднъж и беше за последно. Такава димилка имаше зад мен с тяхната нафта, че си помислих че нещо се е прецакал ДВГ. Това са засега моите впечатления.
                      Колега, и аз го имах този проблем. Извади си сондата от резервоара. Разглоби поплавъка, има две пластинки вътре които контачът с един реостат вътре и като нямат добър контакт се получава този ефект. Трябва да ги укривиш малко за по добър контакт и ще се оправи работата. После сглобката е малко кофти, но с по вечко нерви се оправя. Почисти си и цедката която е на дъното на един черен уребрен маркуч.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10661

                      Коментар


                        #12
                        Re: Поплавъка

                        sbonkov написа:
                        Dido_Lyubenov написа:
                        Като гледам колегата от форума на Дачия какви експерименти е провел и какви са резултатите... За зимата - да, аз зареждам само Алпин дизел. Но друго ми направи впечатление. Незнам има ли значение модификацията - HLX , ELX и т.н.т. , но при мен (HLX) поплавъка в резервоара потъва, въпреки че съм заредил почти догоре, когато нафтата не отговаря на нормите. На ЛукОйл зареждам от известно време и не се се случвало (за сега ) да потъне когато съм с тяхна нафта. А на ОМВ и ЕКО - само от време на време ми показва колко има в резервоара. през другото време стрелката е на "няма нафта". От ромпетрол заредих веднъж и беше за последно. Такава димилка имаше зад мен с тяхната нафта, че си помислих че нещо се е прецакал ДВГ. Това са засега моите впечатления.
                        Колега, и аз го имах този проблем. Извади си сондата от резервоара. Разглоби поплавъка, има две пластинки вътре които контачът с един реостат вътре и като нямат добър контакт се получава този ефект. Трябва да ги укривиш малко за по добър контакт и ще се оправи работата. После сглобката е малко кофти, но с по вечко нерви се оправя. Почисти си и цедката която е на дъното на един черен уребрен маркуч.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10661
                        Сондата е вадена и е чиста. Всички връзки са проверени. Единсвено се влияе от това от коя бензиностанция зареждам. Четвърти пореден път на лукойл, нито веднъж не е потъвал. На ЕКО е според зависи. На ОМВ по-често е долу, чат-пат показва реално. За сега ще се съобразя с "прищявките" му. След месец ще заредя от ОМВ и ще видим дали ще се потвърди торията. До тогава не коментирам по тази тема
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък нали имам тук таме познати...Нафтата в България с най-малко оплаквания и възникнали проблеми е нафтата на ОМВ без значение дали спринт или там другата им не я знам точно...След нея се нарежда Шел В Пауърррр Дизел и обикновената на шел...после са всички останали...Аз лично едно време карах само и единствено с В-пауър ама вече нещо цената много ме удря в джоба и си карам на обикновен шелски дизел и съм доста доволен няма пушеци няма нищо. С лукойлската тази зима понеже зареждах веднъж дваж имах проблеми с паленето сутрин...все едно палих трактор...и си понапушва повечеко...Само шел...ако пак падне и цената в пауър-а да е 1,90лв/л...само такава ще сипвам
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            #14
                            Ситроенчето от подписа бащата го зарежда на Лукойл и мисля , че нямаме проблеми досега.Служебния пък го зареждаме където дойде , но се е случвало и Ромпетрол няколко пъти и особено добре се усеща разликата в плюсове говоря А и други колеги от фирмата казват , че са доволни
                            Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                            ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                            Коментар


                              #15
                              Колегата itan75 е много прав за това че продават нафтата и след това доливат с някакви мизерии .

                              Коментар

                              Working...
                              X