Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И пак за багажника на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И пак за багажника на Мареа

    Скапа ми се заключалката на багажника на моята Мареа. Преди време бях отварял, чистил и прочее, но отново се напълни с боклуци и в един момент спря да заключва - иначе си отваря. Установих, че едната джаджа вътре се е счупила. Вчера купих от колега от форума "нов механизъм на старо". Идеален е, но докато се опитвах да сваля патрона от моя механизъм, за да го сложа на новия, въпросния патрон се счупи. Сложих новия механизъм със неговия си патрон, с мисълта, че ще си отключвам с централното и засега, докато извадя ключ, ще кара така. Обаче - нъцки. Централното заключва без проблеми, но когато отключа и се опитам да отворя багажника, лостчето на машинката за централното си се дръпва пак назад и не може да отключи. Та - дали проблема е в машинката, или нещо по "телелоста" свързващ машинката с ключалката?Колегата предлагаше да ми даде и машинка за централното, ама аз, да се таковам у тиквата, викам: "Аз си имам"...
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    #2
    Оправих го - изкривих малко телта, свързваща машинката на централното с ключалката.
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    Коментар


      #3
      Така е. Човек докато обяснява какъв проблем има, често успява чрез въпросите си да намери сам верния отговор
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        karloson написа:
        Оправих го - изкривих малко телта, свързваща машинката на централното с ключалката.
        Хмм....моите телове могат да се регулират/скъсяват-удължават/ с болт...аз така оправих бравата миналата година
        MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
        ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

        Коментар


          #5
          Специално тази тел, която излиза от ключалката и другия и край е закачен за лостчето на машинката на централното, няма опции за удължаване/скъсяване
          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

          Коментар


            #6
            karloson написа:
            Специално тази тел, която излиза от ключалката и другия и край е закачен за лостчето на машинката на централното, няма опции за удължаване/скъсяване
            Да,там няма,грешно съм разбрал
            MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
            ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

            Коментар

            Working...
            X