Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смяна евросонда

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смяна евросонда

    Здравейте.смених евросондата на Фият Браво.Той е с landi газова уредба. Сложих турска евросонда,всичко е еднакво ,но сега не показват диодите на ключа.дам ли контакт показва пълно веднага,а самата стрелка си показва точно.буксата е еднаква.дали не съм се прецакъл и да не отговаря с ключът.
    Fiat Punto mk1 1.2i

    #2
    Колега проблема е в съпротивлението на датчика на сондата. Новия датчик най вероятно е от 0 до 90 ома и ако си с газова инжекция ще трябва да ходиш до майстора който ти я е слагал за да промени показанията софтуерно. При положение че си с обикновенна ще трябва да смениш датчика с подходящ.

    Коментар


      #3
      Можели да работи евросонда без да е захранен ел. клапана

      Здравейте,Не знам дали тук трябва да поставя своя въпрос, но реши щом става въпрос за евросонда. Преди няколко дни ми смениха поплавъка с целия механизъм на газовата бутилка с евросонда тип 244-30 H48433 Feroni.След няколко дни се загледах и видях, че двата проводника излизащи от клапана са свързани по следния начин.Черния проводник(-) е свързан върху металната пластина на клапана.Синия проводник (+) е пухнат просто в гофрираната тръба на изходящата газ, без да е свързан към клапана в предната част на автомобила. Аз съм с обикновена газова уредба и мисля, че нещо е направил газаджията на евросондата, защото го е мързяло да пусне един проводник до предната част на автомобила.Имали смисъл да свързвам клапана в този случай, ако е шунтиран вътре в газовата бутилка при поставянето на евросондата.
      Прикачени файлове
      Брава 16 16v 1998г 101 сс

      Коментар


        #4
        Няма смисъл да свързваш кабелите при условие,че колата така работи на газ.Предполагам майстора е извадил котвата на клапана!
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар


          #5
          Аз бих се върнал при "майстора" и културно бих помолил да си свърши работата оново, но сондата да изпълнява своята функция пълноценно.Какъв е смисъла от тази сонда след като е закачена като тези от стария тип?
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #6
            Утре отивам да поговоря културно с него, защо платих за нещо което трябва да работи а той да го шунтира.Благодаря Ви за съветите.Тука разбрах и как да си свържа и ниво показателя, да ми показва нивото на газта в купето.
            Брава 16 16v 1998г 101 сс

            Коментар


              #7
              grozyo написа:
              Утре отивам да поговоря културно с него, защо платих за нещо което трябва да работи а той да го шунтира.Благодаря Ви за съветите.Тука разбрах и как да си свържа и ниво показателя, да ми показва нивото на газта в купето.
              Що ли си мисля че те познавам :D Грозка не е в купето а в бутилката и освен на ключа с диодите с няколко релата може да се направи направо да показва на стрелката в таблото
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                Stefanaki написа:
                Аз бих се върнал при "майстора" и културно бих помолил да си свърши работата оново, но сондата да изпълнява своята функция пълноценно.Какъв е смисъла от тази сонда след като е закачена като тези от стария тип?
                Aми смъсала е на евросондата е че може да ти показва нивото на газта в бутилката щот има поплавък с съпротивление . С тоя клапан и без тоя клапан ... Има си гайка за спиране газта и врътка за входящата ... Хубаво е да работи , ама си е доста негърски труд , да дръпнеш кабел от предните 2 клапана да го вкараш в купето да разбуташ корите на праговете и пак да го върнеш от пред или няма да се връща ако клапана на сондата е последен (повечето клапани ги свързват последователно с цел ако откаже един да не се отварят другите )Пък може и да не се вади при клапаните от пред да се хване от ключа за газ бензин , ама едвали му пази схемата да види кой кабел е за клапаните ... Па кат са замислиш кви гъзарски ключове има за газ/бензин има кат ти свършва газта и мине на резерва мелодии пей , пюука... Па да не мога си сменя една сонда да се казвам Мюмюн :P хахах
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  Fiat_Punto11 написа:
                  Aми смъсала е на евросондата е че може да ти показва нивото на газта в бутилката щот има поплавък с съпротивление . С тоя клапан и без тоя клапан ... Има си гайка за спиране газта и врътка за входящата ...
                  Смисълът на този клапан е сигурност. Да се спре подаването на газ от бутилката към предната част на автомобила. Показанието на някакви лампички в купето е ала-бала. На тях голямо доверие не трябва да се има.Поплавък имат и старите сонди. Неговата роля е съвсем друга.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    Stefanaki написа:
                    Fiat_Punto11 написа:
                    Aми смъсала е на евросондата е че може да ти показва нивото на газта в бутилката щот има поплавък с съпротивление . С тоя клапан и без тоя клапан ... Има си гайка за спиране газта и врътка за входящата ...
                    Смисълът на този клапан е сигурност. Да се спре подаването на газ от бутилката към предната част на автомобила. Показанието на някакви лампички в купето е ала-бала. На тях голямо доверие не трябва да се има.Поплавък имат и старите сонди. Неговата роля е съвсем друга.
                    Да прав си обаче , тъпия ключ газ/бензин има датчик запалване , при спиране на кабелите да подават искра , клапаните се затварят до 5 секунди.Гарантирам ,че по лесно ше се подпалиш на бензин от колкото на газ (изпитано 2 пъти) АЗ казах ,че е ДОБРЕ , ама старите като го нямат и кво пак сме живи , и ако се спука какво ? То тръбичката излиза и върви под купето тоест ше се разнесе в околната среда ... Вероятността да се спука е от долу, вътре в купето много малак е шанса ... ПО голям е шанса да ти изтърва от сондата дето прилепя към гърлото на бутилката някои имат отдушник ... . Казах ,че добре да се свърже , ама друг като те чеше пречесан или не начесан ше ходиш . :D Пък които го е шубе нека не кара ГАЗ :Д и към колегата Grozyo за играй се и хвърли едно око какво е TAP (Timing advance processor ) ще станат по добре нещата с газта и ще има по добро изгаряне на 104-те октана LPG ...
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар

                    Working...
                    X