Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със спирачките на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със спирачките на Браво

    Здравейте колеги, имам проблем със спирачките от скоро.Колата е Fiat Bravo 1.6 97 година без ABS.Като я купих (05.2010 г.) спирачките бяха много натегнати и само докато докосна педала гумите се суркаха яко.Понеже нищо не разбирам от коли, баща ми ги поотпусна и започнаха да суркат само, ако натисна педала докрай иначе си спираха без проблем.Понеже имаме 2 коли вкъщи, а гаражът е 1 понякога моята стои в него, а на баща ми отвън, друг път обратно.Зимата забелязах, че като стои отвън колата,след това като натисна спирачките първите 2,3 пъти се чува някакво ужасно тропане отзад сякаш задницата влиза в много дълбок трап и подскача и след няколко натискания на педала постепенно намалява този шум и се оправя, но си остава при дърпане на ръчна в движение.Сега след зимата се бях засилил след дъжд с около 60, набих рязко спирачки и задните гуми засуркаха, колата се завъртя напреко на пътя (надясно).Предположих, че е от мокрия асфалт.Минах преглед и спирачките са добре.Но вчера отново на сух път натиснах спирачката и стана същото.Не става така само ако спирам много леко.Какъв може да е проблема ?
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    Проблемът може да е в неправилно разпределение на спирачното усилие между двата моста, предизвикано от "кантара".

    Коментар


      #3
      И аз за това си мисля
      Renault Modus 1.2 16v 2006
      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

      Коментар


        #4
        Спирай леко :Д При мен кантара не работи и не става така, а съм сигурен, защото пружината му е в багажника (брата я прибра, защото се беше скъсала от ръжда). Може да си махнеш и товоята пружина, което ти гарантира еднакво сирачно усилие при натоварена и не натовара кола и ще знаеш, че като е лека трябва да внимаваш което не е решение на проблема Друг вариант сложи си газово,бас каса и повечко инструменти, и така задницата ти ще е винаги прикована за асвалта и тампоните :Д
        FIAT tempra 1.6

        Коментар


          #5
          Кантара за задният мост има възможност за реглаж на усилието ,което подава там. Има планка с гайка ,разхлабва се и се мести планката напред-назад докато се уцели правилното положение.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Спирачките се оправиха сякаш от самосебе си.Засега поне спират без да се занася задницата като оставят на асфалта 2 непрекъснати дири
            Renault Modus 1.2 16v 2006
            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

            Коментар


              #7
              Здравейте, колеги! От известно време и аз имам същия проблем със спирачките на Фиат Браво 97 г. без ABS. Като натисна леко педала на спирачките, задно ляво или дясно колело започва да се влачи. Махнах пружината на кантара, но е пак същата работа. Просто задните колела задържат, а предните когато си поискат, при което следва завъртане на задницата и е опасно за мен и останалите участници в движението. Дайте някаква идея, Мерси предварително,

              Коментар


                #8
                Малко темата е изоставена, но да споделя решението на проблема ми. Проблемът не беше в кантарчето и се бях примирил да карам така, докато миналата седмица не реших да разпилея всичко отзад и да видя какво става. Та... оказа се, че проблемът е в цилиндърчето на лявото колело - не работи и като натисна спирачка, лявото задно колело блокира и колата поднася. Смених го и всичко е наред вече.
                Renault Modus 1.2 16v 2006
                Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                Коментар

                Working...
                X