Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с горивната система на Фиат Мареа1.9JTD 110

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да не би да ти е зацапана сондата в резервоара ? Какво количество нафта имаш в резервоара ?
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    Коментар


      #17
      vgeorgiev написа:
      Да не би да ти е зацапана сондата в резервоара ? Какво количество нафта имаш в резервоара ?
      Колеги, днес изкарах сондата и я огледах, но нямаше замърсявания,налепи или други боклуци.Разкачих горивопроводите и ги продухах, след това сглобих всичко, дадох контакт няколко пъти да се обезвъздуши системата и запали без проблем. Четох някъде из форума,че има някакво клапанче на сондата и е възможно да не задържа и да засмуква въздух, но не знам как да го проверя и дали може да се подмени. В момента има половин резервоар гориво.Интересува ме също дали има някакъв друг клапан по горивопровода?

      Коментар


        #18
        rumvas написа:
        vgeorgiev написа:
        Да не би да ти е зацапана сондата в резервоара ? Какво количество нафта имаш в резервоара ?
        Колеги, днес изкарах сондата и я огледах, но нямаше замърсявания,налепи или други боклуци.Разкачих горивопроводите и ги продухах, след това сглобих всичко, дадох контакт няколко пъти да се обезвъздуши системата и запали без проблем. Четох някъде из форума,че има някакво клапанче на сондата и е възможно да не задържа и да засмуква въздух, но не знам как да го проверя и дали може да се подмени. В момента има половин резервоар гориво.Интересува ме също дали има някакъв друг клапан по горивопровода?
        http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1 Клапанчето е само на "Кошничката " и помага да стои винаги пълна независимо от горивото в резервоара . Намира се на входа за засмукване в долния край . Прост механизъм нещо като люлка. Иначе друг клапан има в самата помпа която е в "кошничката" ,но то си е комплект към помпата.
        Punto MK2 1.9 JTD

        Коментар

        Working...
        X