Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измамата Браунов газ (HHO) и кой има интерес от нея

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Миро говори за ПАВЕЦ, не за ВЕЦ.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      Чукча писател ...

      Коментар


        InjStoichev написа:
        Съгласен съм до някъде... Брауновият газ както споменах може да неутрализира радиация, не става въпрос само за някакви коли, наистина това е нещо етапно, моментно. А в заварки и запояване върши страхотна работа спрямо по-старите методи. Най-вече за бижута скъпоценни камъни трансформатори
        много си в грешка. тези заваръчни апарати са познати много отдавна. жълтите вероятно ги брандират като браун за да не плащат патенти или нещо такова. те нямат претенции да нарушават законите на физиката и имат както и предимства така и недостатъци което ги прави полезни в някои случаи, а в други просто не могат да се използват. примерно тотално не стават за работа със стомана. температурата на пламъка е към 2800 С , което е нищо сравнено с оксиацетилена който стига до 3500 С. за бижута, спойки и други фини работи обикновено се ползва пропан.може ли сега да обясниш каква е връзката на заваръчен апарат с двигател с вътрешно горене и бълбукатор. ще ми бъде интересно.

        Коментар


          Synthy написа:
          Миро говори за ПАВЕЦ, не за ВЕЦ.
          Много добре знам за какво говори.
          Mupo написа:
          Чукча писател ...
          Щом казваш. Един ПАВЕЦ си е един ВЕЦ с разликата, че при него има два басейна........... предполагам не е нужно да го обяснявам.Не мога да разбера как например, ще изтекат 1000л ще направят ел. толкова колкото да върнат обратно тези 1000л. Това си е препето...Искам Миро да го напише как точно става.

          Коментар


            Не, няма да направят същата енергия. Влияние оказва КПД на генератора в моторен режим и на турбината в помпен, плюс хидравличните загуби. ПАВЕЦ се използва като бързоманеврена единица, за компенсация на слабоманеврените, като АЕЦ. Или за складиране на енергия, която инак няма как да бъде оплзотворена.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              Колеги,придържайте се към заглавието на темата.Ако толкова искате да обсъждате алтернативните източници на енергия ,да ви отцепя отделна от тази тема.Тази е за HHO балбукаторите,не е за ядрена,слънчева и тн. енергия.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                Направо и бий катинара. То няма какво повече да се каже.п.п. chave нямам намерение за теб да пиша по няколко пъти. Пак повтарям - чукча писател ... Защо? - прочети внимателно какво съм написъл в предишните си мнения. Не мога да ти обяснявам, защото моята представа за света, явно е доста различна от твоята.

                Коментар


                  Mupo написа:
                  Направо и бий катинара. То няма какво повече да се каже.п.п. chave нямам намерение за теб да пиша по няколко пъти. Пак повтарям - чукча писател ... Защо? - прочети внимателно какво съм написъл в предишните си мнения. Не мога да ти обяснявам, защото моята представа за света, явно е доста различна от твоята.
                  Аз също нямам намерение, защото наистина сте само писатели. Говорим за съвсем други неща...... ти започваш на намесваш някакви ПАВЕЦ на който идеята е само и единствено да стоят и да чакат, когато има нужда от енергия...... те да я дадат. Това не е безплатна енергия. Аре спрете да се правите на голямата работа. От слънчеви централи отидохме на ПАВЕЦ........Евтина... енергия може да имаш само на голяма височина, написах го по напред. В момента може да я имаш само когато има добра видимост и духа повечко вятър, но при тези два варианта на евтина.... енергия....... не можеш да контролираш. Точно затова се правят въпросните ПАВЕЦ.

                  Коментар


                    Коментар


                      Mupo написа:
                      Абе хора, вас не са ли ви карали да мислите бре ?!?!? Затова има един термин - енергийна политика. Повярвай ми, Германия никога не е била тъпа, за да заложи на фотоволтаници. Ох виждам, че е трудно и все пак - мислете малко сами. Само пример за тази същата Германия. Познайте защо спонсорира преди време, нова пречистваща система за ТЕЦ Марица? Ето един от отговорите - въздушните течения, завличат всичкия богато обагатен на гадост "въздух", и хуууубавооо го разпръсква над Германия, защото течението там отшумява, и всичките там окиси, преокиси и други гадости (химията никога не ме влечала ), които са по тежки от въздуха, славно и бавно се пропиват в почвата. Някой ако има желание, мога да го запозная с човек, българин, от Германската страна. Да, ок, Германия може да не е "най-великата" страна, ама помислете над горното. Хубава вечер
                      фотоволтаиците са нещо хубаво, ама зависи как ги изполваш и за какво? Попитах няколко неща за тях вместо да отговаряш на въпроса ми с въпрос, обясни на хората със сметки колко спестяваш с такава технология. Изобщо не ме вълнува Германия, защо залага на тях и как ги използва... но тия глупости, че ще си монтираш фотоволтаици на къщатата и ще си я захранваш с тях... по-евтино.... са пълни глупости... даже в техническия университет доцентите и професорите са на това мнение.... а също и в моя университет.... Батериите са много скъпи, КПД на панелите намалява бързо, (то не че е голямо де) необходими са ти инвертори... а зарядите и разрядите на батерията ако не са добре изпълнение да не говорим... та мощността която ти дава един панел примерно 1000w/p знаеш ли за колко време я имаш, за 10-15 мин в средата на деня при точно определен ъгъл :D ... получава се едно покачване на ефективността от сутринта до пладне и после започва пак да спада.... и това естественно ако е благоприятно времето .... А батериите никога не могат да издържат колкото е експлоатационния живот на фотопанела.... сменяш ги поне 1 път а в повечето случаи 2 пъти... а те батериите струват кажи речи колкото панела :D

                      Коментар


                        Synthy написа:
                        InjStoichev написа:
                        ...Не съм говорил конкретно за Браун и неговият газ, а като цяло. Според мен е напълно възможно патентите му да са достъпни, но със грешни изчисления и подвеждащи ключови моменти...
                        Ето за това иде реч - когато нещо не става както им се иска на много хора (в това число и на мен), започват да се измислят конспирации на петролните магнати срещу всички други, как всичко напредничаво се крие от масата и се държи зорлем статуквото непроменено. Навсякъде, където чета за животното "фрий енърджи" са намесени световните магнати и техните заговори и конспирации срещу този "океан от безплатна енергия". Като гледам, и ти мислиш че има нещо подобно. Както някой по-горе каза - алтернативите са налице, в складовете на автомобилните производители. просто от петрола има още какво да се изцеди, както и тоя пра-пра-прадядо двигателя с вътрешно горене. И това е, аз пък да те светна, защото в момента света се управлява от алчни маркетинголози и икономисти. Това е - маркетинга "движи" икономиката. Затова и науката за масовият потребител не е мръднала от 50 години насам. Всички учат как да управляват, обаче никой не учи как да се бачка и да се реализират измислиците на въображението му. И да подкрепя думите си с факти: в химическият и физическият факултети на СУ хората влизат с тройки, от първият път по първо желание. Че даже приемат и без изпит с четвърто класиране за да си попълнят бройките (аз съм живото доказателство - с тройка по математика поради грешка на приемащата документи леличка и истинска тройка по физика - от раз в най-престижната специалност там). Просто никой не иска да учи нещо смислено, всички скачат на бизнес простотиите и икономиките. И затова се измислят и подобни глупости със заговорите. Истината за мен е, че е достигнат предела на сегашните технологии, и по-нагоре няма какво повече да се направи. Точка, това беше. Сега е ред на младите надъхани зубърчета да измислят нещо концептуално ново, и да тръгнат нагоре технологиите.chaveto: при ниски температури изобщо няма да се получи ядрен синтез. Или се отделя нечовешка енергия спрямо погълнатата, или се поглъща същата такава. Засега никой не е доказал практически, че може да се синтезира нещо от друго нещо при средни спрямо двете крайности енергии.
                        Това нашето - твоето и моето мнение са само предположения... няма как да разберем 2мата с тебе кой е прав и кой не. А за патента не е нужно да е конспирация, а просто предпазна мярка да не се краде умственият труд на изобретателя. Едно нещо е факт, почти всяка технология, която използваме днес първо е била считана за фантастика, след която сме я гледали по фантастични филми и в един момент след определено време някак си става реалност... А за конспирацията... винаги е съществувала, независимо дали в по-тесни или по-широки граници.

                        Коментар


                          kolev написа:
                          InjStoichev написа:
                          Съгласен съм до някъде... Брауновият газ както споменах може да неутрализира радиация, не става въпрос само за някакви коли, наистина това е нещо етапно, моментно. А в заварки и запояване върши страхотна работа спрямо по-старите методи. Най-вече за бижута скъпоценни камъни трансформатори
                          много си в грешка. тези заваръчни апарати са познати много отдавна. жълтите вероятно ги брандират като браун за да не плащат патенти или нещо такова. те нямат претенции да нарушават законите на физиката и имат както и предимства така и недостатъци което ги прави полезни в някои случаи, а в други просто не могат да се използват. примерно тотално не стават за работа със стомана. температурата на пламъка е към 2800 С , което е нищо сравнено с оксиацетилена който стига до 3500 С. за бижута, спойки и други фини работи обикновено се ползва пропан.може ли сега да обясниш каква е връзката на заваръчен апарат с двигател с вътрешно горене и бълбукатор. ще ми бъде интересно.
                          Приказки наизуст не искам да слушам.... кой ти каза че температурата е 2800 по С? По-точно къде го прочетте това. Не е вярно... Следете малко разговора... Температурата може да достига много по-високи температури от 2800 С... аз лично съм го пробвал така че не дей да спориш....................................... защото ще те направя член на групата чул не до чул, разбрал недоразбрал..... Някой от тука пишещите изпробвал ли е какво може този пламък, занимавал ли се е с него, че да пишете такива твърдения ?Ще повторя за недочелите.... Едвам нагрява вода, като казвам едвам съм правил опит да си потопя ръката под вода като същата е почти на повъхрносхтта на водата, след което доближавам горелката и започвам да нагрявам... почти никакво затопляне няма и то в продължение на много време. Нито има изпарения на водата нито загряване... А ако нагрея водата чрез нагряване на съдът в който е се затопля моментално.... Същият този газ разтапя камъни кристали стъкло желязо мед както и изпарява алумин и фолфрам....... а фолфрамът се разтапя при температури около 3400 С ИЗПРОБВАНО !!! ФАКТ !!!

                          Коментар


                            Аз правя последно изказване и за сега спирам да следя темата, защото си имам ангажименти.Както се спомена вече в темата... Енергия има навсякъде около нас. В дърветата, въздуха, водата, петрол, въглища, слънцето, вятър и т. н. Дадено количество от тази енергия може да бъде извлечена с по-малко вложена енергия от пулучената. И точно на този принцип живеем всички хора на тази планета... влагаме по-малко и извличаме повече енергия от дърветата, от петрола, от въглищата, от природен газ...... ФАКТ ! Хората изразходват най-много калории чрез бягане - за час от 900 до 1500 kcalНафта 10000 kcal/kg със един килограм нафта ще предвижите около 15-20 км автомобил тежащ около един тон човек надали ще може да я предвижи и 1 км...За добивът на петрол и преработката му се влага енергия и то не малко, но пак оставаме на + и за да не се налага да го доказвам ще дам друг пример..По-добър е примера с дървата, който посочих по-горе, защото при тях обработката изисква по-малко енергия.... 3 часа да изразходваш енергия 1 час за отсичане, 1 за пренос, 1 за нацепване. По 1500 kкалории на час прави 4500kкалории, а ще си имаш поне 10-15кг Дърва 2500 kcal/kg .... можете да си сметнете разликата между 10х 2500 kcal и 4500kcal ..... Ето реален пример вложено 4500 ако искате и 5000 kcal и получени 25 000kcal.... (въпреки че при сеченето цепене и транспортиране на дърва се изразходва много по-малко енергия отколкото при бягане) Да не говорим че самото извличане на енергията става с драскането на клечка, а не със сеченето, пренасянето и цепенето.... тези действия служат за да се пренесе тази енергия на друго място, а не за извличането/ й! Следователно, ако искаш можеш да я използваш на място може директно да запалиш дървото без да го сечеш, цепиш, пренасяш и тогава енергията, която ще сте вложили ще е нищожна, далеч по-малка от 5000kcal , но за сметка на това няма да усвоиш същата енергия от дървото, това обаче е друг въпрос ,При химични реакции можеш да капнеш капка от дадено в-во в друго и да се отдели много висока температура вледствие от получено взаимодействие, при това без да се "прекинеш от физическа активност" ....Примери много.... няма смисъл да продължавам
 И най-важното от всичко, е че не се нарушават никакви закони на физиката !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                            Коментар


                              Край на темата и обсъждането на теории нямащи нищо общо с темата!
                              FIAT FORUM BULGARIA
                              Ракията е над политиката

                              Видео от Италфест 2011

                              Коментар

                              Working...
                              X