Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как съхранявате гуми без джанти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как съхранявате гуми без джанти?

    А как съхранявате зимните гуми, без джанти?
    Fiat Punto 1,1- 1996г.
    газ-бензин , "Lovato"

    #2
    Neno Er написа:
    А как съхранявате зимните гуми, без джанти?
    Прави и ги превъртам по малко през няколко седмици.

    Коментар


      #3
      Доколкото зная, гуми се съхраняват легнали.Така правя и аз.
      '97 Brava 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Легнали. Така теглото им се разпределя по-равномерно в повече точки
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Легнали , на тъмно и влажно .Гумаджия ме е съветвал

          Коментар


            #6
            raven_1 написа:
            Легнали , на тъмно и влажно .Гумаджия ме е съветвал
            Легнали ама всяка по отделно, че ако са една върху друга тази която е най отдолу ще заприлича на палачинка . Иначе и аз смятам, че прави да се съхраняват и да се въртят на определен период е най добре. Най важното е да са на тъмно и без влага място, може даже всяка в отделен чувал да си я сложите. А ако сте чак такива маниаци, може и покрити с талк да бъдат.

            Коментар


              #7
              raven_1 написа:
              Легнали , на тъмно и влажно .
              nelegalniq написа:
              Най важното е да са на тъмно и без влага място
              Обърках се, кое е вярно и защо?

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                [Обърках се, кое е вярно и защо?
                До колкото ми е известно , е добре някъде в мазето примерно на тъмно ама за влагата не знам не съм я мерил каква да бъде. Мисля, че беше без влага място, но нека ако бъркам да ме поправят, все пак няма безгрешни хора . А какъв е смисъла от влагата и дали има полза или вреда не знам, но я оставете една гума за една година да я вали дъжд(няма да е постоянно разбира се, когато господ каже) и една на сухо място в мазето ви. И вижте след една година коя е в по добро състояние. Макар, че видима разлика надали ще има .

                Коментар


                  #9
                  Така, значи колега под влага,никой няма в предвид гумата да е подложена на открити атмосферни условия.Няма мазе ,която влажност да е същата или по-малка от която и да е жилищна стая.Не предполагах,че чак толкова неразбран ще остана :D .Не казах мазе,защото таванските помещения също се предполага,че са влажни,а също така гаражи,складове и т.н.Но когато някой каже ,че е съхранявал гумата на топло и сухо в къщата си (където сиг температурата стига до 25 градуса,а в зависимост от отоплението влажността на въздуха е мн различна) и видиш ли колко е запазена , не си прави голяма реклама, поне аз не търся такива гуми и не бих си купил.

                  Коментар


                    #10
                    Прави без джанти и легнали с джанти.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Аз ги съхранявам по тоя начин:
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Дам, последната картинка е по-по-най точна.

                        Коментар


                          #13
                          Най важно е гуми да има, пък съхраняването им е лесна работа .

                          Коментар


                            #14
                            Това, което аз знам от гумаджии е, че когато се съхраняват легнали, било то с джанти, без, една върху друга или всички поотделно, после ако има някакъв проблем един баланс и сте готови.Докато когато се съхраняват прави честичко се получават криви гуми, което не се оправя просто с баланс, а може да бъде и опасно. Вече всеки си знае за себе си. Откакто стоях на 20км от София, защото крива гума, съхранявана неправилно се изметна и направо се разпра със 170 км/ч, залагам на легнали.....добре, че беше задна....
                            '97 Brava 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              16valve написа:
                              неправилно се изметна и направо се разпра със 170 км/ч
                              Как така се е изметнала и се е разпрала....и ти що караш със 170км./ч. ?
                              --Старата ръжда любов не хваща!--
                              156 sportwagon 1,9 jtd 115
                              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                              Коментар

                              Working...
                              X