Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Едно Coupe на разходка из нощна София

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    injekciona написа:
    На моето купе май най-добре са ти се получили снимките на Mirafiori. :P Хубави спомени пораждат тия снимки...
    Еми.......нормално. Все пак ти се движеше най бавно по пистата
    M5kov написа:
    Баси, тая черната със звездите как ми лепна на десктопа... Искам купе ;(
    По добре си остани само със снимките Купето (ако трябва да съм честен) си е грижа и то голяма.

    Коментар


      #47
      kaci написа:
      injekciona написа:
      На моето купе май най-добре са ти се получили снимките на Mirafiori. :P Хубави спомени пораждат тия снимки...
      Еми.......нормално. Все пак ти се движеше най бавно по пистата
      Еми и това не е лъжа, като ме набиха зад safety car-a... Пък и бензина много скъп
      ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
      Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
      Jet Black E46 M3

      Коментар


        #48
        Малко да изтупаме прахта на темата с едно импровизирано клипче преди работа https://www.youtube.com/watch?v=A_Cf0ftq2Hs
        ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
        Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
        Jet Black E46 M3

        Коментар


          #49
          След почти 3 години с Abarth-овите 17-ки, дойде време за промяна...
          ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
          Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
          Jet Black E46 M3

          Коментар


            #50
            Джантите са супер, но защо има такива деформации по предната броня(зоната под решетката)

            Коментар


              #51
              Не знам, винаги си е била така, на доста други купета ми е правило впечатление точно същата деформация... Просто под този ъгъл и личи повече. Нали знаеш, че слагането на PIU броня е въпрос на време, само не знам дали има някакъв шанс да си намеря оригинална, а не стъклопласта на AutoDS....
              ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
              Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
              Jet Black E46 M3

              Коментар


                #52
                Бронята се деформира така, когато колата се кара без кората под бронята. При Купетата не кората се държи за бронята, а кората държи бронята. Без кора бронята провисва. Може би тази броня е карана без кора някога или в момента няма. Инжекциона да си признае :D . Иначе е супер количката :D :D :D . И аз вече мисля да разопаковам купетника и да го събудя от зимния сън. Замислил съм тази година по-голяма турбинка, атмосферни валчета и т.н. :D :D Ама си имам нова играчка от оня ден, та първо ще се позабавлявам с нея :D

                Коментар


                  #53
                  VET написа:
                  Бронята се деформира така, когато колата се кара без кората под бронята. При Купетата не кората се държи за бронята, а кората държи бронята. Без кора бронята провисва. Може би тази броня е карана без кора някога или в момента няма. Инжекциона да си признае :D . Иначе е супер количката :D :D :D . И аз вече мисля да разопаковам купетника и да го събудя от зимния сън. Замислил съм тази година по-голяма турбинка, атмосферни валчета и т.н. :D :D Ама си имам нова играчка от оня ден, та първо ще се позабавлявам с нея :D
                  Ххаха, ето на какво се дължи деформацията. Бронята си е с кората, ама не е като да не се е случвало да карам без нея Иначе и аз я вкарвам тия дни за атмосферни валове и капов колектор. Трябва да мятам и челния кулер, че и той ми се търкаля с брембовците в нас...
                  ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                  Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                  Jet Black E46 M3

                  Коментар


                    #54
                    Това за кората под мотора са пълни глупости....Отбелязах "проблема" само защото колата ти излиза от боя и ми е чудно - защо не е оправено

                    Коментар


                      #55
                      kaci написа:
                      Това за кората под мотора са пълни глупости....Отбелязах "проблема" само защото колата ти излиза от боя и ми е чудно - защо не е оправено
                      Ми щом казваш Къци, така ще да е :D :D . Аз просто, такова, понеже съм виждал някъде Купе и така си приказвам :D :D . А и то всъщност ние под мотора нямаме кори . Кората е само под радиаторите и е по-скоро стойка на бронята, така съм чувал де :D :D . А и по-добре, че не са правили нищо там, защото при всеки контакт на бронята в нещо, там кита ще се спука веднага . А, и още веднъж ми кажи, че говоря глупости и ще ти пратя секундантите си :D :D :D

                      Коментар


                        #56
                        Пращай ги Като гледам мястото на деформацията и какво има точно там......причината е само една
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #57
                          Имаш в предвид жълтата лепенка с перка на нея ли Това ли била причината Или аз съм тъп или не схващам причината :D :D Щото след толкова купета, които ми минаха през ръцете, знам че причината е само една и тя не се вижда на снимката А за секундантите, знаеш, че се шегувах. Познаваш ме и знаеш, че понятия като чест и достойнство са ми чужди, затова ще те издебна в гръб :D :D :D, само да се натуткам :D :D :D

                          Коментар


                            #58
                            Да се обзаложим тогава кой е прав Аз залагам, че причината е в "реглажа" на рамката пред радиатора.Ти на теорията с кората ли оставаш?

                            Коментар


                              #59
                              Какво залагаш :D :D :D . Гледай сега Къци, аз с теб не бих се обзалагал. И двамата си знаем умствения багаж и затова не ми се спори с теб :D . Само ще опитам да обясня това, което съм установил от опит, след 10-тина купета, дето са ми минали през ръцете. Казваш че проблема е в реглажа на горните крачета на бронята. Ами не си прав. При Купето бронята не се държи за рамката на радиаторите, а по-скоро се подпира на нея. Когато липсва кората под радиаторите, бронята провисва надолу, защото просто няма какво да я държи да не провисне. Колкото и надолу да сваляш горните крачета на бронятя тя все ще слиза, защото няма какво да я държи ако не е подпряна с кората отдолу. Колкото и да си играеш да настроиш бронята с винтовете горе на рамката, винтовете отстрани на халогените и винтовете под халогените, даже и с винтовете в горния заден край на бронята, нищо няма да постигнеш, ако бронята не е подпряна с масивната кора отдолу. Именно затова, кората при Купето е от стъклопласт и е изключително здрава защото се явява основна опора на бронята. Както знаеш кората се захваща за вертикалните греди отзад и за напречната греда под радиаторите с 8 милиметрови болтове, и благодарение на това, че е изключително здрава и тежка, осигурява необходимата основа за закачане на бронята. Когато кората е на мястото си можеш да откачиш бронята от други точки на захващане и тя пак ще стои както трябва. Но липсва ли кората, бронята провисва на горните си уши и се деформира точно по начина, който се вижда при инжекциона. Може би ще ми опонираш с това, че буфера зад бронята ще я държи, но ще ти кажа, че тоя буфер държи само себе си. Ако разчиташ на него си загинал. Играл съм си с доста Купета след удар и знам че съм прав. Ако все пак искаш да поспорим, предлагам да отидем и да разглобим Купето на инжекциона и да си направим разни експерименти, за да видим кой е прав :D :D :D .

                              Коментар


                                #60
                                Официално с лека промяна във валовете и Kappa-ов колектор, остана да метна кулера...Някой ако иска отливка на AutoDS за 1 52мм уредче, да казва, че си взех за 2 и ми остана излишна....
                                ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                                Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                                Jet Black E46 M3

                                Коментар

                                Working...
                                X