Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запалването и бобината на Fiat Bravo 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запалването и бобината на Fiat Bravo 1.6 16v

    Здравейте!!! Надявам се да може да ми помогнете.Собственик съм на Fiat Bravo 1.6 16v.Преди 2 години се реших да си го купя и бях доста доволен.Обаче излезе проблем: започна да ми свети една червена дюза на таблото.Когато пусна гаста колата гасне и след това няма палене,като светне докато карам забива предницата и колата въобще не върви.Сякаж работи на три цилиндара или нещо подобно.Карах го на диагностика 3 пъти.Хората ми казват че колата си е в отлично здраве.Изчистих му филтара на горивната помпа,кабелите на свещите му смених.Сега когато го запаля работи 30-40 мин перфектно и айде на ново същия проблем. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ[/b]

    #2
    Здр колега,защо не отидеш до 4-то училище има един сервиз,аз съм ходил там и съм доволен.Ако отидеш там търсиш Олег,това е името на майстора.

    Коментар


      #3
      Колега ,имах същият проблем студена колата работи перфектно но като загрее се почва прекъсване липса на мощност и светене на диода за инжекциона.На диагностика на загрял автомобил се оказа бобина на 1 цилиндър.Съветвам те да отидеш на диагностика но когато колата е загряла и прекъсва.
      Fiat Brava 1.6,100

      Коментар


        #4
        същия проблем

        Колега, и аз имам същия проблем,ако откриеш от какво свиркай?диагностика не показва нищо,датчик коленов вал,ок и на респределителен вал,ок1,6 16v-една бобина?

        Коментар


          #5
          Бобините са две но в един корпус,като 1-ва бобина отговаря за 1-3 цилиндър а втората за 2-4
          Fiat Brava 1.6,100

          Коментар


            #6
            Бобините са две но в един корпус,като 1-ва бобина отговаря за 1-3 цилиндър а втората за 2-4
            Fiat Brava 1.6,100

            Коментар


              #7
              Открих проблема

              При мен на студено няма проблем,но при загрят двигател светва чек лампа и работи на три цилиндъра.Смених си бобина и сега няма проблем.

              Коментар


                #8
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=287100#287100
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  лампата на инжекцията не засича липса на искра от бубината.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    GeorgeV написа:
                    Бобините са две но в един корпус,като 1-ва бобина отговаря за 1-3 цилиндър а втората за 2-4
                    1-ва бобина 1-4 цилиндър2-ра бобина 2-3 цилиндър Да сме по точни...
                    BMW 318is COUPE 140hp
                    FIAT BRAVA 1.6 16V 66kW

                    Коментар


                      #11
                      Ядох го същия....Загрее колата и умре, а после като е студена е добре. Смених кабели и свещи и пак нищо . После ми досвидяха парите и купих 2-а ръка бобина. Същата работА и пълен шах. Купих друга бобина и всичко се оправи. Изводи прави сам...Аз си ги направих по трудния начин...
                      Play Golf ,but not drive golf!!!
                      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                      Коментар


                        #12
                        Проблема същият го имах преди и го имам и сега, но при мен и при студен и при загрял двигател се усеща.Преди година и нещо, след като прочетох една такава тема във форума, взех си бобина втора ръка и се оправи. Преди 1 седмица пак същият проблем се появи - ходих при един познат, който доближи метал до изводите на бобината за 1-ви и 4-ти цилиндър и прехвърчаха искри. По същият начин открихме и проблема миналата година.Поръчал съм си този път нова, но китайка на ITN за 77 лв., да видим колко ще изкара.
                        Fiat Bravo 1.6 16V '98 103hp CNG

                        Коментар


                          #13
                          И при мен така. Като загрее и прекъсва първичната намотка на едната бобина. Това се отчита от компютъра. Колата остава на 2 цилиндъра. Като я охладя с вода се оправя. Сега имам друга втора ръка, но едното кабелче не контактува добре. Пердаши 1 см искра отвън и чак рестартира компютъра. Оказа че е изпаднала една телчица вътре във втулката на лулата на кабела откъм бобината.
                          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                          FIAT Punto sx 75 '94

                          Коментар


                            #14
                            Здравейте! Имах същия проблем до преди няколко дни. Чак когато колата ми направи такъв проблем,я закарах и компютъра засече откъде идва проблема. Ако не го направи,компютъра не засича проблем. Оказа се- бобина. Срещу 120лв /с работата/ вече всичко е наред,за което много се радвам!

                            Коментар

                            Working...
                            X