Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Alfa Romeo 159 JTDm с браунов (HHO) генератор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Може би на твоята кола е най-добре да я заведеш някой да я чипоса и то като и вдигне мощността. Най-добре е понякога чипа да не е готов, а този който прави нещата да може да пипа по таблицата и други неща ръчно и после в движение да тества кое как работи. Аз поне не съм фен някой да запише даден софтуер в ЕCU-то и до там. Принципно този двигател знам, че държи до 190 коня без проблем, но моята препоръка е да се направи около 170 коня не повече или както се получава най-икономично и не пуши. Това е въпрос на разбиране на майстора и на определена загуба на време. За съжаление обаче май при тоя мотор се маха филтъра за твърди частици, но може би това да не задължително. Със стандартен чип на много от колите разхода пада при повишение на мощността поне, ако се ускорява и кара по същия начин. На много коли при всякакво каране на 5-та скорост извън гарада, въпреки че колата е много по-пъргава и с до 20-40% по-голям въртящ момент има икономия от 5 до 15%. Това важи за турбодизели. Не важи на 100% за всяка кола, но при доста е факт.Моята идея за HHO e и понеже в близките месеци май ще трябва да купувам втора кола е следния. За един от най-икономичните двигатели при италианкита ми се струва този на Stilo 1.9 JTD 115 к.с. и 1.9 JTD 120 к.с. с 6 скорости. Доколкото знам и двете коли горят точно 4.5/100 при 120 километра. Не знам колко е при по ниски и по-високи скорости, но мисля , че двигателите са много добри като икономичаност при каране с до 120-150 km. Ako с HHO система и човек който разбира може да се изкара оптимума като разход и вървене, а това мног мног рядко е фабричния зададен от производитела може би може да се докара разход около 3.5 при нормално извънградксо каране. Ако е така то може да се намери изгоряло олио, което се пуска през едни цетки и филтри и спокойно може да се смеси поне 50/50 с нафта. Те мног хора си карат и на 20%/ нафта 80% филтрирано старо олио или само на олио и пак нямат проблеми. Само , не знам какви евентуално опасности има при теи двигатели. При накои се скпваха разни гумени елементи, които трябваше да се подменят с други, които нямат проблем и това беше единствения проблем. Иначе при по-старите дизели е много по-безпроблемно с олио, но при носвите може би 50/50 е максимума , защото вискозитета на олиото е друг и може би се товарят помпата и дюзите. Иначе за мен това е истината за икономия, ако се кара много извънгардско. Точно подбран икономичен двигател, добра настройка на ECU-то за мощност и разход + максимално добра HHO система + 50% старо олио, което е филтирарано добре. Не става с една цедка и една марля. Малко повече неща трябва да мине и то два пъти, но все пак не е чак такава хамалогия.

    Коментар


      #32
      Беше споменал в другата тема че имаш такъв човек? Междудругото, филтрите са отстранени, а и софта е модифициран за да не ги търси...Само като идея се сещам за филтриране на олиото през активен въглен Няма да мирна докато не я видя тая кола да харчи 4,5 /100
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #33
        Малко Update от днес.В момента системата произвежда 4 литра за минута. Измерено по най тъпанарския начин с бутилчица от минерална вода.Тока е около 15 ампера. Утре ще меря с амперклещи за прав ток за да съм сигурен.Направих 60 километра комбинирано каране - около 15 извънградко и 45 из София и Банкя.Резултат: 7,1 /100 показание на трип компютъра. При подобни случаи показанията ми са били над 8,8 преди...Отзад изобщо няма дъх на нафта. Това чудо работи!!!!
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #34
          Ако имаш 4 литра за минута си разбил законите на физиката на пух и прах. Почти съм сигурен, че нямаш и 2 литра в минута.До колкот знам, ако при 15А при 100% КПД на клетката може да имаш 1.5 литра в минута. На клипчета, които съм гледал в нета с бая читава апаратура, макар и елементарна при прилична клетка с 21 ламела при 30 ампера се постигаха 2 литра за минута. Иначе не разбрах тая клетк акоят си купил не може ли да и се пусната 30 Ампера. Това не би трябвали да е толкова много ток за алтернатора.

          Коментар


            #35
            А, що да му са много има няма 400 вата може и да ги изкара ама ако е от Краз
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #36
              DEMENTOR написа:
              Ако имаш 4 литра за минута си разбил законите на физиката на пух и прах. Почти съм сигурен, че нямаш и 2 литра в минута.До колкот знам, ако при 15А при 100% КПД на клетката може да имаш 1.5 литра в минута. На клипчета, които съм гледал в нета с бая читава апаратура, макар и елементарна при прилична клетка с 21 ламела при 30 ампера се постигаха 2 литра за минута. Иначе не разбрах тая клетк акоят си купил не може ли да и се пусната 30 Ампера. Това не би трябвали да е толкова много ток за алтернатора.
              Днес мерих с амперклещи. Амперите са 25 а не 15.Клетките са 2.25 ампера са 200 вата, сиреч - къси и дълги едновременно.Сега мисля да сменя всички крушки на колата с ЛЕД, с което ще сваля консумацията, по добре тока да ходи за производство на газ
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #37
                Aми лед единствено има смисъл да смениш крушките на фаровете, но на този сайт не видях такива. Иначе другите крушки не светят постоянно, а и когато светят дърпат незначително ток. Иначе да попитам има ли някакво легуриране тока с импулсния модулатор, който продават от фирмата. Принципно нямам никаква представа дали след определено количество , ако имаме повече HHO газ ще качим икономия и мощност. Знам, че трябва литър за минута, за 1 литър обем на двигателя, което покриваш при твоята кола. Може би дори да имаш тройно количество, разликата ще е незначителна. Примерно ще добавиш още 2-3% икономия. Чел съм подобни неща. Все пак е добре да може да се пробва с повече газ, за да се види какво се случва.

                Коментар


                  #38
                  Аз не съм си сложил такъв модулатор.Иначе доколкото знам - точно това е и неговата идея, да се регулира тока.Един колега тук във форума подметна идея, която е малко неосъществима за моята кола - да се постави един 200 ватов слънчев панел, при което тока за генератора да идва от него. Е тогава вече да видиш икономия И аз четох това за литъра на кубик от мотора.Междудругото, може ли да ми дадеш координатите на този майстор, който е бъзикал маповете на ЕКУ-то?
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #39
                    Иначе не разбрах тая клетк акоят си купил не може ли да и се пусната 30 Ампера.
                    Ако клетката консумира 20А няма как да и подадеш 30А

                    Коментар


                      #40
                      chaveto написа:
                      Иначе не разбрах тая клетк акоят си купил не може ли да и се пусната 30 Ампера.
                      Ако клетката консумира 20А няма как да и подадеш 30А
                      Клетката ли опредлея колкот ток ще дърпа или ние. За тая клетка са написали в сайта на търговица следните данни:Суха клетка 11 ламела* 11 Ламела от стомана 316L* Размери: 20.3*10.8*5.7 cm* Издръжливост на висока температура* Неопренови изолационни пръстени* Тегло: 1.8kg* Възможност за последователно свързване* Производство на газ: 1LPM до 5LPM.Е ако може да произвежда не 5 поне 3.5 литра, то трябва да дърпа поне до 40АИначе гледам целите комплекти вече се сериозно намелени, само не ми е ясно как тая клетка с 21 ламела ще прави 8 литра в минута и какво трябва да се направи, за да прави тези 8 литра. Възможно е ползата между 2 и 8 литра да е минимална обаче, дори нулева. Ето това не ми е ясно.

                      Коментар


                        #41
                        Клетката ли опредлея колкот ток ще дърпа или ние.
                        От клетката зависи максималният ток. След това може само да се намалява този ток.Затова ти казах, че ако клетката има 20А няма как да почне да консумира 30А Ако ще и с 100% КОН да я наблъскаш.Може да и вдигнеш тока, но ще трябва да и вдигнеш и напрежението. Обаче тогава идва момента, че всичко което е над 1.24V между два ламела отива на топлина а не на газ.

                        Коментар


                          #42
                          Консумацията зависи от концентрацията на основата. Трябва да се усети "тънкия" момент в който консумацията на тока да отива за производство на газ, а не за загряване на електролита, което си е жива загуба на енергия.... Именно консумацията определя количеството произведена газ.Малко update: Спирам самодейностите. Защо? Ами отрах щуцера от входящия колектор.... Оказа че във фирмата монтира един майстор, който е един от фаворитите ми по тая тема - emm от форума mazeto.net. Пича като видя какви съм ги свършил ми каза - утре я искам тая кола, толкова неща си омазал, казанчето виси свободно, електролита си го гласил "едно към гьотере" ...В момента консумира 30 ампера, но клетките са 2 а не една...Цените са намалени. Отделно очаквам отстъпки за форума. Те и сега ми обясниха че за 3 системи има отстъпка...
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #43
                            а цялата тази история става ли и за бензинови коли с газова и иска ли корекция на аванса в такъв случай? силно ме притеснява детонационната устойчивост на получената смес пропан-бутан и този газ
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #44
                              Ами показаха ми във фирмата едно Деу Ланос с монтирана клетка на обикновена АГУ.Казаха ми че бръмчат от доста време с нея, нямало проблеми.Майстора Евгени е много в час със нещата, но ми обясни че за всеки автомобил си има конкретен подход.
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                              http://forum.fiat-bg.org

                              Коментар


                                #45
                                В интерес на истината бях решил да си го правя сам, но за тези пари не си заслужава загубата на времето. Сподели какви са все пак офертите за 3 системи и имаш ли гаранция по-тази система на колата? Също какви са предпазните мерки при теч, доколкото прочетох е лесно запалим този газ и то само от искра без нужда от компресия, което означава, че може би представлява опасност при катастрофа или теч и т.н.
                                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                                Коментар

                                Working...
                                X