Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е консумацията на ток в покой при вас?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква е консумацията на ток в покой при вас?

    Ако някой е измервал или има желание да измери,каква е консумацията на ел.системата на колата в режим на покой(изключен контакт,озвучаване,плафони и други консуматори),моля да сподели.Така може колеги с проблеми да използват данните и да се ориентират за решения.Ето и моите данни:Алфа 147 JTD 115 170mA (0,17A)Стило JTD 115 410mA (0,41A)Разликата е чувствителна,както и консумацията при Стилото не е малка.Факт е обаче,че вече 3 дни колата не е палена и върти без проблем.

    Допълнено заглавие
    Модераторски екип на fiat-bg.org
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    #2
    Разкачи CD-то на Стилото и пак премери, поне при мене имаше голяма разлика.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Откачих го и без него пада на 110 mA.По принцип проблем нямам с акумулатора и запалването.Но ме шокира голямата консумация,която е перманентна при цялостта на ел.системата.А близо половин ампер си е доста за акумулатора.
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        #4
        Доста е и сигурно си с нов акумулатор щом върти след толкова консумация.Малко като ти поостареее акумулатора и тая консумация ще стане фатална.За 3 денонощия 72 часа ти гълта тамън 30 амперчаса от акумулатора.Сигурно си с 70 щом върти.Но в такъв режим постоянно да го разреждаш на половина няма да изкара много.На мен консумацията ми е около 18 mA.(нямам аларма)Браво 1.2 16v
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Мареа ЖТД 105, без аларма, свален панел на СД Пайнер - 21 mA, със закачен панел 41 mAФорд Ескорт 1.6 Д със СД, без аларма - 18 mAАз бих те посъветвал да пробваш и с друг уред да премериш. И при мен преди изкарваше някакви космични стойности и то само при милиамперите, след смяна на мултицета всичко е в норми!
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

          Коментар


            #6
            При меренето на ток има една особеност. Повечето мултицети на обхват 20А не са никак точни за малки стойности.Затова се мери на обхват 200 мА. (За по точни резултати)Проблема е в това че при откачане на клемите и следващо закачане в първия момент екуто, алармата и CD-то дръпват доста ток за момент- ако сте забелязали прави искра като се закачат клемите.И проблема идва от това че ако се затвори веригата през мултицета директно, тока в началния момент изгаря предпазителя на уреда.Затова аз първо закачам клемите директно, опирам мултицета и внимателно вадя едната клема така че тока да продължи да минава само през мултицета, без да прекъсвам веригата.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Aйде пак историята за китайските уреди, човека знае много добре как да мери и с какво да мери ток
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Грешка в измерването няма. Грешката идва от асистента,по точно асистентката.Понеже доста ме озадачи консумацията при първото измерване и днешното топло време ме провокира да повторя.Всичко е ОК и с двете коли.Голямата консумация е заради отвореният багажник и съответно работещият плафон в багажника,а на Фиата и в купето.Естествено при въпроса ми затворени ли са всички врати и светят ли лампите,асистентката :D каза ,че лампите не светят и всички врати са затворени.Призна си че е вадила багажи от колите и не е сигурна дали е затворила добре.Ено подобно недоразумение създава достатъчно поводи за притеснения и противоречия.Консумацията от днес: Стило - 14 mA Алфа 147- 15mA
                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                Kawasaki ER-6n'2012

                Коментар


                  #9
                  А как се измерваше тая величина?

                  Коментар


                    #10
                    Акумулатора е токоизточника,а цялата ел.система на автомобила се явява негов консуматор.Щом говорим за консумация,значи става въпрос за ток.Мериш тока,който тече през консуматора.Откачаш една от клемите на акумулатора и последователно на откачената клема свързваш амперметър (клема-единият край на амперметъра-другият край на амперметъра-кабел от клемата на акумулатора)като се съобразяваш с поляритета на уреда,ако не е автоматичен и отчиташ показанието.
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      #11
                      С мултицет става ли?

                      Коментар


                        #12
                        ThE_PuNiSHeR написа:
                        С мултицет става ли?
                        Te точно това се използва
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          А ок аз да си питам, че до сега май само мултицет не ми е гърмял в ръцете Последното беше пиропатрон на колан.Че раздводнихме темата.

                          Коментар


                            #14
                            Стило 1.8 16в - под 40мА
                            Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                            Коментар

                            Working...
                            X