Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водородни клетки. Браунов газ - Дискусия

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Леле вижте какво стана... 2,59 нафта...http://www.lukoil.bg/Lukoil/Main.do?menuItemKey=1744-35
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #32
      Хубаво, прави се икономия с този газ. Ами за да се произведе този газ нали е необходимо електричество. А за да произведе електричество, двигателя се натоварва тъй като генератора работи под товар. Примерно за да се произведат 2,5-3литра газ ~15-25% икономия(от по малко няма смисъл), ще са необходими 20-30А напрежение. А това означава, че включиш ли клетката за производство на газ започва и натоварването на генератора и ефективността пада. Трябва да се направи една качествена калкулация и да се види всичко.

      Коментар


        #33
        Тока, който идва от генератора не може ли да се увеличи посредством някакви бубини и подобни?
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #34
          M5kov написа:
          Тока, който идва от генератора не може ли да се увеличи посредством някакви бубини и подобни?
          Модулатора с тези вентилатори и радиатори не е ли за това?Ето един 55 амперов
          Прикачени файлове
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #35
            Еми ето че могло
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #36
              колеги дайте няква схема за импулсен модулатор
              който разбира на ФИАТ се спира FIAT BRAVO 1.9 100TD

              Коментар


                #37
                Не съм агент на ..............Числата няма да го коментирам защото колегата само говори и не показва нищо. Аз също можех да кажа, че това което съм го навил прави голямо количество газ и консумира много малко, но не го направих.Иначе се прави генератор който да направи честотата около 30 хертза или килохертза, не съм сигурен какво точно четох по нета. Схемата е елементарна за изпълнение, предполагам и няма да е скъпа.Иначе след нощното четене по нета се спрях да направя 6бр клетки. Ще ги вържа последователно и така няма да имам нужда да намалявам напрежението на 1.ххV за клетка. Като започна да сглобявам ще видя да снимам и да показвам какво ще сътворя.Само не мога да разбера тези клетки който се продават как са разделили клетките за да не ползват един електролит и в същото време да се зареждат от едно място

                Коментар


                  #38
                  djo8 написа:
                  колеги дайте няква схема за импулсен модулатор
                  Давам ,но с условие да направиш и един за мен.
                  Прикачени файлове
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #39
                    Ето и от мен.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #40
                      chaveto написа:
                      Това, че караш от 3г пак нищо не доказва за опита ти в конструирането на такова нещо. Въобще някога сглобявал ли си такова нещо, но да е Home Made.Защото и аз мога да отида да си го купя в разглобен вид и после само да го монтирам и да се бия в гърдите колко съм напред.А числата които си дал въобще няма да ги коментирам.
                      Всичко си правя сам.Клетки , електроника и т. н. , а за опита ми в конструирането може да говори някой който ме познава поне бегло. От магазин си купувам само материали и твърдя ,че съм правил повече видове клетки от колкото са ти известни на теб.

                      Коментар


                        #41
                        Две страници само хвалби и отново никакво доказателство. И понеже гледам се изявяваш като конструктор, поне ми кажи като на прост човек.Защо реши, че само ще сгрея водата с това което съм навил, само на това искам да ми отговориш.

                        Коментар


                          #42
                          Не смятам че ти си човека на който трябва да доказвам нещо.Когато успееш да си направиш по-сложна конструкция от телена и изкараш поне 150% ефективност , мога да ти отделя време и да ти дам някаква консултация , за да видиш че си до никъде. За това не ми губи времето , има хора които са напреднали доста и предпочитам да дебатирам с тях сериозните въпроси относно този вид системи.

                          Коментар


                            #43
                            Тогава какво търсиш тук в този форум. Аз лично от няколко то теми които са в този форум не забелязах да има хора който отдавна са на ТИ с това нещо.А консултацията от теб никога няма да приема, такива ....... като теб не са ми приятни.

                            Коментар


                              #44
                              кола

                              Стига сте се заяждали Това е нещо ново и не всеки разбира как и какво трябва да се направи иначе до сега всички коли да са вече преминали на такова гориво .Не може всичко всеки да се знае но каквото се направи е хубаво ай ако сподели мнение още повече.
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                #45
                                bill72 написа:
                                Не смятам че ти си човека на който трябва да доказвам нещо.Когато успееш да си направиш по-сложна конструкция от телена и изкараш поне 150% ефективност , мога да ти отделя време и да ти дам някаква консултация , за да видиш че си до никъде. За това не ми губи времето , има хора които са напреднали доста и предпочитам да дебатирам с тях сериозните въпроси относно този вид системи.
                                мен ще ми е интересно да го видя това. 150% ефективност означава че двигателя може да работи само на тоя газ . но тъй като конвенционалната наука казва че не може да получиш повече енергия отколкото си вкарал и то особено при електролиза на водата , както и че "брауновия газ" няма никакви магически свойства , още повече че не е открит от Браун , а доста по-рано и е бил първия газ използван за заваряване, съм скептичен и би следвало двигател с такава система при постоянно натоварване да даде по-висока консумация.

                                Коментар

                                Working...
                                X