Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гасне в движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гасне в движение

    От няколко дни колата започна да ми прави доста неприятни номера, когато я карам на газ. Гасне в движение когато я изключа от скорост и даже докато превключвам скоростите. Дайте някакви предположения на какво може да се дължи.
    Виж бейби не сме глупаци,
    ние сме отбор от здравеняци.
    Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
    така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
    http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

    #2
    Re: Гасне в движение

    fiatmaniak написа:
    От няколко дни колата започна да ми прави доста неприятни номера, когато я карам на газ. Гасне в движение когато я изключа от скорост и даже докато превключвам скоростите. Дайте някакви предположения на какво може да се дължи.
    Дай повече инфо за АГУ-то за да можем да ти помогнем.

    Коментар


      #3
      Колега,започни с това:Махни маркуча за въздух от пластмасата отпред,да смуче директно преди кутията с филтъра.Някой път става надуване на платното на изпарителя и така.Ако няма ефект пак пиши,но мисля,че ще има.
      FIAT BRAVO 1.6
      FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
      LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

      Коментар


        #4
        Според мене е от задръстени филтри. Пробвай да ги смениш или почистиш.
        Fiat Marea 1.8 16V

        Коментар


          #5
          Аз имам абсолютно същият проблем.Когато махна(както каза по горе колегата)въздухоборникът към филтъра колата спира да гасне, но усещам че колата няма същата динамика, а също и оборотите ми падат малко на празен ход.Ако е някои е по запознат нека да сподели, че не е приятно.Газовата ми уредба е Ловато с плочка.
          Fiat Bravo 1.6 16 103hp

          Коментар


            #6
            Tenix написа:
            Аз имам абсолютно същият проблем.Когато махна(както каза по горе колегата)въздухоборникът към филтъра колата спира да гасне, но усещам че колата няма същата динамика, а също и оборотите ми падат малко на празен ход.Ако е някои е по запознат нека да сподели, че не е приятно.Газовата ми уредба е Ловато с плочка.
            Просто трябва да обърнеш маркуча на въздуховода обратно на посоката на движение.

            Коментар


              #7
              landi написа:
              Tenix написа:
              Аз имам абсолютно същият проблем.Когато махна(както каза по горе колегата)въздухоборникът към филтъра колата спира да гасне, но усещам че колата няма същата динамика, а също и оборотите ми падат малко на празен ход.Ако е някои е по запознат нека да сподели, че не е приятно.Газовата ми уредба е Ловато с плочка.
              Просто трябва да обърнеш маркуча на въздуховода обратно на посоката на движение.
              Малко не разбрах не ми се подигравайте :D
              Fiat Bravo 1.6 16 103hp

              Коментар


                #8
                Обърни въздуховода към купето.За да няма налягане от насрешния въздух.

                Коментар


                  #9
                  На празен ход има ли проблем с оборотите, стабилни ли са? Има ли промяна в динамиката? Всичко идва от настройките на изпарителя и не си махай въздуховода, защото започва да смуче топъл въздух, а това не е в полза на мощността особенно през лятото. Да си сменял филтъра скоро?
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    van_dal написа:
                    На празен ход има ли проблем с оборотите, стабилни ли са? Има ли промяна в динамиката? Всичко идва от настройките на изпарителя и не си махай въздуховода, защото започва да смуче топъл въздух, а това не е в полза на мощността особенно през лятото. Да си сменял филтъра скоро?
                    Всичко което изброи при мен го има . Преди известно време имах много голям разход ходих на диагностика и там ми направиха настройки на изпарителя и ми казаха да не барам нищо(от тогава имам и ниски обороти които дразнят на едно място)Всичко това е без въздохоборника.Като го сложа и всичко се оправя, но за съжаление гасне.Няма ли да е грозно да го обърна, а пък и как ще стане Колега извини ме че така ти пиша в темата ти.
                    Fiat Bravo 1.6 16 103hp

                    Коментар


                      #11
                      tipaj написа:
                      Според мене е от задръстени филтри. Пробвай да ги смениш или почистиш.
                      Няма начин да са задръстени, защото преди два месеца пак даваше ядове и я закарах да я видят. Беше се насъбрала много мръсотия и смениха филтрите.
                      Виж бейби не сме глупаци,
                      ние сме отбор от здравеняци.
                      Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                      така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                      http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                      Коментар


                        #12
                        Tenix написа:
                        Всичко което изброи при мен го има . Преди известно време имах много голям разход ходих на диагностика и там ми направиха настройки на изпарителя и ми казаха да не барам нищо(от тогава имам и ниски обороти които дразнят на едно място)Всичко това е без въздохоборника.Като го сложа и всичко се оправя, но за съжаление гасне.Няма ли да е грозно да го обърна, а пък и как ще стане Колега извини ме че така ти пиша в темата ти.
                        Понеже автора на темата не ми отговори на въпросите ще отговоря на теб. Въздухозаборника като е сложен оправя оборотите, защото става по-добър вакуум на празни обороти, но гасне по инерция при висока скорост, решението е да се кара на скорост, иначе ако махнеш въздухозаборника трябва да отпуснеш малко газта от самия изпарител, но се пипа много плавно и внимателно и после няма да ти гасне.
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар

                        Working...
                        X