Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТАП за метан на фирма ДЕК - Брава 1.6/16 - 103к

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ТАП за метан на фирма ДЕК - Брава 1.6/16 - 103к

    Колеги, някой от вас да е с въпросния аванс процесор на ДЕК Advance Timing Controller Интересува ме, дали след като съм с Марели ЕКУ и драйверите за бобините са в ЕКУ-то (то май и на Хитачи и Бош са вътре) дали трябва да се слагат баластни товари заедно с този аванс процесор или не? Ако има колеги с такива тап-ове, да споделят впечатления от тях и от софтуера им.
    Fiat Brava 1.6/16V 74kW(103h.p) powered by AXM Auto

    #2
    Добре де, поне някой, който е слагал аванс процесор на Брава. Интересува ме реализацията. С модификация на времето от "Crank-shaft"-а, преди ЕКУ-то, в случая 60-2 като се отмества по време сигнала за да се излъже ЕКУ-то или с пост-фактум модификация - м/у ЕКУ-то и бобината като се добавя към вече генерираното от ЕКУ-то закъснение. Интересува ме, защото във вариант едно, преди ЕКУ-то повечето ТАП-ове са с фиксирана времекорекция и може да не е оптималното за двигателя. Другия вариант е по-приемлив, постфактум модификацията, само дето обърнах всякакви описания на запалването наопаки и така и не стана ясно, дали в ЕКУ-то има токова защита на управляващата верига и ако има такава, дали се генерира грешка при дефектирала бобина. Ако се генерира такава грешка, логично следва да се емулира бобина от ТАП-а.Ще съм благодарен ако някой по-знаещ в областта хвърли малко светлина по темата.Извинявам се на модераторите, тъй като темата малко влезе в ел. раздела, но пък е специфична модификация за АГУ. Доста се чудих къде да я постна. Ако преценят, че е по-удачно да е в ел. раздела - да я преместят.
    Fiat Brava 1.6/16V 74kW(103h.p) powered by AXM Auto

    Коментар


      #3
      Така, явно никой не е опитвал да слага такъв ТАП. Причините са понятни, просто не е пригоден за 60-2 системи за управление на запалването каквито са при повечето италианки. Момчетата поддържат ХОЛ системи но не и индуктивни. Иначе софтуера за управление е добре направен само дето не ми хареса пост-фактум модификацията на предварението (след формиране на сигнала от ЕКУ-то).В момента сме започнали разработка с един колега за 60-2 индуктивна система със софтуерна таблица на предварението за газ и бензин (за поовехтели двигатели). Ще пиша периодично за прогреса на начинанието.
      Fiat Brava 1.6/16V 74kW(103h.p) powered by AXM Auto

      Коментар

      Working...
      X