Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги помогнете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги помогнете

    Моят фиат е купе 1.8 ,имам сериозен проблем със разхода на бензин 14 на 100, има и газ - 18 на 100 ГрадкоНямам си на идея, отскоро взе да гори така, по-точно от преди 3 меспреди това на бензин 10, а на газ 13, Градскоминалата зима на газ 15, лятото 2010 смених мембрани на изпарителя, филтър на г.клапан, профилактики на газ. емулатор,на стъпковия мотор,на карбуратора, свещите са на 5000км NGK по сервизна книжка, махнах и катализатора, въздушен филтър НОВ, остана бензиновия филтър и маслото Колеги помогнете

    #2
    правил ли си диагностика?
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      не съм , и това ще направя тези дни накои колеги казват че може да е ламбда сондата , но явно диагностиката ще покаже най-добре

      Коментар


        #4
        Колега, малко преди да ти се вдигне разхода правен ли е някакъв ремонт. Виждам че доста работи си проверил. Разходът ти се е вдигнал и на бензин и на газ и си мисля че не е от газовата уредба.Може да провериш какво излиза от ауспуха и дали е в нормата. Не съм специалист обаче предполагам че където правят технически прегледи имат подходяща апаратура или поне могат да те насочат.Разходът на масло дали е нормален. Колата има ли мощност. Забелязал ли си нестабилни обороти. Пали ли нормално.Отначало си помислих за ламбда сонда обаче пък тя не играе когато си на газ. Тогава работи газовият емулатор.Свещите предполагам че отговарят по топлинно число на сервизната книжка.Двигателя нормално ли загрява и поддържа ли температура.
        Bravo 1.6 / 16

        Коментар


          #5
          засега пемонт сериозен още нее правен, и слава богутогава сигурно щеше да гори като ламя

          Коментар


            #6
            Двигател - на колко километра? Компресия - колко? Глъхнене при ускорение има ли? Дай малко симптоми, разлика в поведението на двигателя при тихи обороти? Да нямаш охлабени въздушни съединения след стъпковия? Колко електроника има добавена покрай газта? Атмосферна или инжекцион е газовата? И пак ми се върти празния ход в главата, да не ти е прекалено бедна горивната смес? Дай повече инфо, че да може да си почешем главите. За да имаш и при двете горива промяна, като гледам в единици е симетрична, моята логика казва, че по датчици има прекалено много въздух в горивната смес и за да се докара отношението нещо тика повече гориво. Ламбдата е добър кандидат.
            Fiat Brava 1.6/16V 74kW(103h.p) powered by AXM Auto

            Коментар

            Working...
            X