Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данъчни и/или други облекчения при ползване на еко горива

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Данъчни и/или други облекчения при ползване на еко горива

    Здравейте колеги,Така като гледам, има доста колеги, които карат CNG/LPG газови уредби. Предполагам, че ако обединим усилия, не само във ФФБ а и съвместно с други колеги от други авто-форуми, ще можем да постигнем нещо, което в нормалните държави като САЩ (а до колкото знам и в някои европейски държави) е вече гарантирано. В Щатите, при ползване на регистрирани от компетентните органи автомобили, използващи екологично чисти горива, се ползват сериозни данъчни облекчения. За европа не съм сигурен, някъде се цитираха Германия и Австрия, но това е инфо по памет. За нас - само плащане на разни такси и прегледи но облекчения - никакви. По официални данни, България е една от държавите с най-голяма гъстота на метан станциите и с най-бързи темпове на развитие на сектора природен газ. Мисля, че след като имаме такова насищане на метанстанции имаме и достатъчно еко автомобили движещи се на територията на страната. Редно е да се възползваме от същите преференции като колегите от нормалните държави. Ако има заинтересовани, нека направим петиция и да я изпратим до любимият на всички транспортен министър.Всякакви идеи и предложения са добре дошли!
    Fiat Brava 1.6/16V 74kW(103h.p) powered by AXM Auto

    #3
    Така е по всяка цивилизована даржава но тук сме на 10тина години назад. Там даже даржавата изплаща 60/80% от самата уредба.

    Коментар


      #4
      Ние не сме като по света-като занесох документ в данъчното,че имам Законна газова(брава 1.6 16) ми казаха,че имам-нямам документ данъка ми е -120лв!

      Коментар


        #5
        Бих казал 100 години назад.Дори и с педали да си направим автомобилите данъка няма да се промени.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #6
          Така си е, слагат ти пръчка в спиците движейки се по пътя на прогреса.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #7
            rosstan написа:
            Ние не сме като по света-като занесох документ в данъчното,че имам Законна газова(брава 1.6 16) ми казаха,че имам-нямам документ данъка ми е -120лв!
            Някой друг ще подтвърди ли това? Аз тогава защо плащам над 180
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #8
              wwalker написа:
              rosstan написа:
              Ние не сме като по света-като занесох документ в данъчното,че имам Законна газова(брава 1.6 16) ми казаха,че имам-нямам документ данъка ми е -120лв!
              Някой друг ще подтвърди ли това? Аз тогава защо плащам над 180
              Ако е за колата от подписа, защото колата ти е под 14 години и коефициента ти е 1.5
              Fiat Brava 1.6/16V 74kW(103h.p) powered by AXM Auto

              Коментар


                #9
                rosstan написа:Ние не сме като по света-като занесох документ в данъчното,че имам Законна газова(брава 1.6 16) ми казаха,че имам-нямам документ данъка ми е -120лв! По точно 125 и ст...,но има разлика според големината на града ,сверявал съм за този мотор за Бургас-София и имаше разлика-а и се води ’овехтяване’ след 14 г

                Коментар


                  #10
                  Че ние кога сме били като по света... всичко е един затворен кръг, държавата си смуче както си иска от нас..и това е.. "нема такава държава"
                  Fiat Panda Young 0.9, 40hp, 1999year
                  Fiat Punto 1.1 S, 4/5 doors, 55hp, 1997year

                  Коментар


                    #11
                    pchelaria написа:
                    Че ние кога сме били като по света... всичко е един затворен кръг, държавата си смуче както си иска от нас..и това е.. "нема такава държава"
                    Много си прав.

                    Коментар


                      #12
                      никога няма да има превилегии за нас

                      Коментар

                      Working...
                      X