Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова уредба за колата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газова уредба за колата?

    Интересувам се за мнението Ви относно газта за Марея. Колеги от форума ми споменаха за уж по-добрия вариант за Мареята да се направи с обикновенна газова (поради наличието на металните дюзи...) и възможно ли е? Или инжекцион.....Давайте съвети!


    #2
    Газова инжекция.Предполагам си с 1.8 мотора.Бях пред същата дилема като теб.Избрах полски инжекцион AG ZENIT.причината която ме спря да сложа обикновена уредба е че,има малко разстояние между колекторите и дебитомера и трудно може да се сложи "кихалка".Гаранция че няма да гръмне никой не ще да ти даде,а дебитомера си е цифра.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Ок но може ли казовата инжекция да си се пали на газ колата в смисъл да не е автоматично, като загрее колата и да си включва на газ, че ми се вижда малко излишно ако я карам на къси разстояния...

      Коментар


        #4
        Не,"кихалка" се събира преди МАФ-а....мисля,че моя майстор скъси малко гумения тръбопровод.
        MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
        ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

        Коментар


          #5
          NOVA написа:
          Ок но може ли казовата инжекция да си се пали на газ колата в смисъл да не е автоматично, като загрее колата и да си включва на газ, че ми се вижда малко излишно ако я карам на къси разстояния...
          Не е излишно.За да се направено така има смисъл.От компютъра се наглася на каква температура да обръща на газ.При първо палене и не загрял двигател предпазва от замръзване на изпарителя.При загрял двигател обръща на газ след настроен интервал от време(10-20 сек. примерно).Има и така нареченото "аварийно" палене директно на газ,но не всяка уредба го поддържа като опция.При последната ми профилактика ми извадиха статистика за работа :40 часа на бензин и 440 на газ.Това за близо 2 години безпроблемна работа.При сегашните цени на ГИ АГ ЗЕНИТ от 850лв не мисля ,че си струва дори и риска от евентуални проблеми с обикновена уредба.Слагай си полско газово с кръгла бутлика от 28 литра се събира перфектно на мястото на резервната гума.Разхода ми на дълъг път минала зима 1000км от които около 200км планинско каране беше 8.7 литра газ с багаж до тавана.Лятото с 4 човека на палатка и багаж до тавана с климатик 10 литра.Друг плюс на полските газови са и евтините части за тях:инжектор 15 лв при около 140 за БРЦ и Ловато.Цялата рейка с 4 броя инжектори е 140 лв на полската уредба.Филтър: около 20 лв.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #6
            И според мен обикновенна уредба не удачно да слагаш. Особенно при наличие на ГИ на много достъпни цени.Аз лично ти препоръчвам ЛандиРензо.
            И кучето гледало как се коли прасе ама не става касапин!

            Коментар


              #7
              Ок навихте ме за ГИ, сега дайте мнение за марката и цени горе-долу... И все пак ми се иска ГИ да е наистина марка за която да има части и да са достъпни... Какво мислите по въпроса?Или споделете кой каква е сложил на Мареата си !!! и разхода ако може Предполагам при всяко положение ще е по-добре от бензина като крайна месечна калкулация...

              Коментар


                #8
                Поразрових се малко и като гледам под 900лв няма ГИ

                Коментар


                  #9
                  NOVA написа:
                  Поразрових се малко и като гледам под 900лв няма ГИ
                  A бе има ама

                  Коментар


                    #10
                    Ама?

                    Коментар


                      #11
                      NOVA написа:
                      Ама?
                      Ми сбиртоци с неясно качество и произход.Гаранцията също е важен елемент който се подценява.

                      Коментар


                        #12
                        Ок кажете тогава марка на която мога да се довера да има части и да са достъпни...Споделете и Вие с какви ГИ сте...

                        Коментар


                          #13
                          Колегата Immortal продава неговата за 600 лева. По-добре се свържи с него и говорете.

                          Коментар

                          Working...
                          X