Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Lisan service - сервиз и авто части

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Re: Здравейте

    brilqntina написа:
    Имам проблем с фиат брава 1.4/12V - 95 година.Ще разкажа накратко, за да видим дали можете да ми помогнете и да ви посетя.След прегряване на колата ми, отидох на сервиз, при което ми смениха гарнитурата, един повдигач, ангр.ремък, шлайваха главата и датчик за масло.Маслото не е пипано сега.Сменян е маслен и възд.филтър март тази година и масло 10/40.След този ремонт ми присветва лампата на маслото.Карах два дена така и прегря пак.Смених метановия изпарител, каза че е от това проблема.Е пак свети.Кажете може ли да ми помогнете, какво да направя и колко ще ми струва.Дадох доста пари,а проблема ми не е решен.Имам нужда от компетентен отговор и действия.Има страхотно отзиви за вас и се надявам и на мен да помогнете.Колата ми е на 280000 км.Дадоха ми съвет да сменя маслото с 15V40.
    Докарай колата,ще премерим налягането на маслото и ще се прецени какво да се прави. Не мога да ти кажа цена предварително без оглед на колата.

    Коментар


      #47
      tosho_mt написа:
      Здравейте колеги,за съжаление след като не си карах колицата дълго време са ми се скъсали маншоните на каретата ;( Може ли да ми кажете ориентировъчно колко пари да си приготвя и може ли да го направя при вас. Поздрави!
      С нов маншон,скоби,измиване на карето и труд 35лв на брой

      Коментар


        #48
        Колеги, ГТП извършвате ли?
        Lancia Lybra '00 1.8 140hp

        Видеорегистратори

        Коментар


          #49
          PetarG написа:
          Спасиха Бравата ми, след като маслото беше почти изтекло. Изключително професионално отношение и най-вече компетентност. Благодаря на Лисан сервиз и Сашо.
          Искам да си върна думите назад. Преди 3 месеца въпросният сервиз Лисан ми смени гарнитура, ремък, ролки, водна помпа, семеринг и ново масло с нови филтри. Това се наложи, след като маслото ми беше изтекло поради негоден семеринг. Другите компоненти също бяха за смяна поради доста навъртени километри. Прочетох доста позитивни отзиви за Лисан и реших да им поверя колата. Дадох 550 лева. Не са малко пари, но когато става въпрос за колата и за сигурност на пътя винаги ги давам с кеф, ако знам, че всичко е направено както трябва. Не съм специалист, но Сашо ми показа снимки от телефона какво е било повредено, даде ми лист с описание на части и труд. Реших, че момчетата са си свършили работата както трябва, даже си помислих, че вече ще ходя само при тях. Затова и реших да ги похваля тук. Това обаче до онзи ден, когато в събота следобяд на входа на Пловдив ми светна лампата с маслото. Спрях на първата бензиностанция, отворих капака, всичко беше омазано и изтекло. Стана ми странно , след като само преди 3 месеца беше всичко сменено, но реших, че може да е нещо друго, а и колата далеч не е първа младост. Добре, че имах съученик от Пловдив, който навъртя няколко телефона и след малко дойде пътна помощ, която ме закара до един монтьор, който въпреки късния час, ме взе. Трябваха му два часа да открие проблема и да го оправи.Оказа се, че прехвалените Лисан са си "оставили ръцете" при слагането на частите. Семерингът при вала не беше сложен както трябва и в даден момент е подал и оттам е изтекло маслото. Да не говоря, че и ролките и ремъкът не бяха както трябва. Тези неща ги казвам,защото момчето разглоби всичко пред мен и всичко ми бе показано и обяснено. Жив и здрав да е. Оправи колата и успях да се прибера същия ден като ми спести доста нерви и пари.Заради немарливостта на въпросните господа от Лисан колата ми закъса на " майната" си (буквално и преносно). Чист късмет си беше, че имах там познат, който ми намери свестен монтьор. Не ми се мисли, ако беше друго място. Бесен съм от Лисан и със сигурност няма повече да ходя при тях. Нито ще обеднеят, нито ще забогатеят от ремонтите по моята кола. Но когато плащам за дадена услуга, очаквам да получа качествено обслужване. Вече ми е до гуша едни сервизи да се опитват да ме лъжат, а други да са мърлячи. Тотално съм разочарован от Лисан, след като бях вложил толкова надежди. Поредният зачертан сервиз. В тази връзка на колегите от Пловдив мога да препоръчам момчето, което ми оправи колата. Не мога да повярвам, че има още такива хора. Взе някакъв непознат в събота вечерта, оправи неща, които някои "тежкари" щяха да гледат три дни и ми поиска смешни пари като същевременно ми спести и доста други разходи. Момчето се казва Запрян и ако някой иска негови контакти, да пише на лично. Честен е и работи със страст. Вече ще ходя до Пловдив, ако имам проблем с колата. Не искам да обиждам Лисан, но за мен това е непростимо.

          Коментар


            #50
            Всички ремонти имат ГАРАНЦИЯ!! Ти не си направил труда да звъннеш дори,независимо от часа. Три месеца няма проблеми,после проблем,може да е от всичко,но няма какво да ти кажа!! Нито съм ти видял проблема,нито знам от какво се е получило.Въпросния ремонт е правен на 27.07.11г и е платена сумата от 536лв за смяна на всички ремъци,ролки,водна помпа,гарнитура капак клапани,масло,семеринги 2бр и биелни лагери,защото дойде с 0.5л масло.

            Коментар


              #51
              Не искам да влизам в спорове. От коли разбирам основните неща и никога нямаше да обвиня някого, ако човекът не беше разглобил пред мен всичко и не беше досипвал на няколко пъти масло, за да се види откъде тече.С очите си видях и теч, и семеринг. Той сам каза, че семерингът е нов и не го смени, просто го наби. Пак казвам, че всичко беше разглобено пред мен и бе обяснено подробно. Относно гаранцията не вярвам, че щеше да дойде човек в събота да ми оправи колата в Пловдив или да ми платите пътна помощ 120 км. Някакси му повярвах на този човек, който вместо да се прибере при семейството си, стоя до късни доби да оправя колата на някакъв си. Беше дори готов да отвори и в неделя да работи. Интересното е, че след като направи семеринга ме попита: "Искаш ли да ти оставя така ремъка и ролките да им покажеш как са сложени или и тях да затягам?" Естествено му казах да ги оправя. Като бях при Вас Ви благодарих и си платих. Както казах знам,че Ви е все тая дали с един клиент повече или по-малко. За мен не е съвпадение, след като видях всичко с очите си. Не искам да развалям идилията Ви, затова нека приемем, че аз съм виновен за случката.Останете със здраве.

              Коментар


                #52
                За каква идилия ми говориш ти,за какви грешно монтирани ролки и ремъци--ТЕ НЯМА КАК ДА СЕ СБЪРКАТ!! Ако имаш повече претенции към мен по телефона,на място или на лични. Не си доволен,разбрах,написал си проблема в темата и преставаш да ме занимаваш.Не ми се спори с теб в темата ми.

                Коментар


                  #53
                  Това е форум и ако не Ви харесва, трийте. Естествено, че Вие няма как да "Збъркате". За всичко беше виновен вятърът, асфалтът и аз. Вие сте най-добрите, а аз мрънкащ българин. Извинявам се, че с мнението опетних темичката Ви. Живи и здрави.

                  Коментар


                    #54
                    dimaldim написа:
                    Колеги, ГТП извършвате ли?
                    Ние не,но го предлагаме като опция на наши клиенти.

                    Коментар


                      #55
                      Поздравления и от мен и аз уважавам тоз сервиз, все така добре да работите!!! Сега и въпросче Колко струва смяната на ангренажния комплект (части и работа) за Фиат Стило 19 jtd 115 к.с. И при всяка смяна на съеденител ли се налага смяна на демферния маховик?
                      Stilo 1.9jtd
                      Bravo 1.9TD

                      Коментар


                        #56
                        Така или иначе ще дойда да си оставя колата да ми смените маншоните(между другото те два ли бяха?) та ако може ми кажи още колко пари да си приготвя за да ми смените и тампоните на задния мост (части и труд) - Пунто 1.7ТД 1995г.Поздрави!
                        Fiat Punto ELX 1.7TD 1996g.

                        Коментар


                          #57
                          patrik212 написа:
                          Поздравления и от мен и аз уважавам тоз сервиз, все така добре да работите!!! Сега и въпросче Колко струва смяната на ангренажния комплект (части и работа) за Фиат Стило 19 jtd 115 к.с. И при всяка смяна на съеденител ли се налага смяна на демферния маховик?
                          Ангренажен комплект с труд обслужване,смяна масло,филтри и диагностика е190лв,отделно се заплаща водна помпа която е около 55лв с отстъпките и външните ремъци и ролки,ако се сменят разбира се. За да има гаранция за пробег се сменя водна помпа задължително с ангренажния комплект. Маховика не се сменя с всяка смяна на съединителя.

                          Коментар


                            #58
                            tosho_mt написа:
                            Така или иначе ще дойда да си оставя колата да ми смените маншоните(между другото те два ли бяха?) та ако може ми кажи още колко пари да си приготвя за да ми смените и тампоните на задния мост (части и труд) - Пунто 1.7ТД 1995г.Поздрави!
                            Извинявай но не се сещам за колата,сори

                            Коментар


                              #59
                              lisan написа:
                              tosho_mt написа:
                              Така или иначе ще дойда да си оставя колата да ми смените маншоните(между другото те два ли бяха?) та ако може ми кажи още колко пари да си приготвя за да ми смените и тампоните на задния мост (части и труд) - Пунто 1.7ТД 1995г.Поздрави!
                              Извинявай но не се сещам за колата,сори
                              Колата не съм я докарал още. Попитах миналата седмица (в тази тема) дали можете да ми смените маншоните и колко ще ми струва и понеже смятам идната седмица да я докарам а май и тампоните на задния мост са за смяна ако може да ми кажеш колко ще ми струва тази услуга : Смяна маншони на каретата и тампони на задния мост ( частите и труда направо или ако трябва аз да си търся частите да ми кажеш да ги купя) колата е Фиат Пунто 1.7ТД 1995г.Извинявам се за неудобството и мерси предварително!
                              Fiat Punto ELX 1.7TD 1996g.

                              Коментар


                                #60
                                Работите ли с части на клиента и евентуално колко ще ми струва смяна на следните неща - два предни носача,две биалетки и тампони на стабилизираща щанга. Колата е Мареа ТД-100.

                                Коментар

                                Working...
                                X