Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с клапан за пръскалката на задна чистачка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с клапан за пръскалката на задна чистачка.

    Колеги,Снощи се зарових като прасе в бостан да намеря мястото на клапанчето, което държи налягането към задната чистачка, но нищо не открих. Тръбичката тръгва от казанчето, минава по гредата между ремъците и казанчето за антифриза, минава зад горивния филтър, казанчетата за хидравлична и спирачна течност и точно зад централата на АБС-а прави завой надолу и се изгубва някъде. Проблемът е, че централата е плътно до купето в тази част и няма абсолютно никакво място за бъркане и изобщо не мога да видя какво се случва надолу. До това място клапанче няма, въпреки че бях уверен от други колеги, които са го сменяли, че е точно там - до централата на АБС-а. Още по-голям проблем е, че маркуча до там е изгнил и се чупи като сух хляб и фактически до централата на АБС-а всичко се разпадна. Ако някой е сменял на Мареа Уикенд това клапанче ще съм силно благодарен да сподели къде е това клапанче.Поздрави.

    #2
    Клапанчето се намира около лявото бомбе, може да е скрито леко и маркуча да се издърпа да се види.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      spark написа:
      Клапанчето се намира около лявото бомбе, може да е скрито леко и маркуча да се издърпа да се види.
      Не мога да го издърпам, защото маркуча се рони като сухар.

      Коментар


        #4
        Май като се стопли времето имаш да сменяш маркуч. Има подобни маркучета по железарските магазини. Даже са и прозрачни, може да си гледаш как тече водата в маркучето. И са със по-дебели стени от оригиналното маркуче.
        Bravo 1.6 / 16

        Коментар


          #5
          Освен да пуснеш нов маркуч, от казанчето до клапана. Не мога да си обясня защо ти е изгнил маркуча, кофти течност може би . Относно клапана, след половин час-час ще ти пусна снимка при мен къде е.
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #6
            nikolce написа:
            Освен да пуснеш нов маркуч, от казанчето до клапана. Не мога да си обясня защо ти е изгнил маркуча, кофти течност може би . Относно клапана, след половин час-час ще ти пусна снимка при мен къде е.
            Маркуч съм купил 4 метра с идея да сменя маркуча от казанчето до клапана, тъй като преди се беше счупил и го лепих с бандаж и монтажна пяна, но сега се пръсна отново, а и отделно клапанчето се предаде преди месец-два. Проблемът е, че незнам къде да го търся вече този клапан. Надявам се поне от клапана назад положението с маркуча да е по-добре, че иначе влизам в неприятен филм.

            Коментар


              #7
              Ето няколко снимки. Вижда се маркуча и клапана, стегнати със свинска опашка от единият край на клапана.
              00' Bravo 105 JTD

              Коментар


                #8
                Благодаря за снимките. Проблемът е, че при мен там не седят точно така нещата и маркуч няма на това място. Ще пусна снимки но след сряда, защото довечера пътувам.

                Коментар


                  #9
                  Ровичкай още по-навътре. Може да е под кечето. Ама общо взето там е заровено кучето.
                  Bravo 1.6 / 16

                  Коментар


                    #10
                    Riki888 написа:
                    Ровичкай още по-навътре. Може да е под кечето. Ама общо взето там е заровено кучето.
                    Ще ръчкам тия дни. Снощи пътувах до София и обратно - мъка мъкаааа е без пръскалка.

                    Коментар


                      #11
                      Клапан задната чистачка..?

                      Колеги ,на мода снимките са затрири,а други няма....Та да попитам и аз за по-сигурно,че утре и аз ще го търся тоя клапан в "Брава",което сигурно няма знамчение.Та от къде да почвам,около лявато бомбе ли,или...това някъде под ватата ли се пада?Или да проследявам маркуча?Просто някой ,ако има идея да подскаже,че не ми се мота с такова просто нещо цял ден.Проблема е,че като подам да пръска отзад започва след около 3-4 сек и чистачката прави 2-3 оборота на сухо.От днес:http://www.flickr.com/photos/1187834...84455/Нещо не успях да го намеря тоя клапан и ме съмнява,че го няма.Има два маркуча от помпата и се виждат,като проследих тоя за отзад видях,че само е съединен с една друга тръбичка.Ще трябва да купя такъв клапан,еднопосочен,единичен,че тройник никва работа няма да свърши в случая.ПП:скапани сайтове за снимки.Ако ги намаля,може и да се качат на ФФБ сървара,ама др път че тея и без тва не са толкова важни.
                      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                      Коментар


                        #12
                        Да си довърша мисълта...

                        Да си довърша мисълта...и участието ми по темата. Задната ос беше спекла и задната чистачка се движеше едва-едва.При свалянето на кората на 5-тата врата и откриването на моторчето за чистачката си отговорих на въпроса "къде е позициониран клапана за задната пръскалка".Ако на някой му се наложи да го търси за в бъдеще да има едно на ум и за там.След подмяната му с клапан за въздух от аквариум и задействането на пръскалката, водата не се забавя вече и чистачката не работи на сухо 1-2 оборота. Малко извън тази тема,но оста на моторчето наистина беше доста клеясала и сега след профилактиката задната чистачка не вижда никакъв проблем.
                        Прикачени файлове
                        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                        Коментар


                          #13
                          Re: Да си довърша мисълта...

                          pl4 8rp написа:
                          Да си довърша мисълта...и участието ми по темата. Задната ос беше спекла и задната чистачка се движеше едва-едва.При свалянето на кората на 5-тата врата и откриването на моторчето за чистачката си отговорих на въпроса "къде е позициониран клапана за задната пръскалка".Ако на някой му се наложи да го търси за в бъдеще да има едно на ум и за там.След подмяната му с клапан за въздух от аквариум и задействането на пръскалката, водата не се забавя вече и чистачката не работи на сухо 1-2 оборота. Малко извън тази тема,но оста на моторчето наистина беше доста клеясала и сега след профилактиката задната чистачка не вижда никакъв проблем.
                          Колега в голяма грешка си.Клапана за задната чистачка е еднопосочен-намира се в двигателният отсег някъде около бомбето на макферсона,под кичето или в близост до акумулатора.Във всеки случай е близо-на около 50 сантметра от помпата на казанчето.Целта е да задържа водата в маркуча,а не тя да изтича обратно в казанчето и да трябва всеки път целият маркуч,който е с дължина около 2 метра да се пълни наново.Така както си обяснил няма никаква логика,защото целта е клапана да седи в близост до казанчето ,а не на самото моторче в края на системата.Това на снимката не е клапан ,а обикновен щуцер,чрез който маркуча влиза в чистачката :DАко клапана е изправен трябва водата да пръска веднага при пускане на чистачката,не след 2-3 оборота.Иначе браво за оста на чистачката.
                          Fiat 1.4 12V
                          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                          Коментар


                            #14
                            Re: Да си довърша мисълта...

                            pl4 8rp написа:
                            При свалянето на кората на 5-тата врата и откриването на моторчето за чистачката си отговорих на въпроса "къде е позициониран клапана за задната пръскалка".
                            Не е там! Аз съм виновен за снимките . Въобще не съм се замислил преди 4 години, че един ден ще изчезнат. Сега ще сляза да го щракна, и да го кача един път завинаги.ЕДИТ:Ето снимките:
                            Прикачени файлове
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              #15
                              И на ланчата трябва да е около бомбето, ама нъцки, рових , гледах кечета рових, клапан няма.Накрая сложих един за предни чистачки, като единия изход го затапих (стопих със запалка), и го монтирах отзад до моторчето за задната чистчка.Сега не дава да пипна лостчето- веднага пръска, а преди му трябваха 10сек да тръгне течноста.Не е проблем да се монтира отзад.
                              Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                              Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                              Коментар

                              Working...
                              X