Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко са ви реалните километри ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    По километраж- около 217 000 км (по спомен), а иначе- с 60 000 напред. Затова сега по-рядко карам- даси избия километрите
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #17
      ами моята по еку незнам колко е незнах, че може да се проверява, но я взех по табло на сменшните под 110 хилки а сега съм почти 190 за 3 години :D а смятам, че поне едно 150 хилядарки се крият от таблото понеже волата ми е износен от пипане(не е грапав на места) пък си паля зимата все едно е огасена преди секунда
      мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

      Коментар


        #18
        100 хил. разлика от показанията на таблото и ЕКУ. Предполагам, че трябва да благодаря на автоджамбазина от който я взех :D . Все пак не се е улял толкова, както при колегата жоро71.
        Brava 1.9 JTD 100, 2001

        Коментар


          #19
          TD100 може ли да се провери пак с тези програми? интересно ми е моята на колко ще е , при положение че по киллометраж в момента е близо 280000

          Коментар


            #20
            251 000 по табло. ФЕС показва 246 000.
            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
            Kawasaki ER-6n'2012

            Коментар


              #21
              Моята на компа показва 170к а на таблото 175к...Аз имам обаче един друг въпрос. Засичам си скоростта със ГПС и ми дава отклонение с 10км/ч като се движа. Т.е. като карам по километраж със 100км/ч по ГПС е 90км/ч. Тази разлика се появява след 60км/ч като там е около 5км/ч разликата. Т.е. ако реално сметна около 6.5км/ч отклонение излиза, че двигателя е на с около 8000км по-малко отколкото ми показва таблото...
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #22
                kiselo написа:
                Моята на компа показва 170к а на таблото 175к...Аз имам обаче един друг въпрос. Засичам си скоростта със ГПС и ми дава отклонение с 10км/ч като се движа. Т.е. като карам по километраж със 100км/ч по ГПС е 90км/ч. Тази разлика се появява след 60км/ч като там е около 5км/ч разликата. Т.е. ако реално сметна около 6.5км/ч отклонение излиза, че двигателя е на с около 8000км по-малко отколкото ми показва таблото...
                С точния размер гуми ли си колега, защото от това може да дава разлика
                Fiat Bravo JTD '99

                Коментар


                  #23
                  ~ 250 000. Като взех колата на дисплея показваше 104 000. Като свалих таблото и прекъснах 2 странни диодчета запоени за пистите на дисплея единицата като по чудо се превърна в 2-ка да ги и джамбазините...
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #24
                    На всяка година от датата на производството слагайте най-малко по 20-25 000 километра и това ще са ви ориентировъчно реалните километри!!
                    Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                    "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                    Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                    Коментар


                      #25
                      Я ме светнете и мене къде,какво и кой гледа по таблото та да види реалните километри? На компютър ли се качва колата или има начин всеки да си види реалните километри.Не че толкова ще ми помогне нещо като ги знам, ама ей тъй да бъда в крак с вас. :D
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        #26
                        коцев написа:
                        Я ме светнете и мене къде,какво и кой гледа по таблото та да види реалните километри? На компютър ли се качва колата или има начин всеки да си види реалните километри.Не че толкова ще ми помогне нещо като ги знам, ама ей тъй да бъда в крак с вас. :D
                        Чете се със софтуер от ECU-то.

                        Коментар


                          #27
                          На някоя среща напролет или на лято следващата година ако някой има компютър ще дойда и ще видим с колко съм излъган и аз. Предполагам че с лаптоп ги проверявате тия неща.
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #28
                            ivannik написа:
                            На всяка година от датата на производството слагайте най-малко по 20-25 000 километра и това ще са ви ориентировъчно реалните километри!!
                            След като имам приятел с Ford Fiesta 1.7 TDCi на 3 години и над 200 000 км,не съм склонен да ги смятам като теб.Има си софтуер за тия работи.
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #29
                              krasio_79bs написа:
                              ivannik написа:
                              На всяка година от датата на производството слагайте най-малко по 20-25 000 километра и това ще са ви ориентировъчно реалните километри!!
                              След като имам приятел с Ford Fiesta 1.7 TDCi на 3 години и над 200 000 км,не съм склонен да ги смятам като теб.Има си софтуер за тия работи.
                              Затова съм написал "най-малко" 20-25 000.Да не плаша колегите. А по-старите автомобили не могат да ползват софтуер за определяне на реалните километри.
                              Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                              "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                              Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                              Коментар


                                #30
                                Колеги, а когато оборотите се превъртят чрез датчика, компютъра ще отчете ли че са над 999 999 ? Yellow_Flash_Colorz_PDT_22
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X