Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Застуди се, как палите сутрин ? (клипове)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Застуди се, как палите сутрин ? (клипове)

    Поради зачестили скайп и л.с. оплаквания предлагам да слагаме по едно клипче как палите сутрин, добре е да пишете и температурата.Телеото ми е за ремонт, но като го оправят ще се разпиша при първа възможност, но СтЗ си e Богопомазан град, тука няма студдове пи ес - темата е само за трактори, печки, орачки и т.н.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    Аз като не мога да направя клип да не пиша ли? Миналата зима с Марчето събирахме погледите на всички на паркинга.Живея в един Убав квартал наречен Дружба,та тук се таковат ветровете и студовете.Колата си палеше и при -20 с подгряване 7-8 сек.след като ми угасне лампата.Тая Либра ще я видим как ще се представи,но засега индикациите са,че няма да имам проблеми/сутринта беше -3/.Гледам едни Гоуфове пали и почва на два три да работят,да пушат по две-три минути докато оправят дишането.Нека ни се подиграват с тези Италиански пръчки.ЖТД. :D

    Коментар


      #3
      Най добре е с клипчета и със звук(това за тези които се съмняват в изправноста на моторите си),защото паленето не зависи само от подгревните свещи,но и от въртенето на стартера(акумулатор,стартер).Само да вмъкна-скромният ми опит показва,че JTD(както 105,така и 115) пали без проблем без подгрев до -10 градуса при положение че всичко е ОК.Под тази температура иска подгрев за около 15-20 секунди.
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        #4
        Мареата съм я купил 2006 януари,подгревни свещи не съм сменял и досега си пали както трябва.Най-ниската температура на която е палила е -25 градуса.Забелязал съм ,че колкото е по студено толкова по-добре пали.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Сега ще ми е първата зима с JTD-то, акумулатора е много зле и ако пали ще е чудо, иначе няма проблем с подгревателните свещи. Вчера вечерта беше към 0 и запали без да се замисля, но на -9C - -10C дано върти :D
          FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

          Коментар


            #6
            Клипове слагайте, тема за сладки лафчета си имаме
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              emzo написа:
              Клипове слагайте, тема за сладки лафчета си имаме
              Че нека първо се застуди какви клипове сега то лято още.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                09.00 беше 3 градусав 08.00 е било 1градусПосле ще търсим топлото, идеално е сега.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Аз пък си мисля, че с Торнадо ще убием не само всички голфове /пиша им модела, нарочно с малко г /, а и всички JTD-та. Щото миналата зима, без подгрев за тест, палех при -15-16* . Та като паднат температурите ще направя и клипче.
                  Fiat Marea TD100

                  Коментар


                    #10
                    iuly_vn написа:
                    Аз пък си мисля, че с Торнадо ще убием не само всички голфове /пиша им модела, нарочно с малко г /, а и всички JTD-та. Щото миналата зима, без подгрев за тест, палех при -15-16* . Та като паднат температурите ще направя и клипче.
                    На колко оборота на двг може би около 7-8 нали?
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Аз имам няколко клипа от миналата зима, но ако целта на темата е само за тазгодишни - кажете, за да не ги пускам.

                      Коментар


                        #12
                        Tornado написа:
                        iuly_vn написа:
                        Аз пък си мисля, че с Торнадо ще убием не само всички голфове /пиша им модела, нарочно с малко г /, а и всички JTD-та. Щото миналата зима, без подгрев за тест, палех при -15-16* . Та като паднат температурите ще направя и клипче.
                        На колко оборота на двг може би около 7-8 нали?
                        То трудно се преценява, но при тия температури и толкова да са е важното че пали.
                        Fiat Marea TD100

                        Коментар


                          #13
                          Airfan написа:
                          Аз имам няколко клипа от миналата зима, но ако целта на темата е само за тазгодишни - кажете, за да не ги пускам.
                          Слагай ги
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            Зима 2009-2010 година.Палене на -10Палене на -10 втори ден

                            Коментар


                              #15
                              Airfan написа:
                              В двата клипа много слаб акумулатор ,но с голям ампераж.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X