Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

zimni gumi - Какво??? Научете се да пишете заглавия бе!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    zimni gumi - Какво??? Научете се да пишете заглавия бе!

    Някой може ли да ми каже дали мога да сменя летните си гуми със зимни, които са по-високи, без да се налага смяна на джантите?имам Фиат Браво, със спортни джанти... Иска ми се в нашия форум да пишем на кирилица. Ако нямаш проблем с нея моля те пиши на български. Благодаря ти. МодератораА на мене ми се иска модераторите да си модерират темите. Админчето

    #2
    175/65/14Искам да сложа поне 175/70/14, ако не и 75, но не съм сигурна дали няма да се опрат някъде и да стане кофти положението 2-ро предупреждение на 3-тото следва временен бан. Виж правилата на форума!!! Админчето

    Коментар


      #3
      На моето Пунто сложих 175/70/14 регенерат италиански по 50 лв. една гума и съм доволен.Не опират в калниците и стана малко по висока колата но се държи добре на пътя.
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        ...

        Коментар


          #5
          Ако сложиш 175/70/ 14 имай в предвид че ако километража ти показва примерно 70 км. то ти се движиш с поголяма скорост някъде към 80 км. защото диаметъра на гумите става по голям и вече един оборот на колелото изминава по голямо разтояние и ще имаш проблем с КАТ ако те засекат.За 175/на 75/ въобще не помисляй.Аз вземах тия регенерат по препоръка на майстора дето прави гуми.Той беше сложил на неговото АУДИ такива миналата есен и досега не са мръднали.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            Разликата е от порядъка на 3 км/час, това не е проблем...Преди малко го постнах в една друга тема, но ето и тук: http://www.boriana-bg.com/polezno/calculator2.htm
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #7
              Да по тази таблица излиза така но аз за всеки случай ще отида да измеря обиколките и на двата вида гуми.Можи би аз се заблуждавам по факта че на Мерцедеса си поставих вместо 14 цола гуми 15 цола и от това да има разлика но сравнявайки скороста с тази на друга кола карайки един след друг се оказва че имам по голяма разлика в показанията на двата километража от тия дадени по тази таблица.PS. Сега по таблицата сметнах за Мерцедеса и там действително ми показа разлика от 6 км.но и още нещо там вместо 185/70/14 съм поставил 195/70/15 и затова е раликата а ако поставя 185/70/15 вместо 185/70/14 то разликата е нула.
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар

              Working...
              X