Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто - пулсиране на двигатела

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Според мен много погрешно хората си мислят, че EGR пречи. Да, пречи ако не работи коректно. Това в 90% от случаите се оправя с почистване. Цялата система е направена така, че да не смущава работата на мотора. Задейства се само при определени обороти, температура, товар и положение на газта.При подаване на пълна газ, EGR затваря и кола с работеща система не трябва да се различава от такава с изолирана.Аз лично бих посъветвал всички просто да обслужат клапана вместо да го изолират.Всички с много лека ръка пренебрегват предназначението на този клапан - екологията. Дори и тя все още да не е наложена от законите ни, помислете от морална гледна точка!

    Коментар


      #17
      Според мен проблема не е толкова в самият клапан ами в нещата които го заобикалят. Ако няма сажди и масло няма да има и гняс в колектора. Сажди все пак има в мин. количество, но това не пречи на каквото и да било. В гърнетата също има сажди пък досега не съм видял някое запушено

      Коментар


        #18
        Да, колегата Чавето е прав. И аз съм за функциониращ ЕГР, но ако е на нов или здрав двигател. На дизел на 200 и повече хил. км. турбината пропуска масло, то се смесва със саждите от ЕГР-а в колектора и става приказка. Лошото е че се запушват и отворите за въздух в самата глава, а там се достига трудно. От това следват -понижена мощност и увеличен разход. Ако двигателят ви не харчи масло и си изчистите колектора и отворите в главата, ще е по-добре да не се отстранява ЕГР-а. При здрав двигател, няма да се натрупат масло и сажди скоро.
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #19
          Здравейте и от мен. Аз съм с Пунто 1.9 жтд (2000г.) Преди 3-4 дни и при мен се появи проблема с пулсирането на двигателя при 800-900 оборота. Няма значение дали колата е загряла или не проблема си го има. Незнам дали си внушавам или е така, обаче имам чуството, че е загубила малко мощност. Ходих в "Лисан" и от там директно без да отварят капака или каквото и да било ми казаха, че съм за смяна на регулатора за налягането и ми определиха цена от 320лв. Отидох при друг човек, който ми каза да напълна резервоара до горе, да сипа 1 литър масло за двутактови мотори и добавка за прочистване на дюзи..... та има ли шанс и при мен проблема всъщност да е с тоя маркуч който се връща обратно в мотора и вкарва изгорелите газове ?
          Конете продават колата...въртящият момент печели съзтезания ! Fiat Punto 1.9 JTD

          Коментар


            #20
            Tornado написа:
            iuly_vn написа:
            Валентино_88 написа:
            Изолира ли са ти ЕГР клапана. Преди 1000 км. изолирах и моя и още не мога да се нарадвам на динамиката на колата в градко каране. Мисля да махна и катализатора тея дни, макар че печката върви доста доволно сега.
            Само след година макс, ще се чудиме откъде да си купуваме катализатори. Вече правят и първите проверки по пътищата, със специализирани постове на КАТ. Това касае и EGR системата.
            Няма да се усети изобщо според мен ,че е изолиран.По тази логика вече Камаз и Ифа не трябва да се движат изобщо.
            Всяко едно МПС си отговаря на някакъв стандарт. Точно затова Камаз и Ифа.... могат да се движат ако си покриват техните еко норми.Мен ме върнаха с бензинова кола от преглед, не влизах в нормите. Иначе катализатор се маха когато се запуши, така съм чувал и така процедирам с моите автомобили. Проверката се прави като се замери налягането преди и след катализатора.

            Коментар


              #21
              Днес при колега с такъв мотор се оказа кофти връзка на буксата на датчика за налягането в рейката.

              Коментар


                #22
                Здр колеги!Въпросът ми е към тези които за шунтирали ЕГР-ра , от къде точно взема вакуума за клапана...?
                Фиат Пунто 2000г. 1.9DS 60hp

                Коментар


                  #23
                  На мен просто ми направиха диагностика и ми изчистиха проблемите по компютъра и за сега колата върви перфектно.
                  Конете продават колата...въртящият момент печели съзтезания ! Fiat Punto 1.9 JTD

                  Коментар


                    #24
                    изкормваш сичко и да не ти дреме на шнуро
                    leave something of the happiness you bring

                    Коментар


                      #25
                      MiroM написа:
                      Здр колеги!Въпросът ми е към тези които за шунтирали ЕГР-ра , от къде точно взема вакуума за клапана...?
                      Колега, ако искаш да ти работи ЕГР-а, трябва да свалиш клапана, да се увериш че не е затапен с ламаринка и че се движи - отваря и затваря. А на снимката със синя стрелка в синьо кръгче съм ти посочил къде е клапана за вакуума. Горещо ти препоръчвам да си го оправиш.
                      Прикачени файлове
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар

                      Working...
                      X