Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся да наема / Бих услужил на колега

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И от мен може да разчитате на въже за теглене и кабели за палене , палил съм три дизела , леко позагряха , но голям зор им бяхме надали, а и ако някой има вложка 36 и иска да я стругова за да я изтъни , разбира се ако позволява вложката , може да свирка , стругара е от мен!
    Fiat Marea Weekend
    HLX 1,9 TD 100
    1999

    Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

    Коментар


      #17
      Имам собствени машини за металообработка. Включително и за закалени стомани и за хромо-ванадий (инструменти, гаечни ключове, чашки... др.)Правил съм преходници за развиване на секретни болтове. Когато сте го изгубили и няма такъв в магазина.Практически може да се направи ВСЯКАКВА форма.Не пращам по пощата, помагам само ако колата се докара на място.Причината е, че отпечатък с пластелин може да изработи всеки, който е решил да Ви краде джантите... на пример.От Пловдив съм.Пробвам да изработя и куки за теглене. Заради Пунтото на майка ми, но май стават повечето италянаки. Куката ще я тествам на кран, да вдигне 3200 кг. По-здраво от това не е нужно ... според мен. Цената ще е поне 4-5 пъти по-ниска от на оригиналната. Не искам да печеля от това и ще ги предоставям на себестойност. Стига да излезе успешна разработката. По предварителен план излиза 10-15 кинта. Ще предоставя чертежи и списък на материалите и технология на изработка. Безплатно. За любителите на "Направи си сам".EDIT:Идеята е на грубо следната:http://www.beta-tools.bg/article.php?id=8042EN - Гайката е М16 , около (6лв). Или по-евтино, както си я намерите. Води се Ринг гайка. Ринг болта не става, че е къс.Взимате си около 150мм якостна шпилка М16. (поне 8.8 клас на якост) 15-17 лв е метъра, т.е. 6 шпилки от метър дава окло (3лв) за бройка. Става и болт М16. Стъпката на резбата, която пасва на Либра и на Пунто е еднаква, 2мм.Шпилката се навива в гайката, докато се покаже около 2-3мм в Ринга. Прикапва се на аргона от вътрешната страна (през ринга на гайката, а не от към външната страна)против саморазвиване (1лв). А и така вече не държи само резбата, а и заварката. Гайката я дават за 700кг, но е пробвано, ако издържи резбата 1800кг вдига.Материали - под 10 лв. Разкарване ... зависи.
      Lancia Lybra 5.20 V.I.S. Automatic
      Lancia Lybra SW 1,9JTD

      Коментар


        #18
        Не мога да редактирам горното, за това добавям тук.Кабели за даване на токКука за тегленеЛаптоп и кабел за Еку сканаСпецифични инструменти. На пример гаечен ключ 15, лимбус 7мм.
        Lancia Lybra 5.20 V.I.S. Automatic
        Lancia Lybra SW 1,9JTD

        Коментар


          #19
          На 10 или 11 юли ке пътувам от Русе към София мога да метна някъв багаж.
          FIAT Marea 1.9 JTD 2001г.
          ... и тя доверчиво сложи крака на раменете му...
          миг невнимание и вече си татко

          Коментар


            #20
            loki написа:
            На 10 или 11 юли ке пътувам от Русе към София мога да метна някъв багаж.
            Хрумна ми интересното предложение да си направим такава тема. Мисля, че ще е в помощ на някой, на който му се налага да пътува или да изпрати нещо. Нещо като carpool, но само за форумци.
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #21
              Много ви моля, не използвайте тази тема за такива неща. Идеята тук е когато някой може да предложи нещо конкретно - да го сподели, а обсъждането за ползата от такава тема може да стане в раздел "За форума", или направо пускаш такава тема, пък ще видим къде да я сложим. Мисля, че ще е полезно да има такава тема. Утре ще преместя и тези два поста, ако не забравя.

              Коментар


                #22
                Бих обслужил с кабели за палене.София/Хаджи Димитър.
                Fiat Brava 1.9 TD 75

                Коментар


                  #23
                  Ще се включа и аз с кабели за ток, въже за теглене и вериги за сняг. София/Младост
                  ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

                  Коментар


                    #24
                    София Младост 1А КАбели, въже за теглене стоманено, туба, инструменти/май почти всичко необходимо за лек ремонт/.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      Кабел за диагностика на JTD мотор, мисля че беше OBD2 букса.Мога да помогна и със зареждане на паднал акумулатор до 160 Ah.

                      Коментар


                        #26
                        как така съм пропуснал темата да се отбележа Кабели, въже за теглене стоманено, туба, инструменти/май почти всичко необходимо за лек ремонт/ Гараж (за ремонта)познат автомонтьор
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #27
                          Трябва ми кука за теглене (Мареа) за ВарнаВръщам я с литър домашно вино

                          Коментар


                            #28
                            blues_bandit написа:
                            Трябва ми кука за теглене (Мареа) за ВарнаВръщам я с литър домашно вино
                            ако не намериш аз имам

                            Коментар


                              #29
                              lubomm написа:
                              blues_bandit написа:
                              Трябва ми кука за теглене (Мареа) за ВарнаВръщам я с литър домашно вино
                              ако не намериш аз имам
                              благодаря колегателефон скайп или фейсбук ако може?

                              Коментар


                                #30
                                blues_bandit написа:
                                lubomm написа:
                                blues_bandit написа:
                                Трябва ми кука за теглене (Мареа) за ВарнаВръщам я с литър домашно вино
                                ако не намериш аз имам
                                благодаря колегателефон скайп или фейсбук ако може?
                                в профила ми го има

                                Коментар

                                Working...
                                X