Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Vantotrade

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Vantotrade НИКОГА ПОВЕЧЕ!А сега да разясня защо:1-2 Пъти ми се беше налагало да карам колата там и бях относително доволен. Или да кажем, че не бях недоволен.Приемчика беше готин тип. А майсторите, които ми правиха колата определено си разбираха от работата.Жичкаджията, беше един тип дето ако го видя в тъмното ще се ... от страх, обаче беше перфектен специалист.Явно всичко това е минало.Карам сега Бравото там със следните проблемчета:1. Светещ датчик за "ербега".2. Неработеща пръскалка на задното стъкло.3. Стъклото на дясната врата се спуска, но не се вдига.Дреболийки, мисля си аз. Да ама НЕ.Отивам във Вантотрейд към 2 след обед (както ме бяха записали) със 100-тина лева в джоба, като очаквам за час-два да отстранят проблемите. И ето, че започва интересното.1-во приемчика някакъв нов - ме гледа намусено все едно съм му изял закуската.2-ро Оставям му аз колата и му викам, че отивам на ОМВ-то да пия едно кафе и като диагностицират проблемите да ми звънне да се разберем какво правим.Почвам аз да пия кафе, пия, пия, пия и така час и половина. Накрая си викам БРЕХ! Явно нещо сложни са проблемите щом не могат да ги диагностицират толкова време.Връщам се аз в сервиза и питам к’во става, пък приемчика ми отговаря: ’Ам то всичко ясно от един час!!!!! Е бати приемчика!!!! Аз вися като идиот го чакам да ми се обади. Ами ако се бях върнал след 4 часа да речем.От тук нататък става още по интересно:Датчика ми светел, защото не била добре някаква спирала под волана, която струвала 200 лв.А пък проблема със стълото бил от изгоряло моторче, което комплекта струвало 600 лв. Интерсното е, че го бяха диагностицирали без да разглобят вратата.Тук аз яко се "развеселих", защото си падам любител жичкаджия и си бях направил труда да разглобя вратата, да разгадая схемата на свързване и да установя, че моторчето си работи. След което реших, че е прекъсвача - но не би, накрая заподозрени бяха релетата - и тях ги смених....... та чак накрая с накърнена професионална чест потърсих "Вантотрейд" за помощ! И какво ми казват големите "професионалисти" дай ни 600 лв за част, която ти работи!!!!Обясних им аз горното и ги оставих да търсят проблема:Знаете ли какво се оказа накрая, след 3 часа тюхкане от тяхна страна? - Лош контакт на буксата между вратата и купето!!!! Оправи се с едно НАПРЪСКВАНЕ със спрей!Светенето на датчика се оправи, като сглодиха волана. Явно само е била разместена спиралата. (също лош контакт)А пръскалката не можаха да я оправят щото нямали незнам си какво, но ми бяха сменили някакво клапанче колкото нокет. Защо обаче го бяха направили при положение, че проблема не се решава с това?????И така равносметката:Загубени за мен 4 часа, напръскване със спей, отваряне и затваряне на волана + ненужна смяна на една джуджавка = 100 лв. В които 90 за труд!И какво излиза - ако си бяха свършили работа както трябва щяха да ви вземат 30 лв. Останалото, което плащам е такса "некъдърност".Да не говорим че се опитаха да ме "обуят" с 1000 лева!!!!!!!!!!!!!!!! за проблеми, които не съществуват!НИКОГА ПОВЕЧЕ КРАКЪТ МИ НЯМА ДА СТЪПИ ВЪВ ВАНТОТРЕЙД!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Fiat Bravo

    Коментар


      #32
      Трудно се намира място на което винаги всичко да е изрядно говоря за сервизите,ето смяната на майстори се оказва от голямо значение,но вече навсякъде се опитват да те подлъжат,трябва да бъдем по внимателни и по малко наивни,защото в случая теб не са те излъгали но им стига в седмицата 1 риба да хванат и да си сложат 1000 лева в джоба.
      Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
      Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
      I am in love with my cars

      Коментар


        #33
        За другото не знам, но за ел.техника си абсолютно прав-страхотен специалист, разбира си много от работата, обръща изкл. внимание на колата, а това са неща, които не се срещат при всеки майстор.Казвам го, защото лично се познавам с човека.
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #34
          Нека и аз споделя мението ми Вантотрейд - току що се връщат от посещение при тях. Никакъв конкртетен проблем - отидох да ми направят диагностика. За това чудо стоях 4 часа!!! Като казаха, че до 2 часа всичко ще е готово! Проблемен се оказа някакъв датчик, който ми дава проблеми с мощността! Грешката не била постоянна, но затова пък 2 часа отделиха само на този датчик и накрая не бяха сигурни дали има проблем, пък не можели да го пробват с нов, защото го нямали в наличност! И накрая заключението беше, че може и да е той а може и да не е. Можеха да спестят толкова много време, освен това отидох само да кажат има ли проблем някакъв или не! Толкова просто!
          RIP Притежателка на горда Panda RIP
          Bravo 1.2 16V

          Коментар


            #35
            jujumunguru написа:
            Нека и аз споделя мението ми Вантотрейд - току що се връщат от посещение при тях. Никакъв конкртетен проблем - отидох да ми направят диагностика. За това чудо стоях 4 часа!!! Като казаха, че до 2 часа всичко ще е готово! Проблемен се оказа някакъв датчик, който ми дава проблеми с мощността! Грешката не била постоянна, но затова пък 2 часа отделиха само на този датчик и накрая не бяха сигурни дали има проблем, пък не можели да го пробват с нов, защото го нямали в наличност! И накрая заключението беше, че може и да е той а може и да не е. Можеха да спестят толкова много време, освен това отидох само да кажат има ли проблем някакъв или не! Толкова просто!
            И колко ти струва "удоволоствието"?
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #36
              60 лева!!!
              RIP Притежателка на горда Panda RIP
              Bravo 1.2 16V

              Коментар


                #37
                jujumunguru написа:
                60 лева!!!
                60 връги по главата да им излезнат!
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #38
                  Аз и преди бях казвал, но................... на вантотрейд им остана само доброто името от преди, когато нямаше толкова много фиатове. майсторите може да са добри, но цените са яко надути и вече претупват нещата, защото иначе изпускат клиенти.........
                  Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                  Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                  Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                  Коментар


                    #39
                    Replay написа:
                    трябва да бъдем по внимателни и по малко наивни
                    съгласен съм колега но примерно аз ако разбирам и мога сам да си оправя проблема бих ли отишъл в сервиз? п.с не се заяждам колега просто за хората,които не разбират (като мен) няма как да опровергаят "майстора",че не е прав и се опитва да ги излъже.

                    Коментар

                    Working...
                    X