Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

странно гаснене на браво 1.6 16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Стъпковия мотор-истината е някъде там!Ако след обучението не се оправи,вземи друг за проба,обучи го и ако е по-добре намираш един читав от моргата и готово.При моето Браво имах идентичен проблем-оказа се,че в някои моменти просто той спираше да работи.Хрумва ми и още една идея-щом след високи обороти ти гасне може да е и от TPS-а.Успех!
    Fiat Brava 1.2,16в

    Коментар


      #17
      здравейте и аз имам подобен проблем но на мен ми свети индикатора за fuel injection имам браво 1.6 16v и падат оборотите под 1000 и гасне като я закарах при един приятел в сервиз ми каза че на колата нищо и няма но проблема възниква след определено време на пътя някой знае ли от какво може да е ? Мрс предварително
      :P:P:P

      Коментар


        #18
        Да не е от някой датчик и като загрее да ти гасне .

        Коментар


          #19
          незнам след като светне лампата започва да ми пада мощността и мн бавно ми се качват оборотите казаха ми че може да е от грешка в компютъра и трябва само да се изтрие
          :P:P:P

          Коментар


            #20
            Здравейте!И аз имам подобен проблем! Браво 1,2 16V. Като пусна по инерция, (например наближавайки червен светофар, или преди да завия), оборотите падат до около 500 и ако оставя така по продължително (без да дем газ) гасне. Прави го когато си иска. Понякога си е наред, понякога като й скимне го прави. Водих я два пъти на диагностика и ми казаха всичко е наред. Ама всъщност нищо не е наред. И аз се чудя какво да я правя.На място пак така, понякога си държи 750-800 обората без проблем, понякога държи пак 750-800 но притриса, а понякога пада до 500 и ако я оставя така без да подам гас изгасва. Писна ми вече от майстори.

            Коментар


              #21
              LITHIUM написа:
              Здравейте!И аз имам подобен проблем! Браво 1,2 16V. Като пусна по инерция, (например наближавайки червен светофар, или преди да завия), оборотите падат до около 500 и ако оставя така по продължително (без да дем газ) гасне. Прави го когато си иска. Понякога си е наред, понякога като й скимне го прави. Водих я два пъти на диагностика и ми казаха всичко е наред. Ама всъщност нищо не е наред. И аз се чудя какво да я правя.На място пак така, понякога си държи 750-800 обората без проблем, понякога държи пак 750-800 но притриса, а понякога пада до 500 и ако я оставя така без да подам гас изгасва. Писна ми вече от майстори.
              Не си казвал дали е чистено стъпковото моторче за празен ход. Ако го чистиш обърни внимание и на каналчетата през които минава въздуха за да стигне до върха на буталото на моторчето. Каналчетата също трябва да са чисти, както и леглото където влиза буталото на моторчето. След това - обучаване на ЕКУ-то с почистеното моторче. Колата ти гасне защото ЕКУ-то не успява да управлява моторчето така че да поддържа оборотите на празен ход. Понеже моторчето като е замърсено и не може да се управлява пълноценно.Надявам се това да е проблемът при теб.
              Bravo 1.6 / 16

              Коментар


                #22
                Преди време имах проблем с оборотите - отвереме на време пак бяха ниски и на светофари ми гаснеше. Почистих само дросела, моторчето само го бях свалил без да съм го отварял и почиствал. След което - изключване на акомулатора, за един час, палене и изчакване до включване на перката. Оборотите доста време след това играеха между 1000 и 2000 но не са падали под 800. После за няколко месеца се оправи. Сега може би от около месец пак отвреме на време почна да се появява проблема с 500 оборота, напоследък все по често. Странното е че когато изключа от скорост за да намалявам, оборотите падат до 500 и понякога когато спра на място, веднага сами се вдигат до 800.Много странна работа, прави каквото си иска, но напоследък все по често. Незнам вече каво да правя.

                Коментар


                  #23
                  колеги помагайте имам AG zenit AG JZ-2005 и имам сериозен проблем няма никакъв признак че имам газова оредба и работи когато си иска

                  Коментар

                  Working...
                  X