Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

странно гаснене на браво 1.6 16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    странно гаснене на браво 1.6 16

    Пускам нова тема ,че много странен проблем имам.След като колата ми работи с прескочил ангренаж и всичко е толкова замърсено от недобре изгорелия бензин и отсранихме проблема се появи друг :D ,колата ми взе да гасне в движение., в смисъл карам си на все още незагряла кола на 5-та примерно с висока скорост ,изключвам от скорост за секунда и натискам спирачка и тя гасне.Стъпковото ми моторче го чистих ,изглежда ок,оборотите не ми играят,много добре се държат с изключение на случаите когато се пуска перката падат многоо почти да загасне колата,и катго реша да спирам падат много изведнъж,докато преди да из4истя моторчето(цялото беше черно и лепкаво като с катран) оборотите играеха като километраж.Та въпроса ми е дали пак е от това моторче,изчетох доста теми но сходен проблем не намирам

    #2
    От него е, но ще се оправи като се обучи ЕКУ. Предполагам вече не гасне? При мен е също така и отнема 100-тина километра каране в градски условия да се обучи, като през този период гасне по описания начин няколко пъти - точно като съм на 5-та с ниска скорост по инерция и освободя от скорост. След като се обучи повече не гасне(до следващото разкачане на акумулатора или стъпковия мотор). Това ако нямаш газова, щото на газ хич не ми пука дали и кога ще се обучи ЕКУ на бензин, което и в крайна сметка няма как да стане и не е важно за карането на газ.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Моторчето го обучавай на място. Палиш колата студена. Не пипаш газта или каквото и да е друго докато не се включи първата степен на перката на охлаждането. ЕКУ-то трябва да се научи да управлява моторчето както на студен така и на загрял двигател. Като караш колата дроселовата клапа е отворена,въздухът минава през нея и моторчето не работи - не се обучава.
      Bravo 1.6 / 16

      Коментар


        #4
        Riki888 написа:
        Моторчето го обучавай на място. Палиш колата студена. Не пипаш газта или каквото и да е друго докато не се включи първата степен на перката на охлаждането. ЕКУ-то трябва да се научи да управлява моторчето както на студен така и на загрял двигател. Като караш колата дроселовата клапа е отворена,въздухът минава през нея и моторчето не работи - не се обучава.
        Това не е вярно - дроселовата клапа е затворена в описания от мен(а също и от колегата случай) и познай кой трябва да достави въздух, за да не изгасне колата при освобождаване от скорост.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          В крайна сметка моторчето се обучава след откачане на клеймата на акумулатора,закачане,палене на студен двигател и изчакване да загрее колата.Гаси се и се потегля.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            не е вярно!ПАЛИ се и се потегля!!
            КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

            Коментар


              #7
              stefaka222 написа:
              не е вярно!ПАЛИ се и се потегля!!
              Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
              Fiat 1.4 12V
              Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
              Да си втори значи да си първи сред загубилите.
              Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

              Коментар


                #8
                Здравйте отново.Бравото продължава да си гасне и хиляди мъки минах ,но не се разбра от какво гасне.Две диагностики и ми казват всичко си ОК,ама тя е ок на място ,щотоо няма как да се направи диагностика докато върви.Най-интересното е че като се дава гас в движение на определени обороти се чува някакво бръждене,а на място го няма.Такъв звук ми издаваше един път като имах въздушен мехур в системата,не знам от какво е но според мен има нещо общто с гасненетомпоне се появиха по едно и също време горе долу.

                Коментар


                  #9
                  и според мен е от необучено ЕКУ,понеже когато стъпковото е било замърсено двигателя си е влязъл в някъв режим и ЕКУ-то се е обучило на него,според мен ще се оправи след манипулацията описана по-горе с паленето и оставяне да работи на празен ход докато се включи първата степен.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    погледни въздуховода как е виж и ватата на капака да не запушва въздуховода при движение щом на мято не го прави и диагностиката не го отчита значи или е механичен проблем или смени сервиза
                    КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте пак.Хиляди мъки с това гаснене и ти след като потегля първите 2-3 километра,после няма проблеми.Забелязах,4е ако карам като пенсионер :P в смисъл карам си бавно бавно не го прави,малко ако я настъпя го прави.Също така като изгасне ако включа на скорост и дам газ тръгва(това явно е като при палене с бутане).Смених какви ли не сервизи,майстори нищо и нищо.Смених ламбда сондата 4е според един майстор е от нея,няма ефект,чистиха ми дросела ,даже и навътре към колекторите,като че ли се оправи за няколко дена после аиде пак(не знам дали се е оправила или просто е била на кеф)Дайте съвет,писна ми от майстори,даване на грешни пари и т.н.

                      Коментар


                        #12
                        отговор

                        И аз имах същия проблем,ремъка как е закачен, на око или с пети?при мен стана с пети и всичко се оправи

                        Коментар


                          #13
                          Провери дали ти е отпуснато жилото за газта и дали се връща нормално,ако не е отпусни го.Много грешни пари се дават заради едно жило.А моторчето дали си върши добре работата или не ще разбереш като на загрял мотор вдигнеш около 900/1000 оборота и му дръпнеш кабела.Покарай така и ако не ти гасне вече знаеш кой е виновен.Успехи от мен

                          Коментар


                            #14
                            Re: странно гаснене на браво 1.6 16

                            kerrirose написа:
                            Пускам нова тема ,че много странен проблем имам.След като колата ми работи с прескочил ангренаж и всичко е толкова замърсено от недобре изгорелия бензин и отсранихме проблема се появи друг :D ,колата ми взе да гасне в движение., в смисъл карам си на все още незагряла кола на 5-та примерно с висока скорост ,изключвам от скорост за секунда и натискам спирачка и тя гасне.Стъпковото ми моторче го чистих ,изглежда ок,оборотите не ми играят,много добре се държат с изключение на случаите когато се пуска перката падат многоо почти да загасне колата,и катго реша да спирам падат много изведнъж,докато преди да из4истя моторчето(цялото беше черно и лепкаво като с катран) оборотите играеха като километраж.Та въпроса ми е дали пак е от това моторче,изчетох доста теми но сходен проблем не намирам
                            Един въпрос: само, когато натиснеш спирачка, т.е. при рязко намаляне на скоростта ли гасне колата? В един от постовете казваш, че като караш "пенсионерската" нямаш проблеми. Когато караш с относително висока скорост и САМО отнемеш газта, колата гасне ли? Започвам да си мисля за някой кабел, който се лашка и опира в корпус при рязко намаляне на скоростта. ПП. При работа на място, ако включиш всички консуматори (фарове, парно, халогени, заден фар за мъгла, аварийни, чистачки) има ли промяна с оборотите?
                            Stop giving directions, just say "Follow me."
                            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                            Коментар


                              #15
                              Ако ти го прави това само на газ и при висока скорост (90-100км), натискаш по-рязко спирачките и тя гасне - на мен ми правеше мойта така и ми обясниха, че при висока скорост и позагрял двигател, когато колата е по инерция, вкарва много топъл въздух и не може да направи идеалната горивна консистенция от газ и студен, богат на кислород въздух. Тогава неможе да се получи добра смес и тя просто си гасне. И решението , което ми казаха бе следното: или не изключваш от скорост, или направи така че да има постоянен приток на студен въздух до филтъра, от където си го тегли. Та пробвай и така, може да се оправи. Успех !
                              vasilaki87
                              FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X