Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Генератор за браунов газ и ДВГ

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    reter написа:
    14 ламела с о пръстени вързани +-+-+-+- и т.н. Със съотношение 0.5л. основа и 1.5л. вода. Производството е добро но клетката си грее с такъв разтвор.
    По този начин на връзване предполагам , че тока няма да е по малко от 40-50А.При такъв ток си трябват и по дебели проводници.По този начин на връзване всичко което подаваш над 2V отива да загряваш водата вместо да правиш газ.Или ги вържи последователно тези плочи или подаваш на първата + след това имаш 6 бр. неотрални и на седмата _ след това на 8-та - отново 6 неутрални и на 14-тата + Аз съм направил същото, но с 12бр. плочи и О-пръстените са 105мм. При 14V е 12А и произвежда около 1.5л/минута.

    Коментар


      #92
      vvvasilev написа:
      ............................не случайно те помолих в другата тема да направиш обективен тест - с кола на място. Ако го направиш това демо на Фиат събор и колата с едно и също количество гориво работи 15% повече - аз ще ти купя 10 бройки на двойна цена. Просто аз този тест съм го правил вече...
      Колега, ако ти покажа с 60% повече време . Ще вдигаме цената или бройките? :D

      Коментар


        #93
        vvvasilev написа:
        Колеги,въпреки че бит, пиян и ... не си признват - ок, ще ви кажа. Аз бях един от първите излъгали се по тези схеми. Купих едно такова устройство още преди 6 години от ибей. И аз се чудих какво му е и защо не работи. Тогава твърдяха, че колата ще може да работи на вода изцяло. Сега гледам, че вече са сменили тезата - подобрява горенето...Явно че колкото и научни доводи да напиша - все някой ще си помисли - абе има някаква магия. Е ок, чисто пазарно - след като това само подобява горенето - петролните компании не би трябвало да се чувстват застрашени , че да търсим там конспирацията. Защо Тойота и Хонда и др. не са го имплементирали? И линка по-горе в блога с Хонда е много показателен - те разработват горивни клетки - но такива произвеждащи ток и задвижващи електро-мотори. Няма нищо общо с тази измама.А това че явно има българин ... Явно пак световната конспирация се е постарала да покрие всички документи, научни трудове и да изтрие името на българина, за да онеправдае отново горкия български народ... Само че по сериозните научни проекти работят екипи, документира се всяка стъпка за да може да се възпроизведе след това отново. Това сме го научили слел горчивия опит с пенецилина - заради липсата на документация е трябвало да бъде откриван два пъти.За колегата автор - не случайно те помолих в другата тема да направиш обективен тест - с кола на място. Ако го направиш това демо на Фиат събор и колата с едно и също количество гориво работи 15% повече - аз ще ти купя 10 бройки на двойна цена. Просто аз този тест съм го правил вече... Иначе - поздравления - имаш търговски усет как да представяш нещата И хубав сайт сте направили.
        Колега, съжалявам че си купил подобно нещо и че не е тръгнало при теб, при което си се разочаровал... И аз първоначално си купих подобно нещо от e-bay, от щатите.. И освен че ми дойде на доволно скъпа цена, когато поразчетох малко из нета, поговорих с колеги които са навътре в нещата разбрах къде е била грешката и защо се получава така...С удоволствие ще те поканя да направим заедно едно тестово каране на колата. С включена и изключена система, при еднакъв маршрут и стил на каране на колата.Не искам да ми купуваш 10 бройки на двойна цена. Искам да си сложиш една и да имаш ефект от спестяване на горивото. Или даже и да не си я купуваш, може и сам да си я направиш, не е много сложно, иска малко време и технически умения....P.S. Не знам дали ти е известно, но аз съм един от създателите на форума. Смяташ ли че бих си позволил да заблуждавам всички хора, които пишат и четат тук, голяма част от които ме познават лично и ми имат доверие?
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #94
          zgabrovski написа:
          vvvasilev написа:
          Колеги,въпреки че бит, пиян и ... не си признват - ок, ще ви кажа. Аз бях един от първите излъгали се по тези схеми. Купих едно такова устройство още преди 6 години от ибей. И аз се чудих какво му е и защо не работи. Тогава твърдяха, че колата ще може да работи на вода изцяло. Сега гледам, че вече са сменили тезата - подобрява горенето...Явно че колкото и научни доводи да напиша - все някой ще си помисли - абе има някаква магия. Е ок, чисто пазарно - след като това само подобява горенето - петролните компании не би трябвало да се чувстват застрашени , че да търсим там конспирацията. Защо Тойота и Хонда и др. не са го имплементирали? И линка по-горе в блога с Хонда е много показателен - те разработват горивни клетки - но такива произвеждащи ток и задвижващи електро-мотори. Няма нищо общо с тази измама.А това че явно има българин ... Явно пак световната конспирация се е постарала да покрие всички документи, научни трудове и да изтрие името на българина, за да онеправдае отново горкия български народ... Само че по сериозните научни проекти работят екипи, документира се всяка стъпка за да може да се възпроизведе след това отново. Това сме го научили слел горчивия опит с пенецилина - заради липсата на документация е трябвало да бъде откриван два пъти.За колегата автор - не случайно те помолих в другата тема да направиш обективен тест - с кола на място. Ако го направиш това демо на Фиат събор и колата с едно и също количество гориво работи 15% повече - аз ще ти купя 10 бройки на двойна цена. Просто аз този тест съм го правил вече... Иначе - поздравления - имаш търговски усет как да представяш нещата И хубав сайт сте направили.
          Колега, съжалявам че си купил подобно нещо и че не е тръгнало при теб, при което си се разочаровал... И аз първоначално си купих подобно нещо от e-bay, от щатите.. И освен че ми дойде на доволно скъпа цена, когато поразчетох малко из нета, поговорих с колеги които са навътре в нещата разбрах къде е била грешката и защо се получава така...С удоволствие ще те поканя да направим заедно едно тестово каране на колата. С включена и изключена система, при еднакъв маршрут и стил на каране на колата.Не искам да ми купуваш 10 бройки на двойна цена. Искам да си сложиш една и да имаш ефект от спестяване на горивото. Или даже и да не си я купуваш, може и сам да си я направиш, не е много сложно, иска малко време и технически умения....P.S. Не знам дали ти е известно, но аз съм един от създателите на форума. Смяташ ли че бих си позволил да заблуждавам всички хора, които пишат и четат тук, голяма част от които ме познават лично и ми имат доверие?
          Ммм, дааа... вече ми е известно, че си от създателите... и други неща ми стават известни, постепенно. И ми става все по-интересно колко сладко мамиш. Имам две хипотези, но и двете не са в твоя полза. Че си инженер, инженер си, но или си пишман инженер, завършил с дамаджани от село или си добре образован измамник, който знае какви безмислици говори, но се опиянява от шумоленето на парите. И от двете бих се срамувал. Нооо... както е казал проф.Брадистилов от, легендарното едно време, ВМЕИ: "Докато има говеда, ще има секира". Докато има наивници, ще има измамници. Обмислям дали да не сменям ФИАТ-а, заради глупостите, на които се начетох. Не искам да ме представлява такъв форум. И защо създаваш хиляда теми за едно и също, за да разсъсредоточиш измамата ли? За да станат непроследими и неопровержими глупостите ти ли? Колеги, четете и тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=70800, преди многоуважаемият админ да е минал с метлата.За да обвиняваш някой,в каквото и да било,е редно да имаш неопровержими за това доказателства!!!Абсолютно никъде колегата не е призовавал когото и да било да си закупи такава система.Неудачно е да го обвиняваш в измама и тн.Всеки има глава на раменете за да мисли с нея.Има хора ентусиасти които се пробват в домашни условия да постигнат нещо,дали ще го постигнат си е тяхна работа.Форумът не те представлява пред никого!!!Ти сам се представяш с мненията си в него.Модераторски екип на fiat-bg.org

          Коментар


            #95
            Мисля, че предупреждението беше малко прибързано. Ако аз представлявам някаква фирма и направя "дискусия" във форума и нацвъкам 100 линка сочещи към сайта на фирмата, дали някой няма да ме предупреди за реклама? Има си раздел за бизнес обяви, нека колегата да си рекламира чудото за пестене на енергия там. И ако не се махне "водоробни уредби" от името на раздела почвам да си мисля, че и самия форум делка % от печалбата.Има раздел За форума.Там е мястото за обсъждане на такива теми.Ако не нещо не ти харесва имаш къде да го напишеш.Модераторски екип на fiat-bg.org
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #96
              bill72 написа:
              vvvasilev написа:
              ............................не случайно те помолих в другата тема да направиш обективен тест - с кола на място. Ако го направиш това демо на Фиат събор и колата с едно и също количество гориво работи 15% повече - аз ще ти купя 10 бройки на двойна цена. Просто аз този тест съм го правил вече...
              Колега, ако ти покажа с 60% повече време . Ще вдигаме цената или бройките? :D
              bill, ако това наистина сте го накарали да работи, напук на всички закони - не само ще вдигнем бройките. Казах че лично ще съдействам за субсидия за вкарване в производство.
              Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
              ----------------------------
              Ignorance is a bliss

              Коментар


                #97
                Няма значение дали колегата продава нещо....... Целият проблем за мен идва от това, че тук поне аз се опитвам да си сглобя такава клетка сам, но има няколко човека които с нищо не помагат.Само ми цитират някакви физични, химични........ закони. Ако имам нужда от закони ще си ги прочета, аз искам да обсъждаме кой,какво и защо е направил. Не ме интересуват законите.Затова спрете с нападките, ако мислите, че можете да помогнете с някоя идея го направете.

                Коментар


                  #98
                  Колега, аз с удоволствие ще ти помогна с всичко с което мога да бъда полезен! Ела да видиш клетката, как е направена, как съм свързал всичко, ако имаш път към Интерпред, за мен ще е удоволствие да ти покажа нещата!По отношение на мнението на ebrehu : Нямам намерение да ти се обяснявам в каквото и да било! Бъди жив и здрав!
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #99
                    ebrehu написа:
                    zgabrovski написа:
                    vvvasilev написа:
                    Колеги,въпреки че бит, пиян и ... не си признват - ок, ще ви кажа. Аз бях един от първите излъгали се по тези схеми. Купих едно такова устройство още преди 6 години от ибей. И аз се чудих какво му е и защо не работи. Тогава твърдяха, че колата ще може да работи на вода изцяло. Сега гледам, че вече са сменили тезата - подобрява горенето...Явно че колкото и научни доводи да напиша - все някой ще си помисли - абе има някаква магия. Е ок, чисто пазарно - след като това само подобява горенето - петролните компании не би трябвало да се чувстват застрашени , че да търсим там конспирацията. Защо Тойота и Хонда и др. не са го имплементирали? И линка по-горе в блога с Хонда е много показателен - те разработват горивни клетки - но такива произвеждащи ток и задвижващи електро-мотори. Няма нищо общо с тази измама.А това че явно има българин ... Явно пак световната конспирация се е постарала да покрие всички документи, научни трудове и да изтрие името на българина, за да онеправдае отново горкия български народ... Само че по сериозните научни проекти работят екипи, документира се всяка стъпка за да може да се възпроизведе след това отново. Това сме го научили слел горчивия опит с пенецилина - заради липсата на документация е трябвало да бъде откриван два пъти.За колегата автор - не случайно те помолих в другата тема да направиш обективен тест - с кола на място. Ако го направиш това демо на Фиат събор и колата с едно и също количество гориво работи 15% повече - аз ще ти купя 10 бройки на двойна цена. Просто аз този тест съм го правил вече... Иначе - поздравления - имаш търговски усет как да представяш нещата И хубав сайт сте направили.
                    Колега, съжалявам че си купил подобно нещо и че не е тръгнало при теб, при което си се разочаровал... И аз първоначално си купих подобно нещо от e-bay, от щатите.. И освен че ми дойде на доволно скъпа цена, когато поразчетох малко из нета, поговорих с колеги които са навътре в нещата разбрах къде е била грешката и защо се получава така...С удоволствие ще те поканя да направим заедно едно тестово каране на колата. С включена и изключена система, при еднакъв маршрут и стил на каране на колата.Не искам да ми купуваш 10 бройки на двойна цена. Искам да си сложиш една и да имаш ефект от спестяване на горивото. Или даже и да не си я купуваш, може и сам да си я направиш, не е много сложно, иска малко време и технически умения....P.S. Не знам дали ти е известно, но аз съм един от създателите на форума. Смяташ ли че бих си позволил да заблуждавам всички хора, които пишат и четат тук, голяма част от които ме познават лично и ми имат доверие?
                    Ммм, дааа... вече ми е известно, че си от създателите... и други неща ми стават известни, постепенно. И ми става все по-интересно колко сладко мамиш. Имам две хипотези, но и двете не са в твоя полза. Че си инженер, инженер си, но или си пишман инженер, завършил с дамаджани от село или си добре образован измамник, който знае какви безмислици говори, но се опиянява от шумоленето на парите. И от двете бих се срамувал. Нооо... както е казал проф.Брадистилов от, легендарното едно време, ВМЕИ: "Докато има говеда, ще има секира". Докато има наивници, ще има измамници. Обмислям дали да не сменям ФИАТ-а, заради глупостите, на които се начетох. Не искам да ме представлява такъв форум. И защо създаваш хиляда теми за едно и също, за да разсъсредоточиш измамата ли? За да станат непроследими и неопровержими глупостите ти ли? Колеги, четете и тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=70800, преди многоуважаемият админ да е минал с метлата.За да обвиняваш някой,в каквото и да било,е редно да имаш неопровержими за това доказателства!!!Абсолютно никъде колегата не е призовавал когото и да било да си закупи такава система.Неудачно е да го обвиняваш в измама и тн.Всеки има глава на раменете за да мисли с нея.Има хора ентусиасти които се пробват в домашни условия да постигнат нещо,дали ще го постигнат си е тяхна работа.Форумът не те представлява пред никого!!!Ти сам се представяш с мненията си в него.Модераторски екип на fiat-bg.org
                    Модераторе, преди скочиш не казвай "Хоп", защото се изцепваш. Провери нещата, преди да заемаш страна. Много обичам да ми размахват пръст, направо умирам от страх. Аз не съм прокуратура, че да събирам "неопровержими доказателства". Който има глава, да чете- мрежа голяма, инфо много. Здравко Габровски, предстваляващ фирма за авто LED-осветление http://www.led-osvetlenie.com/index....tegory&path=39 и HHO-системи http://www.led-osvetlenie.com/index....tegory&path=41, активно си рекламира джаджите, представяйки се в най-различни роли- от "набутал се" лаик, до изследващ ентусиаст, много сведущ от физика, химия, електротехника... Кой сега нарушава, членовете от споразумението, модераторе? Този човек или има раздвоение на личността, защото пазарува сам от себе си, или целенасочено мами членовете на форума. Той си бил купил..., той бил пробвал..., предстоял незнам си какъв експеримент... Кого лъже? Това освен, че е реклама, която е прикрита и не си е на мястото, представлява и преднамерено подвеждане на потенциален клиент. Кой сега е в разрез със закона? Аз не видях нито един научен аргумент от Здравко Габровски по темата. Два-трима сме тези, които говорим с научни аргументи, но това се неглижира и се отговаря с общи приказки и обещания за необяснени чудеса. Господин Габровски е инженер и предполагам е напълно наясно какви небивалици говори.Пълното разследване по случая "От местопрестъплението БАНКЯ" можете да прочете тук http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...41029&start=60. Четете поста на Steve70. Има и технически подробности как става "снижаването на разхода" и защо на "определени" автомобили "подобрението" е невъзможно и Габровски бяга от тях. Проявих интерес към измамата като явление, не в частност тази на Здравко Габровски, и тъй като карам Фиат, реших да спася на първо време колегите фиатаджии, но не ми било писано. От известно време с колегата Steve70 (BMW-фен) си обменяме информация. Поздравявам го задочно, че пръв му "светна лампичката". Това, че админи и/или модератори са решили да спечелят някой лев по такъв непочтен начин, също не е ново явление. За радост по форумите на BMW, AUDI и VW те, като че ли, не успяват да се вкоренят. Отдавна съм вдигнал бялото знаме. Не мога да се боря с хора, които притежават сайта. Извинете, че ви се намесих в бизнеса. Тук може да ме триете колкото си щете, но не притежавате Интернет. Заснели сме филмче с настоящото състояние на свързаните с Габровски сайтове, така че трийте на воля, замитайте.И още веднъж благодаря на Габровски, че любезно ми обясни за свободния дух на Open source обществото, чиито идеали виждам, че са му крайно чужди.

                    Коментар


                      Колега, никой нищо няма да трие или да замита!Хайде да благоволиш най накрая да ги направим тези тестове!Да, аз представлявам фирмата. Да, аз отворих дискусия за HHO газа. Да, темата се видя от много хора. Да, ще споделя с всеки моя опит. Не задължавам никой да купува от тази фирма! Да, всичко което споменах като постигнати разходи е 100% истина!
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        zgabrovski написа:
                        Здравейте колеги!В момента съм в процес на инсталиране на HHO система на моята Алфа. Системата е от тук http://www.led-osvetlenie.com/index....ory&path=41_42Сложих суха клетка с 11 ламела.КОгато колата излезе от бокса ще информирам за резултатите Надявам се да са в моя полза и във вреда на Лукойл
                        hydrogensystems написа:
                        Здравейте, забелязах че има влизания в сайта ни (МОДЕРИРАНО) от този форум и реших да погледна, какви са отзивите. Тъй като сайта още е в процес на изготвяне искам да се извиня за евентуални грешки.Искам да се обърна специално към ele, тъй като уважавам критиците (човек може да си вземе много поуки от тях).Та ele в сайта има контакти с нас, с адрес, телефони и карта. Формата за запитване е защото за различните двигатели системата е различно окомплектована, и за да дадем точна цена ни трябват характеристиките на двигателя. Сертификати още не сме сложили, защото сме в процес на пренасяне на производството в България едва след това можем да го сертифицираме според Българското законодателство. Понеже на всякаде в форумите има прекалено много скептици, мога смело да ви заявя, че водородните системи предлагани от нас дават минимум 20% икономия за бензинови и дизелови двигатели и минимум 15% за газови инсталации. За монтирани от нас системи, които паднат под този минимум (за сега не се е случвало) връщаме парите и си взимаме системата.п.п. Ако имате въпроси ще ви отговоря с удоволствиеПриятна вечер4.6. Забранява се включването на рекламни материали по какъвто и да било начин в мнението, личната информация, подписа и/или автара на потребителя, освен с изричното разрешение на УС на ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ.Модераторски екип на fiat-bg.org
                        А, защо бат’ Здравко Габровски, член на същия този Управителен съвет нарушава член 4.6?

                        Коментар


                          zgabrovski написа:
                          Колега, никой нищо няма да трие или да замита!Хайде да благоволиш най накрая да ги направим тези тестове!Да, аз представлявам фирмата. Да, аз отворих дискусия за HHO газа. Да, темата се видя от много хора. Да, ще споделя с всеки моя опит. Не задължавам никой да купува от тази фирма! Да, всичко което споменах като постигнати разходи е 100% истина!
                          Ами направи си го сам и ми прати резултата, аз ти вярвам, нали сме колеги. Но го направи както съм писал в многобройните си постове, както е описано в оня дългия превод от сайта aardvark. И без да буташ компютъра на автомобила. Не ми се бие път до София, защото нямам HHO-клетка Виж сега аз също съм инженер, но не като оня незавършения с многото шестици, вече не ми се повтаря, че слънцето изгрява от изток. Ако си учил физика, химия, теоретична еллектротехника, много добре знаеш за какво говоря. Ако пък имаш непознати за науката нови открития, имам познати ще ти ходатайствам за научна кариера в Мазачузетския Технологичен Институт. Те там малко са я закъсали с едни електролизни клетки. Все не им излизат сметките.Ако минаваш към нашето село, звънни, ще те черпя един паламуд и една туба морска вода да си имаш за десет години за клетката- готова е за употреба, с добавени естествени соли.

                          Коментар


                            Ето това http://it.dir.bg/2011/03/29/news8306112.html, вече е друга работа. Но няма фокуси, няма зайчета изскачащи от шапката. Просто високи технологии. Използват енергията на слънчевата светлина. Извинявай, забравих, че ти си по-добър в тази техника, нали си имаш дюкянче.

                            Коментар


                              chaveto написа:
                              Няма значение дали колегата продава нещо....... Целият проблем за мен идва от това, че тук поне аз се опитвам да си сглобя такава клетка сам, но има няколко човека които с нищо не помагат.Само ми цитират някакви физични, химични........ закони. Ако имам нужда от закони ще си ги прочета, аз искам да обсъждаме кой,какво и защо е направил. Не ме интересуват законите.Затова спрете с нападките, ако мислите, че можете да помогнете с някоя идея го направете.
                              ами то това е идеята. като видиш че нищо не става от твоята клетка самоделка, да идеш при колегата че да си купиш една "работеща" за 600-1000лв пък колкото рибки се хванат- все файда. нищо ново под слънцето , как винаги се оказва че най-доволния и пишещ всъщност е самия продавач на тия невероятни ННО системи, периодично заливащи форумите с вода - ама студена.

                              Коментар


                                ebrehu написа:
                                zgabrovski написа:
                                Колега, никой нищо няма да трие или да замита!Хайде да благоволиш най накрая да ги направим тези тестове!Да, аз представлявам фирмата. Да, аз отворих дискусия за HHO газа. Да, темата се видя от много хора. Да, ще споделя с всеки моя опит. Не задължавам никой да купува от тази фирма! Да, всичко което споменах като постигнати разходи е 100% истина!
                                Ами направи си го сам и ми прати резултата, аз ти вярвам, нали сме колеги. Но го направи както съм писал в многобройните си постове, както е описано в оня дългия превод от сайта aardvark. И без да буташ компютъра на автомобила. Не ми се бие път до София, защото нямам HHO-клетка Виж сега аз също съм инженер, но не като оня незавършения с многото шестици, вече не ми се повтаря, че слънцето изгрява от изток. Ако си учил физика, химия, теоретична еллектротехника, много добре знаеш за какво говоря. Ако пък имаш непознати за науката нови открития, имам познати ще ти ходатайствам за научна кариера в Мазачузетския Технологичен Институт. Те там малко са я закъсали с едни електролизни клетки. Все не им излизат сметките.Ако минаваш към нашето село, звънни, ще те черпя един паламуд и една туба морска вода да си имаш за десет години за клетката- готова е за употреба, с добавени естествени соли.
                                Супер!Не съм бутал компютъра на колата!Не съм член на управителния съвет на клуба, а само собственик на домейна, който от години плащам, както и съм един от хората благодарение на които го има този форум!Имам следното питане към теб:Ако вдигна колата на крик, в сервиз (затворено помещение), включа на скорост , подам газ на колата например на 2000 оборота (примерно на 6-та скорост), и така един час и после по същия начин но без работеща клетка, според теб ще бъде ли меродавен теста?След всеки час работа, допълване с гориво?
                                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                                http://forum.fiat-bg.org

                                Коментар

                                Working...
                                X