Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

поставяне на обикновена газова уредба на браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    http://www.autogasmarket.com/shop/products/59.htmlЕто за нещо такова говорех . Готов емулатор вадиш включваш и караш . Това като го гледам на снимката няма и за половин час се монтира. Е , на бравото са малко на кофти място буксите на дюзите ама ще е много интилигентно с тоя емулатор
    не подценявайте италианските коли
    Tipo 1.6 (149.C2.046)

    Коментар


      #32
      без рязане тое емулатор не може да го сложи, инак с тези букса и екстра вариант, но няма никъв достъп до неговите дюзи без да свали горния колектор
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #33
        Slavi_Lancia написа:
        без рязане тое емулатор не може да го сложи, инак с тези букса и екстра вариант, но няма никъв достъп до неговите дюзи без да свали горния колектор
        как го сложих така и ще го сваля.емулатор си намерих от колега.утре го взимам и слагам.а емулатор на ламбда след месец.но дали буксите ще съвпаднат????
        fiat bravo 1.6 16v gt
        fiat marea 1.9 8v jtd
        fiat punto 1.7 td
        fiat marea 1.6 16v

        Коментар


          #34
          Ами ако става въпрос за емулатора на дюзите трябва да се пробва ако в краен случай не пасват буксите ще се реже. Сега аз режа защото слагам емулатор мое производство въпреки че като се замисля съм можел да намеря комплект букса (мъжка-женска) от браво за дюзите тая дето е с петте кабела и пак да стане без рязане ама тя става дълга и широка а за ламбдата се реже едно кабелче само. Буксата на ламбдата се намира насреща в коша на мотора под черното капаче (то е с две пласмасови врътки -като перчати болчета). Там е сложен и МАП сензора и някое бушонче имаше (вкл. и бушона за помпата-ако се взема ток от него там трябва да се търси ). Дано не се бъркам за помпата.....а за ламбдата не се сещам цвета на кабела. Двата са за подгрев другите два са маса и сигнал на сондата -прекъсва се сигнала. Мисля че в Аутодата ги имаше и цветовете, но аз така и така на момента мерих с уреда и рязах. Ако трябва ще обясня как да се реже и да се свърже после ...
          не подценявайте италианските коли
          Tipo 1.6 (149.C2.046)

          Коментар


            #35
            ако трябва да се реже няма да се занимавам.
            fiat bravo 1.6 16v gt
            fiat marea 1.9 8v jtd
            fiat punto 1.7 td
            fiat marea 1.6 16v

            Коментар


              #36
              Аз си мисля, че ще стане с буксите. Само трябва да се внимава с цилиндрите -в смисъл коя дюза откъде се вади и т.н. защото може да стане така че на газ да си работи нормално а на бензин даже и да не пали или ще работи на 2 цилиндъра и такива работи . Общо взето вадиш на 1-ви слагаш буксата на емулатора. после на втори и т.н. Това особено важи като се режат жиците защото там е по лесно да се обърка .
              не подценявайте италианските коли
              Tipo 1.6 (149.C2.046)

              Коментар


                #37
                днес ходих до известния люлински газаджия ’’васко газ’’ за да си закупя тръбучка от бутилката до мотора.докато пазарувах започнах да разпитвам това и онова за газовата.каза че за моя мотор и комп няма нужда нито от емулатор за дюзите нито за ламбдата.странно но човека е поставил много газови и мисля да му се доверя.
                fiat bravo 1.6 16v gt
                fiat marea 1.9 8v jtd
                fiat punto 1.7 td
                fiat marea 1.6 16v

                Коментар


                  #38
                  Къде се намира този известен люлински газаджия, колега?

                  Коментар


                    #39
                    Painfall написа:
                    Къде се намира този известен люлински газаджия, колега?
                    сервиза точно срещу адашите в 9-ти.казват че е много добър.
                    fiat bravo 1.6 16v gt
                    fiat marea 1.9 8v jtd
                    fiat punto 1.7 td
                    fiat marea 1.6 16v

                    Коментар


                      #40
                      Тогава за какво ти беше да пускаш тема изобщо . Трябваше направо на най-извесния люлински газаджия да се довериш. Виждал съм изпълнение от такива газаджии на алфа 146 на мой приятел дето му се плаче. Газовата е по -постна и от на жигули. Познайте какво представлява. А газовата я направи както искаш все ще си върви колата. Естесвено след време ще има други теми в раздела от типа: "Помош гърми. гасне не пали и на газ и на бензин неще и такива глупости". Та от мен успех в начинанието !!!
                      не подценявайте италианските коли
                      Tipo 1.6 (149.C2.046)

                      Коментар


                        #41
                        superfiata написа:
                        Painfall написа:
                        Къде се намира този известен люлински газаджия, колега?
                        сервиза точно срещу адашите в 9-ти.казват че е много добър.
                        Като чуя че някои газаджия е "много добър" и направо косите ми настръхват "наи добрия" в нашия регион монтира уредбата на братовчед ми. След втората подмяна на компютър ме помоли да огледам какво е направил (нито плочката беше каквато трябва нито ключа нито имаше симулатори клапан за газта нямаше дори -не бил необходим тоя изпарител бил без-наистина за пръв път видях такова менте и може да е правен за без клапан) Използвах от уредбата изпарителя и бутилката с тръбата сега си пали и върви и на газ и на бензин и чека не е светвал изобщо и забрави за проблемите изобщо. Така че внимаваи с специалистите и си свърши работа сам да знаеш че е свършена. Нали знаете приказката - На вълка връта му е дебел защото си върши работата САМ!!!
                        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                        Коментар


                          #42
                          колеги прокарах тръбите под колата.стана много добре.добре че са оставили предвидливо място за още една тръба.поставих газовата бутилка.остана ми само да монтирам пълначката.дайте съвет къде да я сложа
                          fiat bravo 1.6 16v gt
                          fiat marea 1.9 8v jtd
                          fiat punto 1.7 td
                          fiat marea 1.6 16v

                          Коментар


                            #43
                            до капачката за бензина вътре с накрайник който се махааз съм така и е супер не ти дупчат ислишно колатаа и ме кефи много така
                            alfa romeo 145 1.3 boxer-моята гордост
                            fiat bravo TD100-печката на брата

                            Коментар


                              #44
                              marian2784 написа:
                              до капачката за бензина вътре с накрайник който се махааз съм така и е супер не ти дупчат ислишно колатаа и ме кефи много така
                              дай някакъв линк да видя за какво става въпрос
                              fiat bravo 1.6 16v gt
                              fiat marea 1.9 8v jtd
                              fiat punto 1.7 td
                              fiat marea 1.6 16v

                              Коментар


                                #45
                                http://www.autogasmarket.com/shop/products/86.html

                                Коментар

                                Working...
                                X