Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

поставяне на обикновена газова уредба на браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    паралелно на парното се връзва,особенно ако има кран на парното и лятото го спираш,поне на типото е така,не знам как е при тебуспех
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #17
      dan4o написа:
      паралелно на парното се връзва,особенно ако има кран на парното и лятото го спираш,поне на типото е така,не знам как е при тебуспех
      имам кран на парното.значи трябва да резна и двата маркуча и да им сложа по един тройник.
      fiat bravo 1.6 16v gt
      fiat marea 1.9 8v jtd
      fiat punto 1.7 td
      fiat marea 1.6 16v

      Коментар


        #18
        superfiata написа:
        dan4o написа:
        паралелно на парното се връзва,особенно ако има кран на парното и лятото го спираш,поне на типото е така,не знам как е при тебуспех
        имам кран на парното.значи трябва да резна и двата маркуча и да им сложа по един тройник.
        Колега сигурен ли си че имаш кран за парното? Аз съм убеден че фабрично кран за парното нямаш вече ако някои е пипал това е съвсем друг въпрос!!!!! Точно по тая причина горещо ти препоръчвам да прекъснеш (извадиш)единия маркуч и да го удължиш до изпарителя По тоя начин ти гарантирам че никога няма да ти замръзва изпарителя или спира парното заради нарушена циркулация.
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #19
          eh4ev07 написа:
          superfiata написа:
          dan4o написа:
          паралелно на парното се връзва,особенно ако има кран на парното и лятото го спираш,поне на типото е така,не знам как е при тебуспех
          имам кран на парното.значи трябва да резна и двата маркуча и да им сложа по един тройник.
          Колега сигурен ли си че имаш кран за парното? Аз съм убеден че фабрично кран за парното нямаш вече ако някои е пипал това е съвсем друг въпрос!!!!! Точно по тая причина горещо ти препоръчвам да прекъснеш (извадиш)единия маркуч и да го удължиш до изпарителя По тоя начин ти гарантирам че никога няма да ти замръзва изпарителя или спира парното заради нарушена циркулация.
          благодаря за отговора.под кран за парното имам предвид оная джиджавка за обезвъздушаването на парното.
          fiat bravo 1.6 16v gt
          fiat marea 1.9 8v jtd
          fiat punto 1.7 td
          fiat marea 1.6 16v

          Коментар


            #20
            и един друг въпрос.кое е по добре ключето да е автоматично или не.и каква е разликата.
            fiat bravo 1.6 16v gt
            fiat marea 1.9 8v jtd
            fiat punto 1.7 td
            fiat marea 1.6 16v

            Коментар


              #21
              Ми виждам че всеки си прави колата както иска . А пък никога няма да си свържа изпарителя на парното защото от опит знам даже и паралелно вързан с тройник изпарителя а и самия тройник (понеже отвътре е с по малко сечение ) намалят парното. Тази зима на -15 градуса извън града имах парно ама едвам едвам . Сега изпарителя е най добре да се свърже на отоплението на дроселната клапа . Нищо не се реже , маркучите са фи 10мм ама на магазина за газовите уредби има едни алуминиеви преходи от 10 към 16 мм слаш такива (понеже изпарителя е на 16 мм щуцер за водата), Зимата ще си имаш парно като хората. А инъче на бравото е без кранче. Аз на типото съм с кранче .... А за схемата намерих я ама щом няма да трябва..... Като се наложи след време ще я кача.
              не подценявайте италианските коли
              Tipo 1.6 (149.C2.046)

              Коментар


                #22
                а забравих за ключа . По принцип е добре да е автоматичен за да пали всеки път на бензин (така се избягват евентуални гърмежи). Обаче е възможно ако се сложи плочка с по-малко сечение като е топла колата да се дави на бензин и да не иска да пали без да се натиска педала за газта и такива работи или да се върти повече на стартер. Сега като гледам май колегата гони цена и да кажа може съвсем спокойно да се сложи едно ключе с две положения . А на типото съм така и си паля винаги на газ. Само зимата на студено запалвам на бенз. И една хитрост Взима се ток от релето на бензиновата помпа, даже ако сте изобретателни може и с реле да се спре помпата ама за тая пълна инжекция на бравото е по добре да си работи. Та като се вземе ток от помпата уловката е че ако угасне мотора , спира автоматично и помпата което пък изключва подаването на газ . Така си спестявам другата функция на ключа да гаси газовия клапан за да не натича газта.
                не подценявайте италианските коли
                Tipo 1.6 (149.C2.046)

                Коментар


                  #23
                  точно заради парното мисля да резна само този маркуч който е изходен, а не входния за да не изстудява радиатора.
                  fiat bravo 1.6 16v gt
                  fiat marea 1.9 8v jtd
                  fiat punto 1.7 td
                  fiat marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #24
                    eh4ev07 написа:
                    Колега сигурен ли си че имаш кран за парното? Аз съм убеден че фабрично кран за парното нямаш вече ако някои е пипал това е съвсем друг въпрос!!!!!
                    Абсолютно всички италиански коли от това поколение имат кранче на парното. Няма значение дали е Фиат , Алфа, или Ланча. Ина всички седи на едно и също място.

                    Коментар


                      #25
                      superfiata написа:
                      точно заради парното мисля да резна само този маркуч който е изходен, а не входния за да не изстудява радиатора.
                      И ще се наложи да караш на парно и лятото.. :D :D :DП.П. Извинете ме за последователните мнения.

                      Коментар


                        #26
                        robygas написа:
                        superfiata написа:
                        точно заради парното мисля да резна само този маркуч който е изходен, а не входния за да не изстудява радиатора.
                        И ще се наложи да караш на парно и лятото.. :D :D :DП.П. Извинете ме за последователните мнения.
                        защо пък на парно през лятото.затваряш клапата с бутона и вече няма топъл въздух
                        fiat bravo 1.6 16v gt
                        fiat marea 1.9 8v jtd
                        fiat punto 1.7 td
                        fiat marea 1.6 16v

                        Коментар


                          #27
                          robygas написа:
                          eh4ev07 написа:
                          Колега сигурен ли си че имаш кран за парното? Аз съм убеден че фабрично кран за парното нямаш вече ако някои е пипал това е съвсем друг въпрос!!!!!
                          Абсолютно всички италиански коли от това поколение имат кранче на парното. Няма значение дали е Фиат , Алфа, или Ланча. Ина всички седи на едно и също място.
                          Пак питам сигурен ли си че на браво брава или марея има кранче на парното (не жалози за въздуха а кран за спиране на циркулацията на антифриза) ако случаино знаеш къде е би ли показал с снимка та аз и другите които са разглобявали цялата охладителна система да го видим че не сме го виждали ако не си сигурен моля не заблуждавай останалите !!!!!!!!!!!
                          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                          Коментар


                            #28
                            На браво и брава със СИГУРНОСТ НЯМА кранче 2 пъти съм сменял радиатор на парно (последно миналата седмица). И парното изобщо не е същото като на Типото например. Но пак казвам не си слагайте беля да режете парното . От отоплението на дросела се топли изпарителя предостатъчно. и става лесно и бързо свързването. После се обезвъздушава от пробката която е на маркуча на парното. Значи за пример - баща ми кара Фиат Крома 2.0 16V от 95 год. и газовата я слагах миналата година , а изпарителя се топли само от маркучето което връща водата в изравнителното казанче и нямаше никакви проблеми цяла зима като се има предвид че там даже няма и налягане на водата . След първото запалване максимум за 1 мин си работи на бенз. и се превключва на газ. Абе по принцип е важно като е много студено да не се изрязва мотора докато не дигне 40 градуса водата, че тогава замръзва па ако ще и на маркуча на водната помпа да се върже.
                            не подценявайте италианските коли
                            Tipo 1.6 (149.C2.046)

                            Коментар


                              #29
                              eh4ev07 написа:
                              robygas написа:
                              eh4ev07 написа:
                              Колега сигурен ли си че имаш кран за парното? Аз съм убеден че фабрично кран за парното нямаш вече ако някои е пипал това е съвсем друг въпрос!!!!!
                              Абсолютно всички италиански коли от това поколение имат кранче на парното. Няма значение дали е Фиат , Алфа, или Ланча. Ина всички седи на едно и също място.
                              Пак питам сигурен ли си че на браво брава или марея има кранче на парното (не жалози за въздуха а кран за спиране на циркулацията на антифриза) ако случаино знаеш къде е би ли показал с снимка та аз и другите които са разглобявали цялата охладителна система да го видим че не сме го виждали ако не си сигурен моля не заблуждавай останалите !!!!!!!!!!!
                              Ти нали видя тои какво разбирал под кранче пробката за обезвъздушаване Към автора, слушаи ко ти пее колегата вече два пъти не си хващаи водата от парното хвани я от топлото на дросела, камо ли пък както мислиш да я хванеш след радиатора гарантирам ти замръзване на изпарителя зимата особено ако побързаш да обърнеш на газ.Абре ти все съвети искаш па не слушаш кат ти се говори, та и без имулатор мислеш да минеш ти шега си играеш с тоя мотор ама тои ша те научи споко
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар


                                #30
                                Slavi_Lancia написа:
                                eh4ev07 написа:
                                robygas написа:
                                eh4ev07 написа:
                                Колега сигурен ли си че имаш кран за парното? Аз съм убеден че фабрично кран за парното нямаш вече ако някои е пипал това е съвсем друг въпрос!!!!!
                                Абсолютно всички италиански коли от това поколение имат кранче на парното. Няма значение дали е Фиат , Алфа, или Ланча. Ина всички седи на едно и също място.
                                Пак питам сигурен ли си че на браво брава или марея има кранче на парното (не жалози за въздуха а кран за спиране на циркулацията на антифриза) ако случаино знаеш къде е би ли показал с снимка та аз и другите които са разглобявали цялата охладителна система да го видим че не сме го виждали ако не си сигурен моля не заблуждавай останалите !!!!!!!!!!!
                                Ти нали видя тои какво разбирал под кранче пробката за обезвъздушаване Към автора, слушаи ко ти пее колегата вече два пъти не си хващаи водата от парното хвани я от топлото на дросела, камо ли пък както мислиш да я хванеш след радиатора гарантирам ти замръзване на изпарителя зимата особено ако побързаш да обърнеш на газ.Абре ти все съвети искаш па не слушаш кат ти се говори, та и без имулатор мислеш да минеш ти шега си играеш с тоя мотор ама тои ша те научи споко
                                А такаааа.. Каза го точно колегата тоя мотор ще те научи. Ама както казах една диагностика е по-скъпа от емулатора , какво му има да се тури режеш 5 кабела и запояваш 10 , ама после няма грижи. Е поне лампата не свети. То с газта винаги има какво да се рови по мотора ама това е друга тема . Мисля че имаше едни емулатори на ловато пак са около 40-50 лв. дето се вади направо буксата на дюзата и се включва емулатора той също си е с букси и става лесно . Само трябва пак да проверя на ловато ли беше какво беше . Един познат скоро си сложи такъв и без хабер да си има от жици го направи .
                                не подценявайте италианските коли
                                Tipo 1.6 (149.C2.046)

                                Коментар

                                Working...
                                X