Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

поставяне на обикновена газова уредба на браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    поставяне на обикновена газова уредба на браво 1.6

    здравейте колеги.реших да се пробвам след смяната на колекторите да си монтирам газовата уредба сам.така и така всичко сам си правя та да видя до къде ще я докарам.до момента съм поставил газовия клапан плочката на дросела и изпарителя.следва поставянето на бутилката и прокарването на тръбичките.това ще го направя някакси но ме интересува как да сложа релето което прекъсва и пуска инжекторите и то има ли нещо общо с емулатора за ламбдата.моля за съдействие или накой достатъчно опростен линк към подобна тема.благодаря предварително
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    #2
    колега емулатор за ламбдата не е задължителен за този мотор , но е за препоръчване ама за дюзите няма да стане без емулатор. Компютъра си ги търси и ако е само с реле ще има да ти свети на таблото постоянно. Преди 3 месеца правих такова браво с обикновенна газова, резултата е прекрасен. 8 извънградско , 12-13 в града. Върви като (почти де ) на бензин. много е добър резултата. Но се наложи даже да му правя емулатор точно като за тия дюзи. Препоръчка са нови свещи и въздушен филтър. Инъче хем не може да се регулира както трябва хем ще кашля. Сложете и едно кихало (най добре на резонаторната кутия).
    не подценявайте италианските коли
    Tipo 1.6 (149.C2.046)

    Коментар


      #3
      kalin555 написа:
      колега емулатор за ламбдата не е задължителен за този мотор , но е за препоръчване ама за дюзите няма да стане без емулатор. Компютъра си ги търси и ако е само с реле ще има да ти свети на таблото постоянно. Преди 3 месеца правих такова браво с обикновенна газова, резултата е прекрасен. 8 извънградско , 12-13 в града. Върви като (почти де ) на бензин. много е добър резултата. Но се наложи даже да му правя емулатор точно като за тия дюзи. Препоръчка са нови свещи и въздушен филтър. Инъче хем не може да се регулира както трябва хем ще кашля. Сложете и едно кихало (най добре на резонаторната кутия).
      благодаря за изчерпателния отговор.можеш ли да ми дадеш линк с такъв емулатор за да знам какво да купувам.
      fiat bravo 1.6 16v gt
      fiat marea 1.9 8v jtd
      fiat punto 1.7 td
      fiat marea 1.6 16v

      Коментар


        #4
        и едно запитване към всички които могат да поставят въпросната газова.ако има колега който е от софия и може да ми постави газа нека ми пише.всичко среу ЗАПЛАЩАНЕ разбира се.
        fiat bravo 1.6 16v gt
        fiat marea 1.9 8v jtd
        fiat punto 1.7 td
        fiat marea 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Колега бих могъл да я монтирам ама Шумен ще ти е далече. Инъче емулатора го правих аз . Значи на приятелчето на което правих газта му излезе 40 лв. с моя монтаж. Инъче по магазините има емулатори ама само те са около 40 лв. Има и друго на бравото иска да вижда точно съпротивление на дюзите (15 ома ). А обикновенно универсалните емулатори по магазините с с по високи стойности и не бях сигурен дали ще вършат работа и не посмях да купувам, затова си поиграх да го направя. Като схема и свързване не е сложно а просто е малко играчка. То тряба и кутията да се уплътни да не влиза вода. Може и в купето да се сложи ама много жици става и голямо прекарване. Ако искаш мога да ти начертая схема и да пратя ама незнам дали днес или утре че сега съм в Търново но мога се опитам довечера. Ако има и друго питай ....Освен това се сетих че май някъде из форума имаше точно такава схема за емулатор за браво 1.6. Може да се поровя малко
          не подценявайте италианските коли
          Tipo 1.6 (149.C2.046)

          Коментар


            #6
            kalin555 написа:
            Колега бих могъл да я монтирам ама Шумен ще ти е далече. Инъче емулатора го правих аз . Значи на приятелчето на което правих газта му излезе 40 лв. с моя монтаж. Инъче по магазините има емулатори ама само те са около 40 лв. Има и друго на бравото иска да вижда точно съпротивление на дюзите (15 ома ). А обикновенно универсалните емулатори по магазините с с по високи стойности и не бях сигурен дали ще вършат работа и не посмях да купувам, затова си поиграх да го направя. Като схема и свързване не е сложно а просто е малко играчка. То тряба и кутията да се уплътни да не влиза вода. Може и в купето да се сложи ама много жици става и голямо прекарване. Ако искаш мога да ти начертая схема и да пратя ама незнам дали днес или утре че сега съм в Търново но мога се опитам довечера. Ако има и друго питай ....Освен това се сетих че май някъде из форума имаше точно такава схема за емулатор за браво 1.6. Може да се поровя малко
            ще ти бъда благодарен
            fiat bravo 1.6 16v gt
            fiat marea 1.9 8v jtd
            fiat punto 1.7 td
            fiat marea 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Този двигател не изисква емулатор.

              Коментар


                #8
                robygas написа:
                Този двигател не изисква емулатор.
                така си помислих и аз.изключих букста на ламбдата и нищо не се промени.аз си мислех че ще светне чека на таблото но нищо.
                fiat bravo 1.6 16v gt
                fiat marea 1.9 8v jtd
                fiat punto 1.7 td
                fiat marea 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  superfiata написа:
                  robygas написа:
                  Този двигател не изисква емулатор.
                  така си помислих и аз.изключих букста на ламбдата и нищо не се промени.аз си мислех че ще светне чека на таблото но нищо.
                  Напротив,иска си емулатор,това че не свети чека не значи че не трупа здраво грешки.
                  Peugeot 307 2.0i ГИ
                  ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                  Коментар


                    #10
                    jordan85 написа:
                    superfiata написа:
                    robygas написа:
                    Този двигател не изисква емулатор.
                    така си помислих и аз.изключих букста на ламбдата и нищо не се промени.аз си мислех че ще светне чека на таблото но нищо.
                    Напротив,иска си емулатор,това че не свети чека не значи че не трупа здраво грешки.
                    айде сега.ходи разбери кво става.един вика едно друг второ.и никои не казва защо иска или не иска емулатор.
                    fiat bravo 1.6 16v gt
                    fiat marea 1.9 8v jtd
                    fiat punto 1.7 td
                    fiat marea 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      колега и аз съм с обикновенна газова слагай емулатор че трупа грешки и почва да тресе на бензин и паленето става по трудно и ако не си сменял скоро кабели и свещи ги смени че ще береш ядове от опит ти казвам за една година на газ имах какви ли не премеждия
                      live is too short to drive VW

                      Коментар


                        #12
                        Аз нямам газова, но карам с разкачена ламбда сонда, тъй като вече е леко ленива. Резултатът е същия разход, но доста по-добро ускорение и никкави светещи лампички по таблото.
                        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                        FIAT UNO 1.5

                        Коментар


                          #13
                          Емулатор за ламбда сонда и емулатор за дюзи са две различни неща. На тази кола се прекъсва с едно реле общия плюс на дюзите и едно за да не свети лампата- това е за дюзите. По принцип се прави с Ламбда контрол, но това няма нищо общо с темата която е :- Как се спират дюзите? Ако на някой му се занимава и има желание да си връзва емулатор-не пречи, но по схема италианците я дават с реле!Ако толкова го интересува някой ще ви дам и номерата на пиновете.

                          Коментар


                            #14
                            Сега... Тази кола дава грешки за дюзите не за ламбдата. Но нищо не пречи да трупа неверна информация за сместа понеже компютъра е направен да се самообучава. аз сложгам и за ламбдата. За дюзите обаче ще си свети и с реле и резистор пак ще свети . Слагал съм такава газова и го знам от опит а то по принцип всеки си преценява кое е най добре за колата му. Емулатор за дюзите е на цената на една евентуална компютърна диагностика която след време задължително ще се наложи и после пак ще се стигне до емулатор. Е ? не е ли по добре да се емулират дюзите и да се реши проблем... А сега за колегата който пусна темата - нямах интернет цяла събота и неделя поради технически проблем и сега се включвам, та затова малко по късно ще измисля нещо за схемата за емулатор.
                            не подценявайте италианските коли
                            Tipo 1.6 (149.C2.046)

                            Коментар


                              #15
                              няма да слагам емулатор.дано да работи без проблем.искъм друго да попитам.и на двата маркуча на парното да слагам тройници или само на единия.говоря за изпарителя.аз мисля да прекъсна само единия.това гршка ли е или не?
                              fiat bravo 1.6 16v gt
                              fiat marea 1.9 8v jtd
                              fiat punto 1.7 td
                              fiat marea 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X