Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари по "Темпомат за Стило"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Монтаж на Темпомат гр.София

    Здравейте,искам да попитам имали някой от София слагал темпомат на Стило дизел 115к.с. без кабели за лоста на волана? Моля за съдействие имам орг. лосче за Стилото, но намам кабели който стигат до него,и нямам кабели за OBD2 за активиране софтуерно.Ще си заплатя труда на човека.За връзка тел.-0895956653 или Л.С.
    Последна редакция от dagema; 11.04.2018, 15:25.

    Коментар


      #92
      Разгледах темите в раздела и реших тук да попитам.
      Сега като всички сте с темпомати, какво се случва когато примерно карате по магистрала с 140, наложи се да изпреварите за да не ви затворят зад някой тир, стигате до 180 и отнемете газта, няма спирачки няма съединители:
      1) Зададената скорост, в сучая 140, се "захваща" автоматично, без намеса.
      2) Наложителен ресет за да се "захване".

      Питам защото при мен, от време на време скоростта се въстановява, казано автоматично, а понякога се налага ресет. И не мога да разбера дали има таван на скорост след зададената, при която се възстановява автоматично, или при мен е бъг.
      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

      Коментар


        #93
        При натискане на педала за газ-автоматично се връща и поддържа зададената скорост.При натискане на спирачка-трябва на ново да фиксираш скоростта.
        1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

        Коментар


          #94
          При натискане на педала за газ-автоматично се връща и поддържа зададената скорост.При натискане на спирачка-трябва на ново да фиксираш скоростта.
          На бравото темпомата е фабрично монтиран и при натискане на спирачка или съединител е необходимо само натискане на челния бутон на лостчето - ресет и зададената скорост се пази като задание, което се изпълнява. Фиксиране на скоростта става само при пъвоначално включване.
          И на мен ми се струва, че след отнемане на газта, скоростта трябва автоматично да се възстановява. Скоро не съм чистил грешки, май ще се наложи.
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #95
            Здравейте, днес най - накрая и аз успях да сложа лостчето за темпомата. Моята кола имаше кабели до кафявата букса в кутията на акумолатора, и се наложи окабелявам до волана. След като сложих всичко по местата направих прокси и до тук. Паля колата активирам темпомата лампата светва за 10 секунди и гасне, всичките бутони на лосчето работят, виждам ги на живи данни, но темпомат няма. В крайна сметка във ФЕС, като причина за това да не работи темпомата казва "Cruise control not found in EEPROM". Някой сблъсквал ли се е с този проблем? Ако правилно разбирам сега се налага флашване на ЕКУто с файл който има заложен темпомат?

            Коментар


              #96
              +1. Колата се оказа окабелена. Взех си лостчето и кората под волана и заспа.
              На магистрала с по-спокоен трафик е много удобно да го ползваш. Ако знаех колко лесно ще стане и колко е удобно за ползване, щях по-рано да погледна дали съм окабелен.
              Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
              Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

              Коментар

              Working...
              X