Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпомат за Браво/а/Мареа JTD105 и JTD130

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    kimirai написа:
    Имам интерес,но до колкото чета на 1.9 105 не става!Ако някой го подкара се нареждам на опашката за монтаж!
    Няма такъв вариант, хората са го пробвали по "дългата" схема и работи, а ако всеки като тебе чака да стане .... няма да стане скоро
    ogi28b написа:
    Аз доколкото разбрах от постовете на niento, трябва машинката да е такава с нормално отворен и с нормално затворен контакт, поне с 3 кабела значи.
    Фабрично тази екстра я има на Либра със същото ЕКУ.В Аутодата може да се види, че във ФИАТ стоп машинката отива на пин B8, докато при Либра отива и на пин B21.Нека който пробва, да изгради схемата без да подава 12в. на пин B21 и да види във ФЕС дали ЕКУ отчита наличието на темпомпат-а.Вариант е самото ЕКУ за разлика от евро3 да не харесва постоянно подадени 12в на пин B21 и тогава може да се наложи монтаж на стоп машинка с 2 кръга.Всичко друго по схемата - съпротивления и светодиоди са ако ползвате "ръчка" и искате индикация.Във ФИАТ не е предвидена индикация за темпомат, така че ...... излишно.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #77
      Емо, ако може с думи прости да ми кажеш какво да тествам - ще го направя. Иначе някой щеше да ми дава машинка с три пина, но така и не стигна до мен.

      Коментар


        #78
        Емо,електрониката не е най силната ми страна,а и не разбрах кой е по "дългият" начин,може би говориш за смяна на стоп машинката с три пинова ли?
        Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

        Коментар


          #79
          Airfan написа:
          Емо, ако може с думи прости да ми кажеш какво да тествам - ще го направя. Иначе някой щеше да ми дава машинка с три пина, но така и не стигна до мен.
          Реализация на схемата :без пин В21 и какви стойности дава ЕКУто на тези параметри:
          Прикачени файлове
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #80
            Смятам, че това го тествахме последния път в Стара Загора или се заблуждавам?

            Коментар


              #81
              Ами не помня вече.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #82
                Някой има ли представа как стоят нещата при Пунто 1.9JTD 80 кс 2000г

                Коментар


                  #83
                  Ми ако ЕКУто е с 5 конектора, чакаш развитието на тази тема.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #84
                    Направил съм схемата на чехите, сложих и стоп машинка с 2 кръга и пак темпомата не работи. Като го включа светодиода свети постоянно, но скоростта не се поддържа. Като се позатопли времето пак ще проверя схемата, единственото което ме съмнява е SET бутона да не е свързан както трябва. Във ФЕС си го отчита.
                    Fiat - Stilo 1.9 JTD

                    Коментар


                      #85
                      колеги, прегледах на бързо темата, но искам да попитам самото лостче за круиз контрола от къде да си купя , и после да се започва слагането. и също така да попитам кой от вас е успял да си го направи .
                      Petrol Engine slogan: Because life begins at 6,000rpm

                      Коментар


                        #86
                        skyline написа:
                        прегледах на бързо темата
                        Сега я прочети бавно
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #87
                          emzo написа:
                          skyline написа:
                          прегледах на бързо темата
                          Сега я прочети бавно
                          тъкмо това правя
                          Petrol Engine slogan: Because life begins at 6,000rpm

                          Коментар


                            #88
                            Здравейте колеги, заинтересовах се от тази идея да се сложи темпомат на JTD-то.... Та аз карам 99та година Brava 1.9 JTD 105 коня. И както попрочетох темата разбрах че може и да стане при мен Проверих си компютъра на колата и ето прилагам снимка, с 4 конектора е, че може и повече да са Предполагам ще стане, вие на какво мнение сте
                            Прикачени файлове
                            99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

                            Коментар


                              #89
                              Здравейте !

                              Искам да се обърна по специално към колегата niento трябва ли да се прави връзка с компютък, защото не се разбира от поста?

                              Коментар


                                #90
                                Колеги, развитие ? Грабна ме идеята
                                In JTD I believe, in Nm I trust !

                                Коментар

                                Working...
                                X