Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпомат за Браво/а/Мареа JTD105 и JTD130

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темпомат за Браво/а/Мареа JTD105 и JTD130

    След "кратка" консултация с колегата BO и Airfan, стигнахме до заключението, че това е схемата:За целта:- 4 кабела с дължина от краката на пасажера(ECU-то) до волана или където ще слагате бутоните - вземете силиконов кабел, който уж не гори- 2 бутона, нормално отворени, при натискане затварят веригата.- евентуално пинове за монтаж в B конектора на ECU - 3 броя, може обаче да са там, някой ако може да провери, като разкачи конектора. Детайлна снимка на конектора би помогнала. Koлегата Airfan ми съобщи, че няма пинове в конектора.Вариант е закупуването на конектор от автоморга.- Мултимер- поялник- лаптоп с ФиатЕкуСкан (ФЕС)Препоръчвам:- всичко да се прави на разкачен акумулатор- схемата първоначално да се реализира без пин B21, да се стартира ФЕС и да се следи за постоянната поява на грешка P0703. Така ще разберете дали сте направили правилно схемата, след което вързвате и пин B21 към 12в., триете грешката и трябва повече да не се появи.Готови сте за тест.п.с. с колегите по-горе не поемаме никаква отговорност
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    Аз утре се захващам... дано не изгоря ЕКУ-то нещо...Иначе ето как изглежда при някои късметлии, които са го реализирали вече...

    Коментар


      #3
      Нищо няма да прецакаш, изчакай само да доуточним схемата.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Нищо няма да прецакаш, изчакай само да доуточним схемата.
        В четвъртък мисля да пътувам до Ямбол, така че ще е гот да го направя преди това.

        Коментар


          #5
          Схемата е готова - важи за всяко 1.9 и 2.4 JTD с 4 конекторно ЕКУ:За Браво/а/Мареа JTD100/110/115 - схемата е друга, те са с 2 конекторno EKУ:Евро3 бензинките ще ги гледам по-нататък Кои бензинки са Евро3 ? Ако газта Ви е с жило - значи не сте.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Схемата е супер и ще я реализирам още тази седмица. Само имам един въпрос, в ЕКУ няма ли и вход за бутон за намаляване на скоростта, както е при оригиналните темпомати?
            Fiat - Stilo 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Аз съм на полусъединител.Някой ако тества схемата и всичко е ОК да пише веднага.
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #8
                monstera написа:
                Схемата е супер и ще я реализирам още тази седмица. Само имам един въпрос, в ЕКУ няма ли и вход за бутон за намаляване на скоростта, както е при оригиналните темпомати?
                Има, но иска още един кабел, реално не си заслужава.Така или иначе препоръчвам да не ускорявате с бутоните, а с педала.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Колеги, а за Мареа 2.4 JTD има ли шанс да се изрови схемичка ?

                  Коментар


                    #10
                    Има, да. Нека да проверим инфото и да го подкараме на 1.9, схемата трябва да е същата, не съм гледал пинаута на ЕКУто.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      FEN TEMPRA BG написа:
                      Колеги, а за Мареа 2.4 JTD има ли шанс да се изрови схемичка ?
                      Трябва да си смел.Хващаш поялника и се мяташ в колата.Да не си мислиш, че топлата вода се открива само ако някой ти я каже.Трябва да се опариш, нещо да счупиш и накрая се разбират как са нещата.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Или това, което се опитва колегата да каже, е че за 2.4 JTD схемата е същата
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          Някой с Мареа JTD110 да провери дали ЕКУто е с 4 конектора или 2.Намира се в краката на пасажера, нищо не трябва да се разкача само да се види , колко са конекторите на брой, които влизат в него.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            emzo написа:
                            Някой с Мареа JTD110 да провери дали ЕКУто е с 4 конектора или 2.Намира се в краката на пасажера, нищо не трябва да се разкача само да се види , колко са конекторите на брой, които влизат в него.
                            Да казва добруджанеца!
                            ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                            Коментар


                              #15
                              Два конектора
                              Прикачени файлове
                              Marea Weekend HLX Jtd 110

                              oO(_)____////____(_)Oo

                              Коментар

                              Working...
                              X