Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си поговорим за ЕГР клапана - Стило JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да си поговорим за ЕГР клапана - Стило JTD

    Знам за двама колеги, които са го изолирали, т.е. 3.Двамата са го запушили с някаква ламаринка, третия го е изтърбушил направо.Онзи ден го чистих, не беше много мръсен, но какви мизерии беше причинил на тротъл бодито и колектора ... аз си знам .... и оше се сещам .... като си погледна черните ръце Днес реших да го изключа от конектора и да покарам, абсолютно никаква разлика не усетих.Нито откъм вървеж, нито откъм къдеж.По интересното е, че не записа грешка Единия колега го е изолирал с пластинка и каза, че и при него не трупа грешка.Преди малко закачих ФЕС-а и гледах поведението на клапана, направи ми впечатление, че затваря до 1% (което трябва да 0), чак на 3000рпм.Е аз градско не карам на повече от 2000-2500рпм (нормално каране говорим.).Така ли трябва да е се пита в задачата.п.с. клапана е на Piersburg - дойче
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    Моя съм му дръпнал буксата-двигателя се чувства по-добре. След интервенцията спря пушенето. В ниските с изкл.ЕГР двигателя стана по-динамичен. Клапана не знам каква марка е, а на градско- на 2000 об. превключвам на по-висока предавка.И да е записал грешка-не оказва влияние на работата на мотора. А и Ти гледа- каза, че няма грешки.пс- Не е Стило, но е ЕВРО-3
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Re: Да си поговорим за ЕГР клапана - Стило JTD

      emzo написа:
      Знам за двама колеги, които са го изолирали, т.е. 3.Преди малко закачих ФЕС-а и гледах поведението на клапана, направи ми впечатление, че затваря до 1% (което трябва да 0), чак на 3000рпм.Така ли трябва да е се пита в задачата.
      При jtd105 е точно така.За мен е нормално.Нищо че не карам Стило и нищо че ЕГР-тата при евро2 и евро3 са коренно различни.

      Коментар


        #4
        При мен също затваря на 1%. При изключване обаче веднага записва грешка, същото важи и при затапване или някакъв минимален проблем с него.Същото мазало ставаше и при мен, саждите като се срещнат с маслото и става на каша която се натрупва. След като си промих масленият сепаратор (намира се в капака на клапаните) има само налеп от сажди, но не и мизерия.

        Коментар


          #5
          Интересното е, че при мен не записа грешка.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            А въздуха как ти върви като количество, когато е изключен клапана.

            Коментар


              #7
              Не съм гледал.Мафа ли имаш предвид ?Може да спретна някой лог, ама ЕГР ми е на заден план в момента.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Дали ще зтваря ЕЖР-а при 2800 или 3000 об,зависи от показанията на МАФ-а и състоянието на всмукателния тракт като цяло.Нямам впечатления на Стилото дали трябва да ти записва грешка при изключване,възможно е да се налага по продължително време да е изключен.Вчера правих опит на една Toyota Auris 2 L-126 ks-2007 год.ЕЖР-а е също електро,но с изваждането на куплунга веднага светна чек-лампата на таблото.С куплирането му не изгасна.Наложи се изтриване на грешката.Двигателя и е Евро 4.

                Коментар


                  #9
                  Аз съм изолирал ЕГР с ламаринка, извадил съм и съм затапил маркучето с едно болтче, в долният край при механичният клапан, но в горният край при ел. клапана постоянно се цепи, следователно ми се губи целият ефект от запушването при мех. клапана. Та да попитам това проблем ли е и оказва ли някакво влияние на колата и някой друг който го е изолирал по същия начин има ли такъв проблем?
                  Fiat Bravo JTD '99

                  Коментар


                    #10
                    При Стилото ми със или без ЕГР разлика няма в поведението на колата.Както дими с него,така и без него :D Като извадя куплунга му веднага ми светва чека и записва грешка.1% при 2200 оборота.При старата ми Алфа JTD на ниските обороти със затапен клапан колата стана по динамична.
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      #11
                      А при мен не записва грешка.... интересно ...
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Може би е заради версията на софта.
                        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                        Kawasaki ER-6n'2012

                        Коментар


                          #13
                          Re: Да си поговорим за ЕГР клапана - Стило JTD

                          emzo написа:
                          Знам за двама колеги, които са го изолирали, т.е. 3.Двамата са го запушили с някаква ламаринка, третия го е изтърбушил направо.Онзи ден го чистих, не беше много мръсен, но какви мизерии беше причинил на тротъл бодито и колектора ... аз си знам .... и оше се сещам .... като си погледна черните ръце Днес реших да го изключа от конектора и да покарам, абсолютно никаква разлика не усетих.Нито откъм вървеж, нито откъм къдеж.По интересното е, че не записа грешка Единия колега го е изолирал с пластинка и каза, че и при него не трупа грешка.Преди малко закачих ФЕС-а и гледах поведението на клапана, направи ми впечатление, че затваря до 1% (което трябва да 0), чак на 3000рпм.Е аз градско не карам на повече от 2000-2500рпм (нормално каране говорим.).Така ли трябва да е се пита в задачата.п.с. клапана е на Piersburg - дойче
                          Замисляли ли сте се, че ЕГР връща обратно Nitrogen oxides (NO and NO2, together called NOx) или както обичат да му викат в БГ "NOS", който е компонента на изгорелите газове и той изгаря отново Тогава не би ли трябвало да няма никаква разлика във вървежа с и без него, а само по-чисти емисии? Тук може да видите, как работят катализаторите и какво излиза от ауспуха: http://auto.howstuffworks.com/catalytic-converter1.htm

                          Коментар


                            #14
                            Проблема е там, че не връща само чист НОС НОКС, по-скоро, а по-скоро сажди примесени с НОКС...А саждите цапат въздуховодите...
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              Въздуховодите няма как да ги нацапа. Ако няма масло бъдете сигурни, че смукателният колектор само ще е черен, но не и с натрупани сажди.

                              Коментар

                              Working...
                              X