Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Chip tuning за дизел мотор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Chip tuning за дизел мотор

    колеги .днес говорих по тлф с една фирма за Chip tuning(Megachips) за линеата .обещават ми мощност от105 на 138 кс .а въртящият момент от 300 на 350 Нм . даже и намаляване на разхода на горивото .за мощноста може да се вярва но за разхода .съмнявам се и ме уверяват че нямало нищо страшно за мотора аз смятам да си карам колата поне 5-6 години още ако я чипнеме може ли да ми направи повреди в мотора за в бъдеще и искат ми 500лв за Chip tuning а уверяват ме че били най добрите в дизел мотора след Rudolph Diesel Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
    ESP ASR CC HH MSR 6AB

    #2
    За да върви иска нафта - т.е. ще гори повече.За магистрален разход - 130-140км/ч - ще ти падне разхода.И пак зависи как е пипната
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Да ти пратят един лог на чипната линеа със същия двигател, за да се види колко гориво пръска, за какво време и т.н. Тогава можеш да прецениш горе долу дали конете които са ти казали отговарят. Иначе да, ако са некадърни могат да ти счупят мотора, ако си разбират от работата няма да има проблеми.
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #4
        При мен на Бравото, докъто беше чипнато (сега му махнах файла, защото мисля да го давам на дъщерята) разходът наистина падна.

        Коментар


          #5
          naskobg написа:
          При мен на Бравото, докъто беше чипнато (сега му махнах файла, защото мисля да го давам на дъщерята) разходът наистина падна.
          не съм уверен но на ниските обороти повече впръскване а на високите за нормално впръскване се препрограмирало ЕСU
          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
          ESP ASR CC HH MSR 6AB

          Коментар


            #6
            Има из интернет описано така бегло за горивните таблици, прочети малко и ще се увериш Като цяло мапвай, хич не го мисли, тъкмо ако ти е омръзнала колата, ще започне да те кефи отново.Не разбрах къде е тази фирма ? Ти живееше в Турция или бъркам ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              pixelbs написа:
              naskobg написа:
              При мен на Бравото, докъто беше чипнато (сега му махнах файла, защото мисля да го давам на дъщерята) разходът наистина падна.
              не съм уверен но на ниските обороти повече впръскване а на високите за нормално впръскване се препрограмирало ЕСU
              Аз съм на 100 % уверен, защото я карах.Препрограмирането става с качването на новите таблици.Виж тук разхода след ремапа. http://www.spritmonitor.de/en/detail/305036.html

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Има из интернет описано така бегло за горивните таблици, прочети малко и ще се увериш Като цяло мапвай, хич не го мисли, тъкмо ако ти е омръзнала колата, ще започне да те кефи отново.Не разбрах къде е тази фирма ? Ти живееше в Турция или бъркам ?
                в Истанбул съм това е голяма фирма прави ремап по цялата страна .надеждни са говорих със собственник на фиат Браво -2009 със същият мотор казва че и на трета предавка превъртала гуми колата му след ремапа и на малките предавки колата му по добре се укорявала
                Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                ESP ASR CC HH MSR 6AB

                Коментар


                  #9
                  naskobg написа:
                  pixelbs написа:
                  naskobg написа:
                  При мен на Бравото, докъто беше чипнато (сега му махнах файла, защото мисля да го давам на дъщерята) разходът наистина падна.
                  не съм уверен но на ниските обороти повече впръскване а на високите за нормално впръскване се препрограмирало ЕСU
                  Аз съм на 100 % уверен, защото я карах.Препрограмирането става с качването на новите таблици.Виж тук разхода след ремапа. http://www.spritmonitor.de/en/detail/305036.html
                  5.6 лт за 1.9 мотор е много добре
                  Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                  ESP ASR CC HH MSR 6AB

                  Коментар


                    #10
                    pixelbs написа:
                    emzo написа:
                    Има из интернет описано така бегло за горивните таблици, прочети малко и ще се увериш Като цяло мапвай, хич не го мисли, тъкмо ако ти е омръзнала колата, ще започне да те кефи отново.Не разбрах къде е тази фирма ? Ти живееше в Турция или бъркам ?
                    в Истанбул съм това е голяма фирма прави ремап по цялата страна .надеждни са говорих със собственник на фиат Браво -2009 със същият мотор казва че и на трета предавка превъртала гуми колата му след ремапа и на малките предавки колата му по добре се укорявала
                    Точно в Истанбул ли си?Често пътувам до Чаталджа и мога да ти дам да пробваш чипнато Стило.
                    Octavia RS
                    Evo 10-служебната играчка.

                    Коментар


                      #11
                      Red Storm написа:
                      Точно в Истанбул ли си?Често пътувам до Чаталджа и мога да ти дам да пробваш чипнато Стило.
                      да но в другата страна на Босфора
                      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                      ESP ASR CC HH MSR 6AB

                      Коментар


                        #12
                        Аман,много далеч. Иначе другата седмица,за празника ви,ще се разходя до Чаталджа.
                        Octavia RS
                        Evo 10-служебната играчка.

                        Коментар


                          #13
                          Red Storm написа:
                          Аман,много далеч. Иначе другата седмица,за празника ви,ще се разходя до Чаталджа.
                          амии на 15 км от мостовете над Босфора .за празниците и аз ще пътувам 4-5 дена на Егейско море
                          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                          ESP ASR CC HH MSR 6AB

                          Коментар

                          Working...
                          X