Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен гърмеж на газовата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен гърмеж на газовата

    Колеги от 2-3 дена имам странни гърмежи на газовата....не толко обаче са странни те колкот опоследствията..например не мога да си обесня защо като гръмне и през капака излиза пушек сас мирис на изгоряло масло....и другия куриоз е припуква 2-3 пъти лекичко и през решетките на паното излиза малко дим за 2-3 секунди пак с мирис на масло
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    При мен също го имаше този проблем, но през решетките на парното не. След като отидох да ми регулират газовата (Обикновена) сега е доста по добре. Няма ги тези гърмежи и фоерверки. Може да ти е бездна или богата сместа. Как харчи колата в случая при теб?
    Skoda AMfabia 1.2 12v
    exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

    Коментар


      #3
      ми да ти кажа честно откакто взе да гърми и гори много по малко иначе 13-14 ж града ги хващаше
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #4
        Според мен не е логично да гърми, пък да не харчи.По пътя на моята логика, за да гръмне, би трябвало да има прекалено много горивна смес отколкото е нужно и по този начин колата да се "дави" от цялата гориво-въздушна смес.На мен иначе си ми харчи 14-15 / 100 в София или по скоро на мото час Може би бъркам но това е моята гледна точка.
        Skoda AMfabia 1.2 12v
        exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

        Коментар


          #5
          piftho написа:
          Според мен не е логично да гърми, пък да не харчи.По пътя на моята логика, за да гръмне, би трябвало да има прекалено много горивна смес отколкото е нужно и по този начин колата да се "дави" от цялата гориво-въздушна смес.На мен иначе си ми харчи 14-15 / 100 в София или по скоро на мото час Може би бъркам но това е моята гледна точка.
          точно като гърми не харчи щото си душите колите-затваряте им газта,но при същото количество въздух/правите богата смес,като казвам богата имам предвид количеството въздух в нея /не както си мислят повечето хора гориво/. нормално горене протича при съотношение -1кг.гориво към 14кг.въздух .след намаляне/прекомерно в повечето случаи/ на горивото сместа става по податлива на детонаций/бум и готово за минали колекторите/
          Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


            #6
            В такъв случай, би трябвало да отпуснем малко кранчето на газта, за да бъде добро съотношението. За да гърми, значи е малко горивото спрямо въздуха, който постъпва. Добре ли си го обясних? А в такъв случай, след като на колегата му гърми, значи е затворил кранчето, не би ли трябвало да му харчи повече, тъй като за да развие определена скорост ще трябва да "изцеди" повече от оборотите - натискаш повече газ, а получаваш по-малко ускорение, в следствие, на което по моите разбирания би трябвало да харчи повече .... поне така са ми обяснявали газаджиите?
            Skoda AMfabia 1.2 12v
            exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

            Коментар


              #7
              работата е там че кранчето не е барано от месеци а пък гърми от 3-4 дена значи нещо друго има довечера в тъмното ще видя дали не хвърчат искри от кабелите....преди като гърмеше и кабелите светеха много ж тъмното или филтъра е за смяна
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                Провери си запалването то е най често виновно за гармржите в колекторите. Мога да кажа и по точно кабели и свещи.

                Коментар


                  #9
                  колеги тая вечер гледах на тъмно кабелиет и половината светкаха от време на време
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                  Коментар


                    #10
                    Нещо ми е трудно да си го представя, но къде точно святкат тия кабели, че май - аз такива или не виждам или не знам къде да ги търся
                    Skoda AMfabia 1.2 12v
                    exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                    Коментар


                      #11
                      piftho написа:
                      Нещо ми е трудно да си го представя, но къде точно святкат тия кабели, че май - аз такива или не виждам или не знам къде да ги търся
                      за колата от подписа 1,8 16кл. ти няма как да ги видиш, твоя мотор няма кабели/бобините са набучени направо на свещите/
                      Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря ти за пояснението, сега ми стана по ясно. В такъв случай съм леко безполезен по темата .....
                        Skoda AMfabia 1.2 12v
                        exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                        Коментар


                          #13
                          Днес смений кабелите на свещите и проблема се оправи спря да гърми и се оправи неравномерния празен ход
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                          Коментар


                            #14
                            Колеги и на мен ми гърми газовата.Преди ми гърмеше постоянно, след като ходих и ми смениха датчика за оборотите, смених и кабелите.Газовата спря да ми гърми всеки ден, сега обаче има един проблем, когато карам и приближавам завой и рязко намалявам скоростта съответно изключвам от скорост за да превключа на по-ниска предавка и в този момент оборотите ми падат и двигателя изключва и става опасно защото тогава нито спирачките ми не работят,нито хидравликата.Ще взема някъде да се пребия така.Това става само когато карама на газ.Сега на последък не ми го е правил тоя проблем.Но ми стои проблема със гърмежа при ниска скорост (ниски обороти) но по висока предавка знаете колата почва да тресе, но още как леко започва да го прави лек ииндикации и веднага ми гърми газовата.Трява все едно винаги да внимавам в какви обороти я карам на дадената предавка, това най-често се случва на завои където евентуално при самият завой се изисква на моменти скоростта да намалее но пък да речем съм на трета и ето гърмеж.От какво е това моля помогнете.
                            Fiat Croma 1.9D 2008 150hp
                            Fiat Bravo 1.6 16v 1999

                            Коментар


                              #15
                              Колеги, да не пускам друга тема ще запитам в тази - как се нарича тая кутия от снимката?
                              Прикачени файлове
                              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                              Коментар

                              Working...
                              X