Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От къде мога да източа старата хидравлична течност?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От къде мога да източа старата хидравлична течност?

    Колеги бихте ли ми казали от къде мога да източа хидравличната си течност, понеже ще я сменям.Колата е Брава 1.9JTD 105 коня.Четох една тема тук във форума за смяната на хидравличната течност, но не разбрах от къде точно трябва да източа старата течностБлагодаря предварително!!!Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

    #2
    Ами те нашите системи нямат пробка или нещо от сорта, или в сервиз със сонда можеш да го източиш, или на ръка със спринцовки. Аз съм изпробвал един вариант, който според мен е най-ефективния и лесен, откачаш възвратния маркуч и го поставяш в някакво шише и палиш двигателя за кратко, най-добре да има някой да ти помага и е хубаво да имаш повечко масло да промиеш системата, по принцип събира около литър.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Май май ще се насочвам към сервиз... Благодаря все пак за съвета
      99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

      Коментар


        #4
        Лягаш под колата и разхлабваш най-ниския щуцер на рейката. За 10 минути си тотов после наливаш новата течност. Ако го направиш два пъти е супер. Иначе майстора трябва да ти е много верен и ще ти вземе колкото струва 1литър качествена течност-поне толкова. :D Не позлатявайте някого си за елементарни неща.Успех и смело!
        Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

        Коментар

        Working...
        X