Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна газова бутилка -помощ!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна газова бутилка -помощ!!!

    Решил съм да сменям газовата бутилка на мареата-много е голяма 70 литра-заема целия багажник!!Ще слагам по-малка -въпроса ми е ще мога ли да ползвам джаджите от старата/поплавък,сонда или както се казват/?Благодаря!!

    #2
    Колега ще може стига да вземеш бутилка със същия диаметър .Щом е 70л значи диаметъра е ф. 315 .Другите бутилки са тип пура и са с диаметър на ф.244 но за тях ще се наложи да се смени сондата.
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
    Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

    Коментар


      #3
      Бутилката на колата ми навършва 10 год. и трябва да се подмени.
      Има ли някакви изисквания при подмяната? Освен бутилката трябва ли да се сменя и нещо друго?
      От кога се броят годините на експлоатация? От указаната на табелката, или от годината на монтажа.
      Последна редакция от Neno Er; 28.02.2021, 10:52.
      Fiat Punto 1,1- 1996г.
      газ-бензин , "Lovato"

      Коментар


        #4
        Изискването е само за бутилката, а годините се броят от дата на производство на бутилката
        Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

        Коментар


          #5
          Neno Er написа: Преглед на мнението
          Бутилката на колата ми навършва 10 год. и трябва да се подмени.
          Има ли някакви изисквания при подмяната? Освен бутилката трябва ли да се сменя и нещо друго?
          От кога се броят годините на експлоатация? От указаната на табелката, или от годината на монтажа.
          Ако нямаш, най-вероятно ще те накарат да сложиш ел. клапан отзад до бутилката.
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
            Ако нямаш, най-вероятно ще те накарат да сложиш ел. клапан отзад до бутилката.
            Благодаря за отговора, но в тези К-времена за сега още не съм правил нищо по въпроса.
            Fiat Punto 1,1- 1996г.
            газ-бензин , "Lovato"

            Коментар

            Working...
            X