Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регистрация на МПС без документи ? Технотест ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Явно в КАТ някой не е наясно с процедурите, щом го мотат толкова. Намери компетентен човек, ако трябва търси началника на регистрации.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #17
      Не знам колко са наясно, но за неговия случай са казали, че е "в затворен кръг" - нито може да сложи предишния двигател, нито могат да му регистрират този. Даже са казали да дава джипа на вторични. Но лично ще отида с него в КАТ и ще им покажа поста на колегата Tempras. Няма начин да няма административно решение на този проблем.
      Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

      FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

      Коментар


        #18
        Не им показвай моят пост, а извади малко текстове от законът. Ще бъде по-убедително.

        Наредба I-45

        (3) Когато превозното средство е технически неизправно, то се регистрира, без да сепуска в движение, като му се поставя знак "Спрян от движение". Свидетелството зарегистрация се задържа до успешно представяне на технически преглед.

        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #19
          slav4o_p написа: Преглед на мнението
          Не знам колко са наясно, но за неговия случай са казали, че е "в затворен кръг" - нито може да сложи предишния двигател, нито могат да му регистрират този. Даже са казали да дава джипа на вторични. Но лично ще отида с него в КАТ и ще им покажа поста на колегата Tempras. Няма начин да няма административно решение на този проблем.
          Като казваш че неможе да сложи стария двигател се сетих за следния вариант: слага стария двигател и на колесар го закарава в КАТ, там си връща регистрацията, след което сменя двигателя и отива за пререгистрация с нов двигател. Е, доста игра е ,но ще удовлетвори всичките им капризи на катажиите.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #20
            Ще пробваме административно да се реши проблема, защото смяната на двигатели не е вариант, най-вече откъм пари.
            Искрено съм благодарен на колегата Tempras и за извадката от закона, която ми е постнал.
            Ще пиша за резултата.
            Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

            FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

            Коментар


              #21
              Здравейте, колеги!
              Не се получи по този начин, с тази точка от наредбата.
              Служителят на КАТ ми каза, че се опитвам да заобиколя закона, обясни, че в това състояние автомобилът не се води технически неизправен,
              а с променена конструкция. За това оказва влияние, че един път вече е бил регистриран с оригиналния двигател.
              Посъветва ме да махнем новопоставения мотор, да сложим и закрепим оригиналния колкото да не падне, без да му се включват нито инсталация, нито маркучи и т.н. и точно в такава ситуация важи тази точка от наредбата, няма да може да пали, нито да му проверяват изправността, ще го регистрират като спрян от движение, след това Технотест и т.н. Просто трябва да е там двигателят, с който е бил дерегистриран и да няма друг на негово място. Така е по закон. Добрата новина така е, че трябва само едно сваляне и качване на мотора и между това едно грубо закрепване на оригиналния двигател, поне няма да има преправяния.
              Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

              FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

              Коментар


                #22
                Значи съм бил абсолютно прав. С малко хамалогия и вълкът сит и агнето цяло.
                Последна редакция от NikMar; 04.04.2019, 23:12.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар

                Working...
                X