Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регистрация на МПС без документи ? Технотест ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регистрация на МПС без документи ? Технотест ?!

    Здравейте колеги, знам че не е свързано със Фиатките въобще но се надявам тук да има хора които разбират от чалъми...Искам да си купя мотор Ямаха Аерокс на много добри пари, но няма документи, номера нищо ( дето се вика, гол е мотора )..Въпросът ми към вас е:- Има ли шанс това чудо да се регистрира и дали ТЕХНОТЕСТ ще ми помогне?Само да допълня че мотора няма документи, защото е внесен от Италия на части и е сгобяван, демек всичко по мотора е за аерокс, но не както е излязъл от завода, ами е одрал кожа от свой брат и се е сдобил с двигател от тунинг магазин за скутери...Ще съм ви много благодарен ако изкажете мнението си !!!
    Трябва да си голям за да пораснеш ?!?

    #2
    Не виждам проблем да кажеш, че си го сглобил от части втора ръка. Според мен е необходимо рамката (скелета на мотора) да ти я направят (или ако можеш ти да си я направиш) тук в България, за да не е оригиналната...иначе се пораждат много въпроси за рама, произход и др, може да искат да пускат запитване дали е краден и т.н., а това отнема месеци веме и нерви.След това Технотест и си готов
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Слав написа:
      Не виждам проблем да кажеш, че си го сглобил от части втора ръка. Според мен е необходимо рамката (скелета на мотора) да ти я направят (или ако можеш ти да си я направиш) тук в България, за да не е оригиналната...иначе се пораждат много въпроси за рама, произход и др, може да искат да пускат запитване дали е краден и т.н., а това отнема месеци веме и нерви.След това Технотест и си готов
      А документи за всяка една отделна част, която си вложил?Или викаш може да каже, че си е отлял блока на двигателя примерно в задния двор :P
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Дори и така да е както казваш си има начин на закупуване. Щом нямаш документ за двигателя и рамката-значи е крадено. В Италия по документи двигателя не се води, но в БГ го записват и него в талона. Нямаш ли номера на двигателя и рамката нищо не правиш, дори и някой да ти е изработил рамката пак трябва да се докаже, че той я е направил а не е крадена със заличен номер. Та като цяло си купи документи от някой аерокс и си го регистрирай с тях. Като разровиш обявите и гаранция ще намериш.

        Коментар


          #5
          Ще го регистрираш мнооооооооооооого трудно с технотест, при положение, че имаш документи (фактури)за всички части, с които е сглобен мотора, за да докажеш, че е така както твърдиш, а именно сглобен гайка, по гайка ! Успех
          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Слав написа:
            Не виждам проблем да кажеш, че си го сглобил от части втора ръка. Според мен е необходимо рамката (скелета на мотора) да ти я направят (или ако можеш ти да си я направиш) тук в България, за да не е оригиналната...иначе се пораждат много въпроси за рама, произход и др, може да искат да пускат запитване дали е краден и т.н., а това отнема месеци веме и нерви.След това Технотест и си готов
            А документи за всяка една отделна част, която си вложил?Или викаш може да каже, че си е отлял блока на двигателя примерно в задния двор :P
            Е какво пречи да си вземе документ от моргата в Италия?Товарителница на автовоза, който ги е докарал...и готово. Освен това в Италия двигателя се води консуматив, следователно щом е вкаран от Италия ходи доказвай с кой мотор е бил, кога е сменян и т.н. Иначе вариантът с купуване на регистрация е по-лесен, но само ако се намери подходящата
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              мисля,че нищо няма да излезе от твойта работа не искам да съм краен ама това ми е мнението все пак успех
              Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


              FIAT BRAVO 1.8GT
              FIAT BRAVO 1.9TD ex

              Коментар


                #8
                vaskoni_1980 написа:
                мисля,че нищо няма да излезе от твойта работа не искам да съм краен ама това ми е мнението все пак успех
                не си краен, такава е реалноста, а тя средно положение нема или-или !
                Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                Коментар


                  #9
                  vaskoni_1980 написа:
                  мисля,че нищо няма да излезе от твойта работа не искам да съм краен ама това ми е мнението все пак успех
                  Колега уверих се че си прав, Благодаря на колегите за отговорите!! Признателен съм ви
                  Трябва да си голям за да пораснеш ?!?

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте, колеги!
                    Имам питане към вас, подобно на колегата, затова ползвам неговата тема.
                    Ситуацията е следната:
                    Един приятел си купи джип Fiat Campagnola , регистрира го с оригиналния двигател 2.0 карбуратор 80 к.с., малко след това счупи повдигач в следствие на износен разпределителен вал.
                    Понеже няма никакви резервни части за тоя джип, едни майстори се навиха и успяха да сложат друг мотор от Opel Omega 2.0 16v 115 к.с.
                    Не успя да мине Технотест, защото трябваше да се чака доста време и през този период беше хванат да кара без книжка, последва сваляне на номерата и дерегистрация.
                    След като изтече наказателния период, взе транзитни номера и отиде да мине Технотест, който се извършва в КАТ /малък град е/.
                    От страна на хората от Технотеста не е имало проблеми, но от КАТ са отказали да издадат някакъв документ,
                    нужен за Технотест, защото автомобилът се води дерегистриран.
                    За да му подновят регистрацията, трябва да е във вида, в който е регистриран, т.е. с оригиналния двигател.
                    На практика това няма как да стане, защото едно, че той не е в работещо състояние, друго че е много работа и пари.
                    Ако някой знае, дали има начин да се регистрира без слагане на оригинален двигател, моля да сподели.
                    Благодаря предварително.

                    Темата е преместена в новия раздел за административни въпроси.
                    Модераторски екип на www.fiatforum.bg
                    Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                    FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                    Коментар


                      #11
                      Ако има документ за двигателя не би трябвало да има проблем, този филм сме го играли, само дето не беше дерегистриран, целия въпррос е явно до човека от другата страна на гишето.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        Да, има документи за двигателя от Опела, голям и малък талон.
                        Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                        FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                        Коментар


                          #13
                          Какви са тия глупости "документ нужен за технотеста".
                          Човекът не може да няма голям талон за Фиата.
                          Газ с него и талонът на Опела, от който е мотора.
                          С двата талона минава Технотест и му издават документ за техническа годност.
                          От там ако е изтекъл срокът на ПАМ (6 месеца, примерно) газ към КАТ.
                          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                          Коментар


                            #14
                            Колеги, да внеса яснота, че не ми е било обяснено както трябва.
                            Талоните ги има, голям за Фиата и голям и малък за Опела.
                            На Технотест са казали, не могат да удостоверят измененията на дерегистриран автомобил, първо трябва да се възстанови в движение, като за целта ще му издадат протокол за възстановяване на прекратена регистрация,
                            но са изразили опасения, че от КАТ ще откажат да го подпишат, защото автомобилът не е във вида, в който е бил дерегистриран. Така и станало, от КАТ са казали, че трябва да се върне предишният двигател.
                            Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                            FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                            Коментар


                              #15
                              ТОгава трябва да отиде в КАТ и да му го регистрират, но "спрян от движение". Така можеш и кола без двигател да регистрираш. Независимо в какво състояние е, дали пали и тн.
                              Ще му дадат само голям талон. После отива на Технотест, издават му протокол, и тогава в кат, да си вземе малкия талон.
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар

                              Working...
                              X