Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Устройства за икономия на ток. Мит, или реалност?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Устройства за икономия на ток. Мит, или реалност?!

    Интересно ми е дали някой от вас е използвал това устройство и дали наистина е констатирал ефект? За това иде реч: http://www.x10ltd.com/ies.php Покрай новите цени на парното, сериозно се замислям за отопление с климатици...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Не съм електро-инженер, макар че имам определени познания.Теоретично би трябвало да има някаква файда от такъв един уред. На практика дали е постигнато - не мога да кажа, докато не пробвам.Пробвай ти, Влади, тъкмо си се навил, и ако има полза - и ние да си купим

    Коментар


      #3
      Колега не се занимавай с глупости пълна пародия е.Качествените манипулации са върху електромера
      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

      Коментар


        #4
        те новите са с чип да се изкаже някои които разбира от чиптунинг
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          eh4ev07 написа:
          те новите са с чип да се изкаже някои които разбира от чиптунинг
          Хайдее... почна се! Дайте да разсъждаваме по темата! Моля без спам! Изключвам манипулация на уреда и други цигански номера. Говорим за легален начин за икономия на електроенергия чрез оптимизиране работата на устройствата, какъвто е принципа на това устройство.@Immortal нека ми мине морето пък ще видим дали ще даря 70лв. за тази идея!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Може да се пробва да се мери с ампер-клещи колко ампера харчи някой по-голям консуматор със и без въпросната джаджа. Верно че за целта първо трябва да се набута човек да го купи , ама поне после ще ни информира и ще се чувства морално удовлетворен.
            Brava 1.6 ELX

            Коментар


              #7
              Влади, имам ей такова - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5450Мога да ти го пратя да си поиграеш с него ако искаш.Поне аз не съм забелязал файда - сега ми стои в мазето Отварял съм го- вътра има няколко кондензатора, които на тоерия би трябвало да изглаждат тока. Защото всеки електромотор освен че консумира, той също и генерира ток в това време. Даже във фабриката бяха идвали едни гърци които твърдяха че могат да направят чудеса, ама като замериха установиха че при нас не можа да стане - много малко електромотори имаме. Иначе в разни фабрики където има много големи елетромотори съм чувал че постигат икономии до 25% с утилизиране на тази енергия.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                при променливотоковите вериги има един фактор наречен косинус фи. Той отразява отношението активна и реактивна енергия. Активни консуматори са всички нагревателни уреди, с реактивна съставна всички електромотори, дросели и трансформатори, които се явяват индуктивни товари. С включването на кондензатори успоредно на тях се намалява реактивната енергия която консумират тоест подобравя се косинус фи който в идеалния случай е близък до 1. На повечето електромотори и уреди с индуктивности този фактор е означен на табелка. В големите предприятия в трафопостовете има специално отделение където са монтирани големи кондензаторни батерии. Доколкото знам обаче само при отчитането на големи консуматори електромерите имат функция да измерват реактивната част от консумацията и да я отчитат отделно на по-висока цена. Обикновените потребители не плащат отделно за реактивна енергия и реално нямат интерес, а и повечето уреди в които има по голям индуктивен товар си имат и вграден кондензатор за компенсация. Има един други уредчета чиито схеми се подвизават из някои руски сайтове, но докато не пробвам не мога да дам отзвук. Едно е сигурно - в готов вид не могат да се съберат в подобна кутиика която е показана на снимката, а са доста по-сериозни апарати, използват се и някой по-скъпички компоненти.

                Коментар


                  #9
                  Инвестирайте в топлоизолации, енергоспестяващо осветление, отопление на климатици (не на радиатори), готвене на микровълнови и на газ ...От това по-сигурно няма
                  Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                  Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                  Коментар


                    #10
                    Interceptor написа:
                    Инвестирайте в топлоизолации, енергоспестяващо осветление, отопление на климатици (не на радиатори), готвене на микровълнови и на газ ...От това по-сигурно няма
                    напълно съм съгласен с колегата ( Но ако блокът в който живеете е бял,не боядисвайте изолацията оранжево или др цвят.... че е голяма цигания
                    Fiat fen

                    Коментар


                      #11
                      stenli написа:
                      при променливотоковите вериги има един фактор наречен косинус фи. Той отразява отношението активна и реактивна енергия. Активни консуматори са всички нагревателни уреди, с реактивна съставна всички електромотори, дросели и трансформатори, които се явяват индуктивни товари. С включването на кондензатори успоредно на тях се намалява реактивната енергия която консумират тоест подобравя се косинус фи който в идеалния случай е близък до 1. На повечето електромотори и уреди с индуктивности този фактор е означен на табелка. В големите предприятия в трафопостовете има специално отделение където са монтирани големи кондензаторни батерии. Доколкото знам обаче само при отчитането на големи консуматори електромерите имат функция да измерват реактивната част от консумацията и да я отчитат отделно на по-висока цена. Обикновените потребители не плащат отделно за реактивна енергия и реално нямат интерес, а и повечето уреди в които има по голям индуктивен товар си имат и вграден кондензатор за компенсация. Има един други уредчета чиито схеми се подвизават из някои руски сайтове, но докато не пробвам не мога да дам отзвук. Едно е сигурно - в готов вид не могат да се съберат в подобна кутиика която е показана на снимката, а са доста по-сериозни апарати, използват се и някой по-скъпички компоненти.
                      Абсолютно точно. Кондензаторните батерии ги ползват основно да се зареждат от реактивната енергия, която иначе се връща в мрежата и съответните предприятия плащат солени глоби.

                      Коментар


                        #12
                        Там където работех преди години -заводска подстанция 110-20-380в ни плащаха премии за косинус фи. Това значи да се поддържа в изрядни параметри ККУ-то -колкото хол е габарита му.А това маленкото си е жив т...к. А ако имаше някакъв шанс да стане, монополиста щеше да го сдъвче. :D
                        Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                        Коментар


                          #13
                          Yavor написа:
                          Влади, имам ей такова - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5450Мога да ти го пратя да си поиграеш с него ако искаш.Поне аз не съм забелязал файда - сега ми стои в мазето ...
                          Благодаря, Явка ама май се отказвам от идеята! Благодаря за компетентното обяснение на колегата stenli, май ме отказа! :D Макар че, като се замисля... основната консумация на един климатик нали идва от електромотори?
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            ... Макар че, като се замисля... основната консумация на един климатик нали идва от електромотори?
                            Климатика, хладилника, пралнята са товар с индуктивен характер.Компютрите, телевизорорите са с капацитивен ...Но което е по-важното - при битовите потребители няма санкции за лош косинус фи ... А и няма да направите икономия ако го манипулирате ...
                            Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                            Коментар


                              #15
                              Skip_01 написа:
                              Vladim написа:
                              ... Макар че, като се замисля... основната консумация на един климатик нали идва от електромотори?
                              Климатика, хладилника, пралнята са товар с индуктивен характер.Компютрите, телевизорорите са с капацитивен ...Но което е по-важното - при битовите потребители няма санкции за лош косинус фи ... А и няма да направите икономия ако го манипулирате ...
                              Въпреки малкия капацитивен или индуктивен товар, повечето съвременни уреди спо-голяма консумация имат PFC (power factor corrector) и енергото не се минават дори и при битовите потребители.По темата:Гарантирано няма полза - съсед ме помоли да му дам стария електромер за контролен да си засече осветлението на магазина.Три месеца със джаджата, три месеца с друга джаджа (друг модел) и три месеца без - резултат +- 300W на тримесечие.Разликата идва от това, че магазина затваря точно в 7, но може и 7:01 да е затворил.

                              Коментар

                              Working...
                              X