Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вече можем да проверяваме глобите от КАТ в Интернет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вече можем да проверяваме глобите от КАТ в Интернет

    Разгеле....мръднахме с една крачка напред! Колко време ще отнеме според вас да спре да функционира системата?
    КАТ вече има първия си виртуален офис, чрез който могат да се правят електронни справки за нарушения, извършени нарушения на пътя.Днес официално стратира сайтът i-kat.org , където всеки ще може да проверява състоянието на постановен акт за нарушение, дали вече има издадено наказателно постановление, дали е наложена глоба и в какъв размер, има ли отнети контролни точки.Засега услугата ще е достъпна само за жителите на София. Системата работи на следния принцип: до 16 ч. на текущия ден се приемат молби за справка, а отговорът по тях е готов най-късно на следващия ден.В първия час от старта на системата са били подадени 120 молби, като броят им постепенно набъбна до 1700, съобщи директорът на столичния КАТ Ваньо Стоевски
    Източник с-е "Мениджър"
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    #2
    Кой е сайта ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Кой е сайта ?
      Би трябвало да е това: i-kat.org
      FIAT BRAVO 1.6
      FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
      LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

      Коментар


        #4
        Не, не е този.Това е някакъв third party блог.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Засега услугата ще е достъпна само за жителите на София
          Баси тея компютри къв голям "камък" са????! Ама то WiFi-то нема да фане от Софето ... ?
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #6
            как да не е като се регистрирахама май е само за София
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              popara801 написа:
              emzo написа:
              Кой е сайта ?
              Би трябвало да е това: i-kat.org
              Незнам и аз....в статията е даден този блог....би трябвало да е там! Но доколкото разбрах няма да можем да проверяваме глобите в реално време, ами се изпраща запитване на което до 6 часа ти отговарят Малко ме съмнява, че ще излезе нещо от цялата тази система, но пак си е някакво развитие в тоталитарната ни система!Междудругото в този блог, като кликнете на "камери" виждате таблата в кат - това май от доста време е въведено, но аз чак сега му обръщам внимание!Колко мн неща научава човек като му напишат акт
              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

              Коментар


                #8
                Сайтът е само за София и е на адрес http://www.i-kat.org/Утре е официалното представяне, т.е може в момента да не работи коректно.Освен това явно е напревен от ентусиаст, т.е да бъдем толеранти - може да не заработи веднага. Освен това до колкото разбрах пускаш заявка онлайн и "жив човек" прави проверка и ти отговаря на имейла до 2дни, т.е нека имаме търпение )))
                Проектът i-KAT.org се зароди преди повече от две години, когато на мен - Минко Лазаров, управител на фирма Technical-Solution, ми се наложи да си взема един ден отпуска, за да посетя сградата на КАТ. Загледан в безумната опашка, във върволицата от хора, които чакат изнервени без никакво занимание, се замислих "Нима няма друг начин?"Оттогава мина много време. И ето, че проектът вече е факт. В приемния салон има WiFi Интернет връзка. Камери следят електронните табла и показват в Интернет техните показания. Много скоро ще стартира SMS регистрация и нотификация при приближаване на вашия пореден номер.В реализацията на проекта вече участват няколко фирми и неправителствени организации. С по няколко думи искам да ви разкажа за всяка една от тях...

                Коментар


                  #9
                  още вчера си пуснах заявката и ми дадоха някакъв номер 76, вероятно съм сравнително от първите. регвате се в сайта, после отивате на онлайн справки и от падащо меню си избирате каква справка искате- дали за наказателни постановления или точки. точките вчера не работеха. Днес си получих справката за наказателните постановления, но не съм си прехвърлил книжката към кат Сф и съответно ми казаха това. Справките се проверват пак в меню пнлайн справки, всяка подадена справка излиза на нов ред и си има статуси, всеки ден в 16 часа уж се предавали в кат.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Опцията за проверка на точките не бачка.Дано я пуснат скоро
                    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                    Коментар


                      #11
                      Вече можем да проверяваме глобите от КАТ в Интернет - Тези,които живеят в София - да ще могат.
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #12
                        Не е за тези които живеят в София, а за тези които се водят на отчет в КАТ София.

                        Коментар


                          #13
                          това донякъде е хубаво ама дано не ни не се налага да ги проверяваме често
                          Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                          FIAT BRAVO 1.8GT
                          FIAT BRAVO 1.9TD ex

                          Коментар


                            #14
                            Колко време ще отнеме според вас да спре да функционира системата?
                            Предполагам, че от понеделник няма да работи.

                            Коментар


                              #15
                              Важи за тези, които са РЕГИСТРИРАНИ в София, като мен. Вчера някъде към 14-14.30 се регистрирах и пуснах заявка и днес предиобед проверих - всичко си ми е О.К. Да ви предупредя, не очаквайте мейл, а влизайте в сайта им с потр. ви име и парола и там се изписва какво имате и т.н.

                              Коментар

                              Working...
                              X