Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чистачки Гранде Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чистачки Гранде Пунто

    Добре де, много тъп въпрос от моя страна, но откъде да си намеря нови чистачки за Гранде Пунто? В Ауто Италия ми искат 35 лв. само за едната (лявата, голямата). Няма ли някъде другаде откъдето да си взема на малко по-нормална цена? Питах в T&N Car на "Оборище", там ме гледат като че ли продават вафли а не части за Фиат. Наложи ми се да се извиня, че съм попитал. По бензиностанциите - абсурд. С това особено захващане на чистачките...

    #2
    По принцип 35лв. НЕ е никак много за такава оригинална чистачка.Моите са на 2 години и 8 месеца и още не са за смяна, т.е. ако дадеш 60лв. за чистачки и издържат 2 години, мисля да си струва

    Коментар


      #3
      Може и прав да си за цената. Но като ги съпоставям с цената на обикновените чистачки (5-6 лв комплект и ги има навсякъде) направо ми става лошо. Наистина ли само в Ауто Италия ги има?

      Коментар


        #4
        thebicycle написа:
        Може и прав да си за цената. Но като ги съпоставям с цената на обикновените чистачки (5-6 лв комплект и ги има навсякъде) направо ми става лошо. Наистина ли само в Ауто Италия ги има?
        Teя за 5-6 лв са за около 3-4 месеца :D
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          По автоманиите има японски с тефлон за около 20лв-24лв за най-дългите. Аз лично не бих дал толкова пари за едни гуми. Незнам какъв е захвата на гранде пунто, но сигурно може нещо да се измисли. На моите оригинални, смених само гумата и за сега всичко е ок - струваше 4лв. На предишната кола правех същото и издържаха около година. Всъщност при пунтото цели рамена ли са, или са си класическите чистачки, но с особен захват?
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Danchojn написа:
            Всъщност при пунтото цели рамена ли са, или са си класическите чистачки, но с особен захват?
            При Гранде Пунтото са класически чистачки (от тези, по-новите, без метална основа а само гумата), но са с много особено захващане. Абсолютно е несъвместимо със стандартните чистачки, а и така са направени че не може да се смени само гумата. То всъщност не би трябвало да не може, но от двете страни има едни пластмасови ограничители които придържат гумата, и тях не можах да сваля за да вкарам нова гума. Заглеждам се тези дни по колите - видях че на Нисан Кашкай са с абсолютно същото захващане, значи би трябвало да е някакъв нов стандарт който обаче още не се е наложил достатъчно.Лично за себеси разреших въпроса, като си поръчах нови чистачки за Гранде Пунто от eBay, които ми излезнаха 35 лв. СЪС ДОСТАВКАТА от UK. Дойдоха за 5 дни и паснаха точно - абсолютно като оригиналните са и чистят перфектно. в Ауто Италия ходих, за комплекта ми искаха 85 лв.Е, просто няма как да стане. За 85 лв. ще си поръчам 2 комплекта от UK и ще ми останат 15 кинта да почерпя.Ето линка към продавача в eBay откъдето пазарувах (дано не се сметне за реклама): http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...#ht_1529wt_982

            Коментар


              #7
              [quote="thebicycle"]
              Danchojn написа:
              Всъщност при пунтото цели рамена ли са, или са си класическите чистачки, но с особен захват?
              При Гранде Пунтото са класически чистачки (от тези, по-новите, без метална основа а само гумата), но са с много особено захващане. Абсолютно е несъвместимо със стандартните чистачки, а и така са направени че не може да се смени само гумата. То всъщност не би трябвало да не може, но от двете страни има едни пластмасови ограничители които придържат гумата, и тях не можах да сваля за да вкарам нова гума. Заглеждам се тези дни по колите - видях че на Pколега сменят се перата на чистачките на грандето. аз лично го сменям за втори път на голямата чистачка,едно перо е 3лв. свалят се тези капачета внимателно с отверка след това в средата където се захваща чистачката също с отверката. маха се старото перо и се нанизва новото и по обрарния път се зглобява. но не издържа като оригиналните.

              Коментар


                #8
                Днес се сблъсках със същия проблем, обиколих 5 магазина и все нямат подходящи. А в e-bey попадам само на търговци не доставящи до България. Някой знае ли някой магазин в София, където мога да купя чистачки за гранде пунто-то под 30 лева?

                Коментар


                  #9
                  В Бриколажа към чистачките "банани" има по 7-8 (някои дори над 10) вида накрайници за захващане и за кои марки и модели стават. Аз си взех едни "банани" на примоция за 2лв комплекта преди 2-3г викам ще изкарат лятото и ще ги хвърля, ама не се предават.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    http://www.ebay.co.uk/itm/331114891217Ето линк към обява за чистачки за GP. Цената им е под 20лв въпреки, че паунда се вдигна малко в последно време. Има вече няколко фирми, които доставят от UK. 2,20лв е на килограм. Разровете се в нета. Аз ползвам gabco вече 4 години и съм доволен.
                    Alfa Romeo 145 1.4 MPI (поръчкова ск. кутия), Спорен филтър от Илиянци, светещ накрайник, Никел лайсна, Лепенка "Sparkko", 102коня на диното...

                    Коментар


                      #11
                      Това са най-разпространените захващания за чистачките:
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар

                      Working...
                      X