Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за маршрут Плевен-Капитан Андреево

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за маршрут Плевен-Капитан Андреево

    Колеги, предстои ми пътуване до Истанбул с Марийка и се колебая откъде да мина: Троян-Кърнаре или през Шипка? GPS-a ме праща през Шипка, ама аз и с него съм се пощурил, защото оригиналния му софт (Mireo ViaGPS) ми дава що годе нормален маршрут, но iGO-то неизвестно защо все ме праща през Капитан Петко войвода да влизам в Гърция и оттам в Турция. Мисълта ми е - някой ако е минавал наскоро през проходите, да каже какво е състоянието и кой е за предпочитане, защото най-вероятно ще ги минавам през нощта.
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    #2
    Троянския проход не е много зле, даже е доста приятно да се кара там(само около върха е малко по-грапаво за 100-на метра), но не си струва нощем, нищо няма да видите от планината. Но имайки впредвид как е шипка в момента (че се обикаля през Бузлуджа), може би е същата работа, ако не и по-добре, през троянския, щом идвате от Плевен. Подбалкана от Кърнаре на изток мисля, че беше на ниво.

    Коментар


      #3
      Мислил ли си за Хаимбоаз - Нова Загора - Свиленград?
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #4
        fuoco написа:
        Троянския проход не е много зле, даже е доста приятно да се кара там(само около върха е малко по-грапаво за 100-на метра), но не си струва нощем, нищо няма да видите от планината. Но имайки впредвид как е шипка в момента (че се обикаля през Бузлуджа), може би е същата работа, ако не и по-добре, през троянския, щом идвате от Плевен. Подбалкана от Кърнаре на изток мисля, че беше на ниво.
        ще ме пощурите,Шипка отдавна не се обикаля през бузлуджа!!!инъче и аз подкрепям предложението за хаинбоаза,малко обиколно ти идва,ама скоростта е далеч по-постоянна и се пътува по-лесно!
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          Така се случи ,че през последния месец минавах проходите 4-5 пъти.Стара Загора-Троян, лично на мен ми харесва повече през Шипка, по широк и удобен за пътуване, но пък през Беклемето няма движение.Избора си е твой! Моя съвет е през Шипка_Стара Загора-Симеоновград-Свиленград. Пътя е много добър с малко изключение в Симеоновград.Приятна почивка.

          Коментар


            #6
            ...

            Благодаря на всички! Имам още ден и половина да мисля. Има вероятност и да се наложи първо да ида до София и оттам да тръгвам, така че в този случай може и да не се наложи да решавам Шипка и Беклемето са ми познати като маршрути, затова питах предимно за тяхното състояние, а през Хаинбоаз никога не съм минавал и затова малко се колебая за нощен преход оттам.Благодаря отново на всички!
            Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
            Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

            Коментар


              #7
              paralesa написа:
              fuoco написа:
              Троянския проход не е много зле, даже е доста приятно да се кара там(само около върха е малко по-грапаво за 100-на метра), но не си струва нощем, нищо няма да видите от планината. Но имайки впредвид как е шипка в момента (че се обикаля през Бузлуджа), може би е същата работа, ако не и по-добре, през троянския, щом идвате от Плевен. Подбалкана от Кърнаре на изток мисля, че беше на ниво.
              ще ме пощурите,Шипка отдавна не се обикаля през бузлуджа!!!инъче и аз подкрепям предложението за хаинбоаза,малко обиколно ти идва,ама скоростта е далеч по-постоянна и се пътува по-лесно!
              Ок, значи е имало промяна през последните седмици, явно ми е стара информацията.

              Коментар


                #8
                Re: ...

                karloson написа:
                Благодаря на всички! Имам още ден и половина да мисля. Има вероятност и да се наложи първо да ида до София и оттам да тръгвам, така че в този случай може и да не се наложи да решавам Шипка и Беклемето са ми познати като маршрути, затова питах предимно за тяхното състояние, а през Хаинбоаз никога не съм минавал и затова малко се колебая за нощен преход оттам.Благодаря отново на всички!
                още повече-нощен преход на хаинбоаз е ддалеч по-лесен от шипка,но ти си знаеш...между другото не знам дали завършиха ремонта на магистралата след хасково...ако е отворен пътя не се колебай да се качиш на нея-няма такава настилка,за съжаление пътя още не е със статут на магистрала и има гаднички ограничения...има и куки
                ex.Мареа ТД100

                Коментар


                  #9
                  ...

                  Вече съм в София и довечера потегляме, така че ще си спестя проходите. Благодаря още веднъж на всички - ще се възползвам от съветите при някое по-нататъшно пътуване, или на връщане
                  Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                  Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                  Коментар

                  Working...
                  X