Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Джипка до 5000лв. Дайте идеи? :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Джипка до 5000лв. Дайте идеи? :)

    Търся джипка по възможност бензинова и къса база. Дивата ми вила е високо в планината над село Искрец и с фиатката с много мъки стигам до някъде. Искам да купя неголям бензинов джип (идеята ми е да му сложа газова, ако няма). Не ме вълнува някакъв тип оборудване, единствено се притеснявам, че за тези пари джиповете са на по 12-20 години и ръждата или ги е започнала, или унищожила. За джип с десен волан и дума не искам да чувам! Общо взето вариантите за тези пари са Самурай, Витара, или Фронтера който обаче не минава много-много в категорията джип, а и е с едричко купе... Та какво ще посъветвате, моля?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Явно за Дайхатцу Фероза говорим. Но определено ще е старо и гнило.

    Коментар


      #3
      Защо не погледнеш и някое "бойно" Субару.Достатъчно са високи и са доста корави.Самурая е много малък а Фронтерата си е голяма Омега.Нисан Терано II или Форд Маверик също май е вариант.
      Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
      Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

      Коментар


        #4
        http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...764&f1=details
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #5
          За тези пари сузуки витара или опел фронтера

          Коментар


            #6
            една нива дълга база?
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              dikanio написа:
              http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21245523338384764&f 1=details
              Ето това е и според мен варианта!!!
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

              Коментар


                #8
                Честно казано на това руското не му имам доверие... Ако ще е offroad предпочитам да си купя обикновена джипка и аз да си я направя! Фронтерите ми харесват повече от Витарите, но вторите са по-добри джипове... А иначе и двете май гният еднакво.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Ако ще сравняваш Уазката и Фронтерата/Витарата по проходимост и възможности в Оффроуда то Уазката превъзхожда значително останалите две. И най важното е да решиш дали ти трябва джип който да преодолява тежки терени , или да ти е конфортна по неравните пътищата които не са чак толкова Оффроад. А и ако е до разчитане на даден джип , АЗ извън пътя бих бил по сигурен с един добре направен Уаз , отколкото с един заводски "джип".

                  Коментар


                    #10
                    Витарите и тераната са изгнили всичките от преди набор 01- ва. Джипката е абонирана за ръждата, но над 10 г. е направо страшен филм.
                    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                    Коментар


                      #11
                      Хъм... за Фронтера и ръждите май не съм прав... http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php/67736
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12


                        Колега вземи си някой читава Фиат Панда Мк1 4х4 и щв си ходиш до вилата с кеф.Невероятно проходими са с пъти по малак разход от тая Витара и Фронтера.Пандата е много по-практична с ефтина подръжка и страхотно усещане за оф-роад.Отностно джиповете към които си се насочил Фронтерата е абсолютен кошник.Казвал ми го е заклет фен на Хлопел.По съм сконен към Витарата доста по-добра е като изпълнение и здравина.Все пак е японски автомобил небива да се пренебрегва този факт.Желая ти успех!!!
                        FIAT PUNTO 1.2 60 PS

                        Коментар


                          #13
                          Колега,доколкото разбирам на теб ти трябва джип за вилата,а не да ходиш по офроуд?Щом едва минаваш с фиатката,то който и джип да избереш ще може да минава без проблеми по този път.Разпитай каква е цената на поддръжката на дадените модели и избери един от тях.Не знам как вървят Хонда HRV,но ги гледам,че са високи и предполагам са по-евтини от Хонда CRV.
                          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                          Коментар


                            #14
                            Аз скоро минах по твоя път. Вилата ми е в планината - явно много близо до твоята в Желен.Ама не в селото, а във вилната зона. Едвам с много мъки качвах колите горе и всеки път с риск "картер".Колебаех се между руски таралясник или прогнил джип.4 месеца гледане и резултата е : - няма читава нива за под 5000лв, но след като видях ръждясал Уаз със вид от 60г., но производство 2007г. реших да не е това. - разни фронтери само с 2.0 бензин си заслужават, но добрите са по 5000 и то на 15г. - истинските джипове пък са на по 300000...400000км и 20 и повече години.Накрая реших да сменя Мареата и си взех SUV, KIA SORENTO.Малко е над твоя ценови диапазон, но ако разкараш бравото ще е по добре. Цените започват от 12000лв, но 1000 надолу е минимума на пазарлъка.Освен това почти всички са от БГ, а не нов внос и им се вижда историята в КИА (ремонти, км, удари)Доволен съм горе долу от колата. Разхода ми е 7,5...8 на дълго и 11...12 градско, когато кара жена ми.Мареата е със същия разход на бензин.Всеки друг бензинов джип ще е с по-голям и предполагам на газ, ще са равни като пари.Машината я качих с кеф при мен в планината. Понеже съсед който живее горе си е купил Витара и в дъждовете е карал всеки ден, сега е немислимо по новите коловози да се кача с която и да е лека кола. Друг съсед пък се е качвал зимата горе 3...4 пъти и понеже го е направил със Соренто, та и аз взех това да съм сигурен.Аковсе пак решиш да е киак, можеш да ми се обадиш и ще ти го дам да видиш дали ти върши работа.Все пак парите са повече.Ето сметката при мен: - кола 12000лв - прехвърляне (поех го аз)+ местен данък - 300лв - каско + гражданска - 950лв.

                            Коментар


                              #15
                              здравей колега,за твоя случай и условията с финансите според мен фероза-та е доста добър вариант.комшия си взе такава за 4 и нещо доста читава без много ръжди и от лични наблюдения смятам че доста добре се справя в гората.
                              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                              Коментар

                              Working...
                              X